Atoms/icons/24/grey/info-24
Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií

Zdieľať

Pecka z Unionu! Získajte až 300 eur na vaše zuby a oči od zdravotnej poisťovne

Jednoznačne najobľúbenejším benefitom v Union zdravotnej poisťovni je príspevok na zuby. Ročne ho využijú desaťtisíce Slovákov a s cieľom pomôcť im ušetriť na nákladoch za dentálne ošetrenia prichádza Union zdravotná poisťovňa s novinkou – príspevok na zuby sa zvyšuje o ďalších 50 eur. Novinkou je aj príspevok 150 eur na očné vyšetrenia.

Po novom tak dostanete 100 eur na ošetrenie u zubára a ďalších 50 eur na dentálnu hygienu.

„Našim poistencom ponúkame možnosť využiť príspevok na zuby aj jednorazovo. To znamená, že ak zaplatíte u zubára napríklad 90 eur za plombu, dostanete naraz celú túto sumu a nie napríklad len 30 eur, ako inde,“ hovorí Elena Májeková, riaditeľka sekcie zdravotného poistenia v Union zdravotnej poisťovni. Ako ďalej vysvetľuje, z interných štatistík vyplynulo, že Slováci navštívia svojho zubára priemerne dvakrát do roka – raz na prevenciu a raz na ošetrenie. Preto je 100 eur jednorazovo bezkonkurenčne najštedrejšia ponuka na trhu a reálne pomáha rodinám šetriť peniaze.

Ďalšou novinkou je príspevok 150 eur na oči! Súčasťou balíčka je:

Komplexné očné vyšetrenie v hodnote 50 eur

Toto vyšetrenie môžete absolvovať preventívne, ale aj keď pociťujete nejaké konkrétne problémy. Mohli by sme ho nazvať aj preventívnou prehliadkou pre vaše oči. Vo vybraných očných klinikách po celom Slovensku ho môžete mať dokonca úplne bez doplatku.

OCT (Optická koherentná tomografia) vo výške 30 eur

Ide o bezkontaktné zobrazovacie vyšetrenie vnútorných štruktúr oka, ktoré je najčastejšie využívané pri ochoreniach sietnice, ako sú napríklad degenerácia žltej škvrny, diabetické zmeny, zápaly či poúrazové stavy. Lekári vám ho navrhnú, aj keď majú podozrenie na glaukóm alebo niektoré neurologické ochorenia ako sú skleróza multiplex, či Alzheimerova choroba.

Príspevok na okuliare v sume 70 eur

Ak máte doma dieťa vo veku do 18 rokov, ktoré potrebuje okuliare, môžete Union zdravotnú poisťovňu požiadať o príspevok 70 eur na okuliarový rám. Vo väčšine prípadov ide o celú cenu nového rámu, takže využiť sa vám to rozhodne oplatí! Ak máte doma dve deti, ktoré potrebujú okuliare, požiadať o benefit môžete hneď dvakrát – ušetríte tak 140 eur.

Obe novinky začnú platiť 1. januára 2022.

Martina Harsanyiova

Meníme životy k lepšiemu

Až do 150 eur na oči, 150 eur na zuby, neobmedzené doplatky za lieky pre deti alebo zľavy až do 30 percent na vybrané komerčné poistenia.