Atoms/icons/24/grey/info-24
……………
Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií

Zdieľať

Top farby áut na Slovensku. Pozrite sa, ktoré vyhrávajú a prečo

Farba auta hrá úlohu aj v bezpečnosti na ceste
Čo všetko sa skýva za výberom farby auta okrem vlastného vkusu a preferencií? Ktoré farby sú na ceste z hľadiska bezpečnosti podľa výskumov najrizikovejšie?
Farba auta hrá úlohu aj v bezpečnosti na ceste

Autá si podľa farieb nevyberajú len ženy. Podľa istého britského prieskumu je tento atribút dôležitejší pre mužov až o 20 % častejšie. Zdá sa teda, že obľúbené farby áut tak hrajú dôležitú rolu, nehľadiac na pohlavie.

Neviete sa rozhodnúť, akú farbu auta vybrať? Pozrite sa, čo všetko vziať do úvahy okrem vašich osobných preferencií.

Nie je to len o vzhľade...

Čierne autá sú síce elegantné, ale priťahujú slnečné žiarenie a je v nich teplejšie. Sivé a strieborné vydržia dlhšie čisté, čo isto ocenia večne sa niekam ponáhľajúci jedinci. Červené, oranžové či zelené autá bez problémov zazriete i v počasí, ktoré príliš vodičom nepraje. A také biele, tie sú zase najlacnejšie… O tom viac v ďalšom odseku.

Aké sú najpredávanejšie farby áut?

Policajné štatistiky za rok 2019 dokazujú, že medzi slovenskými vodičmi jednoznačne vedie biela farba auta. Dôvod je banálny – ušetríte za príplatok.
Nasledujú čierna metalíza, sivá metalíza, strieborná metalíza svetlá, modrá metalíza. A do prvej desiatky sa zmestia aj červená metalíza a klasická červená farba na auto.
Výsledky ukazujú, že Slováci sú stále pomerne klasici.
Aj čo sa týka preferencií pri kúpe vozidla. Našli ste sa v tomto rebríčku i vy alebo by ste si pokojne vybrali netradičnejšiu farbu auta?

Atoms/icons/80/grey-red/poistenie_auta_na_dovolenku-80

Môžete platiť za poistenie auta menej?

U nás si vyskladáte poistenie podľa seba. Splátky si nastaviť mesačne alebo štvrťročne. Prihodiť si poistenie batožiny, úrazu a prémiové asistenčné služby.

Vedeli ste, že…?

Podľa istého austrálskeho výskumu sú najrizikovejšie najmä sivé a tmavé odtiene. Dôvod? Splývajú s okolím napríklad pri východe a západe slnka, ako aj počas nepriaznivého počasia.

A najbezpečnejšia farba na aute? Môžete si vybrať medzi oranžovou alebo svetlofialovou. Riziko nehody je pri nich oveľa nižšie. Ale tak, povedzme si pravdu, tieto dve farby si vyberá len malé percento z nás. Preto spomenieme aj ďalšie odtiene, ktoré sú na tom s bezpečnosťou pomerne dobre. S pokojným svedomím stavte napríklad na žltú, hnedú, či zelenú.

A keď už budete mať kúpené nové auto, nezabudnite ani na vybavenie povinného zmluvného poistenia (pzp). Jeho uzatvorenie je skutočne jednoduché. Stačí vyplniť niekoľko údajov v online kalkulačke a vybrať si z ponuky poistenia preferovanú kombináciu. Vybavte si pzp online a ušetrite čas.

Martina Harsanyiova

VYHRAJTE iPHONE 14 A 115 ĎALŠÍCH CIEN

Aktualizujte si svoje kontaktné údaje a potvrďte marketingový súhlas. Ste v hre o:

  • iPhone 14;
  • dovolenové poukážky v hodnote 285 eur;
  • 20 eur do kníkupectva Martinus.