Atoms/icons/24/grey/info-24
……………
Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií

Zdieľať

Spúšťame 15. ročník renomovanej súťaže Zdravá firma roka

Zdravá firma roka - J. Koma Union zdravotná poisťovňa
Ergonomické stoličky, prednášky o prevencii rakoviny či možnosť masáží priamo na pracovisku. K spokojnosti zamestnancov a zamestnankýň prispievajú práve benefity, ktoré môžu súvisieť aj so zdravím a prevenciou.
Zdravá firma roka - J. Koma Union zdravotná poisťovňa

Otvorili sme už 15. ročník unikátnej súťaže Zdravá firma roka, v ktorej sa spoločnosti rôznych kategórií inšpirujú v starostlivosti o zdravie a well-being svojich zamestnancov.

Ako ostať fit aj v práci a prečo imunita nemá počas pracovnej doby prestávku? Na tieto a rôzne iné otázky zodpovedali spíkri odbornej konferencie Zdravá firma roka, ktorú organizujeme pri príležitosti spustenia ďalšieho ročníka prestížnej súťaže. Od roku 2010 sa do projektu zapojilo takmer 300 spoločností, odborná komisia hodnotí ich prístup k prevencii, výžive, podpore športu, ergonómii či starostlivosti o duševné zdravie. Tohtoročná konferencia (29. mája) sa sústredila na prevenciu a zdravie žien na pracovisku. Medzi hosťami a hostkami panelových diskusií nechýbali zvučné mená známych lekárok a lekárov, špičkovej odbornej verejnosti či influencerov a influenceriek.

„V Unione vnímame prevenciu ako našu vlajkovú loď, je vždy lepšie ochoreniam predchádzať než ich liečiť. V práci trávi každý z nás veľa času, je teda prirodzené zamýšľať sa nad tým, ako vieme motivovať zamestnávateľov k zlepšovaniu podmienok pre zdravie priamo na pracovisku,“ vysvetľuje Jozef Koma, riaditeľ Union zdravotnej poisťovne. „Našu tohtoročnú konferenciu sme zasvätili zdraviu žien. V panelových diskusiách sme hovorili o prevencii rakoviny, zdravom stravovaní, inklúzii žien po materskej dovolenke či vytváraní podmienok pre ženy v období perimenopauzy. Veľkú pozornosť venujeme aj duševnému zdraviu či prevencii vyhorenia. Samozrejme, priestor sme poskytli aj samotným firmám, pretože zdieľanie skúseností je skutočne inšpiratívne.“

Medzi hostí a hostky Zdravej firmy roka patril známy lekár Boris Bajer, podnikateľka Tatiana Ondrejková, investigatívna novinárka Laura Kellö Kalinská, odborníčky na oblasť psychológie či neurodiverzity i členky občianskeho združenia Amazonky, ktoré pomáha s osvetou o onkologických ochoreniach. Konferenciu moderovala zaujímavá dvojica influencerov – lekár Victor Ibara má k prevencii blízko, Oli Džupinková má zas skúsenosť s vyhorením a na podujatí sama hovorila o svojom období pracovného voľna (sabatikal), ktoré sa stáva trendom aj v mnohých slovenských firmách.

„Keď sme pripravovali konferenciu, pýtali sme sa firiem, ktoré sa do našej súťaže prihlasujú, v akej oblasti sa chcú najviac posunúť. Rezonuje práve duševné zdravie, mnohí zamestnávatelia s nami konzultovali aj odporúčania ohľadom odborných prednášok. Sme radi, že nás vnímajú ako svojho partnera, na ktorého sa môžu pri plánovaní aktivít pre zdravie a prevenciu svojich ľudí spoľahnúť. S radosťou spúšťame ďalší, už 15. ročník našej súťaže, a veríme, že sa prihlásia aj nové firmy zo všetkých kategórií. Počet zamestnancov a zamestnankýň nie je smerodajný, podstatná je vôľa a záujem podporovať svoje kolegyne a kolegov aj po takejto stránke,“ dodáva Tatiana Sýkorová, riaditeľka ľudských zdrojov Unionu.

Záujemcovia a záujemkyne nájdu všetky dôležité informácie, možnosť kontaktu aj inšpiratívne tipy pre vytvorenie zdravšieho pracovného prostredia priamo na webstránke projektu.

Martina Harsanyiova

VYHRAJTE iPHONE 14 A 115 ĎALŠÍCH CIEN

Aktualizujte si svoje kontaktné údaje a potvrďte marketingový súhlas. Ste v hre o:

  • iPhone 14;
  • dovolenové poukážky v hodnote 285 eur;
  • 20 eur do kníkupectva Martinus. 

Naše ambície v oblasti vedenia spoločnosti

Vykonávať naše podnikanie v transparentným a udržateľným spôsobom

  • Udržateľné investície a obchodné operácie.
  • Voľba obchodných partnerov, ktorí tiež kladú dôraz na udržateľnosť.
  • Prevádzkovať naše podnikanie transparentným a udržateľným spôsobom.
  • Chrániť informácie a dáta našich klientov a partnerov pred ich zneužitím tým, že zabezpečujeme bezpečnosť našich digitálnych riešení a služieb.
  • Budovať otvorenú, inovatívnu a etickú korporátnu kultúru.
  • Prevencia a odhaľovanie korupcie a úplatkárstva prostredníctvom školeného interného tímu.
  • Vyžadovanie tohto prístupu aj od partnerov formou zmluvných dojednaní.