Zdieľať

Poisťovňa Union kúpila slovenskú pobočku medzinárodnej poisťovne Groupama

Union
Slovenská pobočka medzinárodnej poisťovne Groupama mení majiteľa. Po viacerých rokovaniach ju v máji 2022 kúpila poisťovňa Union. Svoj poistný kmeň tak rozšíri o ďalších nových klientov, ktorí sa stanú súčasťou silnej poisťovacej skupiny.
Union

„Dlhodobým cieľom Unionu je rásť – aj preto sme v roku 2021 kúpili Poštovú poisťovňu a dnes už môžem s radosťou potvrdiť, že sme sa aj s Groupamou dohodli na podmienkach predaja. Samozrejme, čakáme ešte na schválenie transakcie regulačným orgánom,“ povedal generálny riaditeľ Unionu, Michal Špaňár.

Groupama je podľa jeho slov v dobrej kondícii, funguje efektívne a v predpise poistného sa jej v posledných rokoch dobre darilo. Vďaka prevodu poistného kmeňa do Unionu, získajú klienti poisťovne Groupama vysoký štandard poistných služieb silnej značky, ako aj zázemie holandskej matky Unionu – poisťovne Achmea.

„Chceme všetkých klientov ubezpečiť, že ich poistné zmluvy sú stále v plnej platnosti a v prípade potreby riešenia poistnej udalosti tak môžu urobiť štandardným spôsobom,“ povedal Michal Špaňár. Ako ďalej dodáva, Union už dva roky po sebe získal ocenenie KPMG ako poisťovňa s najlepšou zákazníckou skúsenosťou a rovnako vysokú úroveň kvality služieb chce ponúknuť aj novozískaným klientom.

Po podpise zmluvy nasledujú ešte ďalšie formálne kroky. Transakcia by mala byť dokončená do konca roka 2022, po získaní potrebných súhlasov od regulačných orgánov.

Martina Harsanyiova

VYHRAJTE iPHONE 14 A 115 ĎALŠÍCH CIEN

Aktualizujte si svoje kontaktné údaje a potvrďte marketingový súhlas. Ste v hre o:

  • iPhone 14;
  • dovolenové poukážky v hodnote 285 eur;
  • 20 eur do kníkupectva Martinus.