Zdieľať

Najviac detí sa Union poistenkám narodilo v Prešovskom kraji

novorodenec s matkou
Počer narodených detí v minulom roku mierne poklesol, najviac detí sa našim poistenkám narodilo v Prešovskom a Košickom kraji, najmenej detí sa im narodilo v Trnavskom kraji.
novorodenec s matkou

Deň matiek, ktorý si tento rok pripomíname 14. mája, vníma Union zdravotná poisťovňa ako príležitosť opäť komunikovať s nastávajúcimi matkami s cieľom pripraviť ich na pôrod a uľahčiť im život po narodení dieťatka.

Zdravotná poisťovňa stále rozširuje svoje portfólio výhod pre mamy a pozornosť venuje aj vzdelávaniu. Na webe Unionu môžu nájsť poistenky odborné články, blogy, e-booky aj praktické zhrnutia toho, čo je potrebné zariadiť pred a po pôrode. Nemalú pozornosť venuje poisťovňa spolupráci s pôrodnými asistentkami.

„Sme jediná zdravotná poisťovňa, ktorá prepláca v plnej výške návštevy pôrodných asistentiek pred pôrodom, počas šestonedelia aj v rámci starostlivosti o novorodenca,“ informuje hovorkyňa Unionu Kristína Baluchová.

Starostlivosti o budúce matky sa prostredníctvom zmlúv s pôrodnými asistentkami venuje Union zdravotná poisťovňa už viac ako pätnásť rokov a od minulého roka prepláca až sedem návštev pôrodných asistentiek pred pôrodom, po dovŕšení 20. týždňa tehotenstva. Union uhrádza aj dve návštevy počas šestonedelia a ďalšie dve stretnutia v rámci starostlivosti o novorodenca v domácom prostredí.

Poistenky môžu využiť možnosť služby zmluvnej pôrodnej asistentky aj v online prostredí. „Len v rámci prenatálnej starostlivosti využilo tento náš benefit minulý rok 830 poisteniek. Veríme, že ich počet tento rok ešte narastie.“

Štatistiky pôrodov za minulý rok dokazujú, že počet narodených detí mierne poklesol. Najviac detí sa Union poistenkám narodilo v Prešovskom a Košickom kraji, najmenej v Trnavskom kraji. „Počet narodených detí v zahraničí sa však v minulom roku zvýšil,“ konštatuje Baluchová.

Priemerný vek mamičiek bol 29 rokov, viac sa rodilo chlapcov. „Hovoríme o 51,3 percentách, podobnú štatistiku v prospech chlapcov sme zaznamenali aj po minulé roky,“ uvádza Baluchová.

Union zdravotná poisťovňa venuje pozornosť aj ženám, ktorých cesta k rodičovstvu nie je jednoduchá a priama. Union ponúka širokú ponuku benefitov a na umelé oplodnenie až do výšky 1200 eur. Bližšie informácie o podmienkach a možnostiach nájdu poistenky na webstránke Union zdravotnej poisťovne.

Martina Harsanyiova

AKTUALIZUJTE SI ÚDAJE, KTORÉ VÁM POMÔŽU ZLEPŠIŤ VAŠE ZDRAVIE

Získajte bezplatné upozornenie na preventívnu prehliadku u vášho všeobecného lekára. Aktualizujte si váš e-mail a telefón a aktivujte si službu preventívna pripomienka pre poistencov Union zdravotnej poisťovne.