Atoms/icons/24/grey/info-24
……………
Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií

Zdieľať

Trápi vás chrbát? Začali sme preplácať novinku – zmrazenie bolestí

Kryoablácia pôsobí podobne ako liek proti bolesti, má však omnoho dlhší účinok.

Počuli ste už o kryoablácii? Ak máte problémy s bolesťami chrbta, možno by vám mohla pomôcť. Ide o zákrok pri ktorom sa aplikáciou nízkej teploty ovplyvňujú dráhy bolesti v jednotlivých nervoch. Mechanizmus účinku je podobný, ako keď si zoberiete liek proti bolesti – analgetikum. Účinok je však omnoho dlhší a váš organizmus nie je zaťažovaný liekmi.

Zdravotná poisťovňa Union sa dohodla s poskytovateľom zdravotnej starostlivosti Euro Pain Clinics na uhrádzaní tohto zákroku na chrbtici a to od marca tohto roku. „Máme ambíciu sa na úhrade tohto výkonu dohodnúť aj s ďalšími poskytovateľmi spĺňajúcimi potrebné odborné, materiálne a personálne podmienky tak, aby sme dostupnosť tejto starostlivosti, pre pacientov, ktorí ju potrebujú, zabezpečili celoslovensky,“ hovorí Peter Sloboda, riaditeľ odboru nákupu zdravotnej starostlivosti v Unione. Dodáva, že výkon  je uhrádzaný priamo poskytovateľovi a poistenec preto nemusí o nič vopred žiadať.

Výkon odporúča aj Slovenská spoločnosť pre štúdium a liečbu bolesti. Vykonáva sa ambulantne pod kontrolou RTG alebo USG, v lokálnej anestézii a v dĺžke trvania do 30 minút. Nevzniká tu riziko sekundárnej bolesti, poškodenia ciev či tvorby jazvového tkaniva. Je vhodný aj pre pacientov s voperovanými stimulátormi. Hospitalizácia nie je potrebná, preto je možné rýchle zotavenie a návrat k bežným aktivitám.

Lucia Papanova

Lucia Papanova

Tento text sa doťahuje z profilu: - vo wordpresse mouse over na svoje meno vpravo hore, - click "upraviť profil - scroll do sekcie "životopis" - vyplniť

Lucia Papanova

Tento text sa doťahuje z profilu: - vo wordpresse mouse over na svoje meno vpravo hore, - click "upraviť profil - scroll do sekcie "životopis" - vyplniť

VYHRAJTE iPHONE 14 A 115 ĎALŠÍCH CIEN

Aktualizujte si svoje kontaktné údaje a potvrďte marketingový súhlas. Ste v hre o:

  • iPhone 14;
  • dovolenové poukážky v hodnote 285 eur;
  • 20 eur do kníkupectva Martinus. 

Naše ambície v oblasti vedenia spoločnosti

Vykonávať naše podnikanie v transparentným a udržateľným spôsobom

  • Udržateľné investície a obchodné operácie.
  • Voľba obchodných partnerov, ktorí tiež kladú dôraz na udržateľnosť.
  • Prevádzkovať naše podnikanie transparentným a udržateľným spôsobom.
  • Chrániť informácie a dáta našich klientov a partnerov pred ich zneužitím tým, že zabezpečujeme bezpečnosť našich digitálnych riešení a služieb.
  • Budovať otvorenú, inovatívnu a etickú korporátnu kultúru.
  • Prevencia a odhaľovanie korupcie a úplatkárstva prostredníctvom školeného interného tímu.
  • Vyžadovanie tohto prístupu aj od partnerov formou zmluvných dojednaní.