Zdieľať

V Union zdravotnej poisťovni je poistených až 15 tisíc Ukrajincov a Ukrajiniek

utečenka z Ukrajiny
Od ruskej invázie na Ukrajinu uplynul už celý rok. Odsúdeniahodný príchod ruskej armády do susednej krajiny spôsobil to, že množstvo obyvateľstva Ukrajiny utieklo pred vojnou aj na Slovensko.
utečenka z Ukrajiny

V prípade, ak získali status dočasného útočiska, majú nárok na neodkladnú a potrebnú zdravotnú starostlivosť. Ak sa na Slovensku zamestnali, začali vykonávať samostatne zárobkovú činnosť alebo získali azyl, majú nárok na úhradu zdravotnej starostlivosti v plnom rozsahu a tiež voľbu zdravotnej poisťovne.

„K dnešnému dňu zastrešujeme zdravotnú starostlivosť pre 15 032 poistencov a poisteniek ukrajinského pôvodu. Druhou najsilnejšou menšinou sú poistenci a poistenky zo Srbskej republiky, ktorých je však len 3 219,“ uvádza riaditeľ sekcie zdravotného poistenia Unionu Jozef Koma.

„V roku 2022 sa u nás narodilo 52 ukrajinských detí, tento rok už 8 detí. Veríme, že naša zdravotná poisťovňa pomáha ukrajinským matkám zvládať zdravotnú starostlivosť o svoje deti čo najlepšie.“

Nárast počtu našich poistencov a poisteniek ukrajinského pôvodu bol práve z dôvodu vojny najvýraznejší minulý rok a týkal sa najmä žien vo veku 40 až 64 rokov.

Martina Harsanyiova

VYHRAJTE iPHONE 14 A 115 ĎALŠÍCH CIEN

Aktualizujte si svoje kontaktné údaje a potvrďte marketingový súhlas. Ste v hre o:

  • iPhone 14;
  • dovolenové poukážky v hodnote 285 eur;
  • 20 eur do kníkupectva Martinus.