Atoms/icons/24/grey/info-24
……………
Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií

Zdieľať

Sandra a Anina: Kresbičky detí nevešajú na steny, vyrábajú s ich motívmi kabelky

Anina a Sandra pozuju pri stole s dzbanom vody

Patríte medzi mamičky, ktoré nosia v peňaženke či v kabelke obrázok od svojej ratolesti? Odteraz ho môžete nosiť priamo na kabelke! Dve priateľky – Češka Anina a Slovenka Sandra, vyrábajú unikátne tašky, kabelky a vaky, na ktorých môže byť osobný odkaz, obľúbený citát, alebo aj kresba od vášho dieťaťa. Zapojte sa do našej súťaže a vyhrajte takúto kabelku!

Anina a Sandra pozuju pri stole s dzbanom vody

Pôvodná myšlienka bola vytvárať oblečenie pre deti a mamy, ktoré je inšpirované obrázkami detí. Prečo ste sa nakoniec rozhodli pre kabelky?

Každá žena je originálna, a to nielen dušou, ale aj postavou. S nákupom oblečenia cez internet nemáme dobré skúsenosti nielen my, ale aj mnohé naše kamarátky. Nechceli sme preto vyrábať oblečenie, z ktorého namiesto radosti bude napokon frustrácia. Preto sme sa rozhodli zhmotniť obrázky, priania a odkazy do podoby kabeliek. Kabelka pristane každej žene bez ohľadu na vek, výšku alebo konfekčnú veľkosť. Obe máme to šťastie, že môžeme zažívať každodenné radosti a starosti spojené s deťmi. Práve naše deti nás inšpirovali k nápadu využiť obrázky, ktoré denne dostávame, aj iným spôsobom, ako ich len zavesiť na stenu alebo odložiť do „šuflíka“.

Aký príbeh sa ukrýva za tajomne znejúcim názvom vašej značky SAAN?

Stálo nás to mnoho týždňov intenzívnej práce, kým sme vymysleli názov značky a logo. Chceli sme, aby vyjadrovalo eleganciu, lásku, nehu a zároveň aby bolo zosobnením nás dvoch. A tak vzniklo SAAN. Na prvý pohľad je to len spojenie začiatočných písmen našich krstných mien – SAndra a ANina. Nesie však v sebe aj inú symboliku. Spojené písmená AA znamenajú vzťah, lásku – či už medzi rodičmi a deťmi, partnermi, kamarátmi a podobne. Zo začiatočného písmena S vznikla labuť, ktorá predstavuje všetky tie pozitívne emócie, ktoré sú základnou hodnotou našich produktov. No a napokon v angličtine sa labuť povie „swan“ a kto sa zahľadí na naše meno, tak si všimne, že spojené AA vyzerajú ako prevrátené w. Okľukou sa zo začiatočných písmen našich mien dostávame k anglickému výrazu pre labuť (smiech).

zdroj: archív SAAN

Tašku či kabelku s kresbou od svojej ratolesti – takú by chcela mať asi každá mama doma. Avšak spĺňa takýto výrobok okrem originality aj ďalšie dôležité nároky, ako napríklad praktickosť? 

Všetky nami ponúkané kabelky a batohy prešli testovaním nás a nášho okolia. Každý jeden kúsok z našej dielne je šitý ručne, žiadna sériová výroba nie je ani možná. Naše kabelky vyrábame z krásnej kvalitnej látky, ktorej zloženie pozostáva z bavlny a saténu vysokej gramáže v kombinácií so zahraničnou koženkou. Spolupracujeme so slovenským dodávateľom a sme hrdé, že naše výrobky sú česko-slovenské, rovnako ako sme my dve. Naše výrobky nie sú určené do dažďa, sú náročnejšie na údržbu, je potrebné ich impregnovať. Kabelky SAAN sú módnymi doplnkami s vysokou emocionálnou hodnotou pre majiteľa a ich životnosť sa nedá, samozrejme, porovnať s koženými výrobkami.

Na čom vám najviac záleží? Čo je nositeľom dobrého mena vašej značky?

Najväčšou pridanou hodnotou našich produktov sú emócie, ktoré sú v nich skryté. Nezáleží na tom, či je v nich zhmotnený obrázok dieťaťa, odkazy kamarátok alebo ľúbostný list od partnera. Navrhujeme a vyrábame kabelky, ktoré v sebe nesú príbeh. Príbeh o láske, o túžbe, o prianiach. Cieľom je vytvoriť pre ženu kúsok, ktorý jej vyčarí úsmev na tvári a radosť v duši.

Nechávate výber na mamu, alebo môže poslať aj viac návrhov kresbičiek? Aký je proces od „čmáranice“ po hotový výrobok?

Možné je oboje. Niektoré ženy majú jasnú predstavu, iné nechávajú spracovanie grafického návrhu iba na nás. Pomerne často máme voľnú ruku nielen čo sa týka použitých motívov, ale aj farebnej kombinácie. Každý od nás dostane minimálne dve odlišné vizualizácie, ktoré následne upravujeme podľa pripomienok klienta. Teší nás, že vo väčšine prípadov sa nám podarí trafiť do vkusu klienta už na prvýkrát a úpravy sú už len kozmetické.

Aj po rokoch, keď dieťa vyrastie, taška nestráca na hodnote, práve naopak. Je vzácnym nositeľom histórie a spomienok na obdobie detstva. Koľkoročné deti sú najčastejšie autormi kresbičiek, ktoré skončia na taškách?

Najmladšie dieťa malo necelé dva roky, najstaršie 17 rokov, ak je ešte možné považovať túto slečnu za dieťa (smiech). Vekové rozpätie je pomerne široké. Niektoré ženy čakajú na to, že ich dieťa nakreslí ten „správny“ obrázok, ktorý bude viac úhľadný, estetický, umelecký. Ale o tom to nie je. Nemáme všetci rovnaký talent maľovať. Všetky mamy však máme obrovský dar byť obdarované obrázkom, ktoré naše dieťa namaľovalo s úprimnou láskou a radosťou. To je tá pravá hodnota.

zdroj: archív SAAN

Máte spätnú väzbu od mamičiek? Pri akých príležitostiach nosia rady tašky s neopakovateľným vzorom?

Niektoré naše kabelky sú už samotným tvarom určené na bežné nosenie, iné sú zase vhodné do divadla alebo na večeru s partnerom. Už pri samotnom návrhu dizajnu kabelky chceme vedieť, pri akých príležitostiach bude žena kabelku nosiť, aké preferuje farby, aký štýl je jej blízky. Tým spoločne predurčujeme aj samotné využitie kabelky. Momentálne spúšťame produktovú radu SAAN basic – to sú kabelky, ktoré budú vyrobené z našich autorských látok a sú určené pre tie ženy, ktoré nemajú deti, alebo netrvajú na origináli vyrobenom len pre nich.

Dcérky chcú často kabelky, aké majú ich mamy. Je možné objednať si aj kabelku s rovnakým motívom, no veľkosťou prispôsobenú detskej postave?

Áno, je to možné. Pre najmenšie slečny vo veku od 2 do 4 rokov máme kabelku #Lollipop. Na základe priania našej klientky upravujeme kabelku #Sandy tak, aby bola rozmerovo vhodná pre jej 7-ročnú vnučku. Táto verzia detskej #Sandy bude čoskoro v ponuke aj pre ostatných.

Cieľ vašich zákazníkov je asi zväčša ten istý – niekoho obdarovať a urobiť mu radosť. Čo však, ak si netrúfnem trafiť sa do vkusu obdarovaného? 

Ideálnym riešením tejto situácie je venovať darčekový poukaz. Umožníme tak obdarovanej vybrať si obrázok, farebnosť ako aj finálny dizajn produktu presne podľa svojho vkusu. Darčekový poukaz je vhodný aj pre mužov, ktorí riešia darčeky pre svoje partnerky na poslednú chvíľu. Výroba našich produktov od schválenia grafického návrhu trvá 6 týždňov, ale darčekový poukaz posielame e-mailom do jedného dňa od pripísania peňazí na náš účet. A skvelé je, že má platnosť 3 roky, takže aj váhavá žena má dosť času vybrať si to pravé pre ňu.

Mysleli ste aj na firmy, kde si vážia zamestnancov a chcú im dať viac ako len jednorazovú odmenu. Ponúkate zaujímavý spôsob, ako budovať vzťah zamestnanca k firme. O aký program ide? 

Roky strávené prácou pre nadnárodné firmy v oblasti HR nás naučili, že jediný spôsob ako posilňovať lojalitu zamestnancov k firme je budovať si s nimi vzťah. Preto sme pre našich firemných klientov pripravili dva programy. Individuálny je zameraný na konkrétneho zamestnanca a s ním spojené dôležité udalosti, ako je napríklad životné jubileum, narodenie dieťaťa alebo odchod do dôchodku. Okrem loga firmy vieme do kabelky schovať priania a odkazy od kolegov s ich menami, významné dátumy alebo hlášky, ktoré sa za roky v práci stali kultovými. Celopodnikový program je určený pre všetkých zamestnancov alebo určitú skupinu z nich. Naše produkty môžu byť skvelým vianočným darčekom s osobným venovaním v podšívke kabelky, alebo malým poďakovaním za dobre zvládnutý projekt.

zdroj: archív SAAN

Maturanti často riešia, akým originálnym darčekom obdarovať triednu učiteľku. Čo by ste im odporučili? 

Nevšedným darčekom, ktorý iste poteší každú pani učiteľku, môže byť kabelka s menami všetkých žiakov. Okrem ich podpisov, prezývok, vtipných vyjadrení či prianí, vieme do dizajnu kabelky preniesť aj odborné zameranie obdarovanej učiteľky. Veríme, že dizajn kabelky zostavený z chybne vypočítaných príkladov je nielen vtipný a nápaditý, ale v našom prevedení aj elegantný. 

A čo nevesta? Aj pre tú by sa našiel u vás nezabudnuteľný tip na darček? 

Samozrejme. Mali sme už tú česť navrhnúť a ušiť kabelku, ktorá bola určená ako svadobný dar pre nevestu. Štyri kamarátky napísali odkazy a priania a našou úlohou bolo zapracovať ich do dizajnu kabelky tak, aby vznikol elegantný kúsok určený do spoločnosti. Spätná väzba od nevesty bola fantastická a nás to nesmierne teší.

Všetko sú to skvelé nápady. Kde na ne chodíte?

Inšpirácia je všade. Je úžasné, že ľudia majú odvahu byť iní a už samotné zadania, ktoré dostávame sú často nevšedné a nápadité. Napríklad pre opernú speváčku sme ušili kabelku s jej obľúbenou opernou áriou. Pre pani projektantku celý set produktov s budovou Južného predmestia v Plzni (kultúrna pamiatka), ktorú projektovala.

Čo pre vás SAAN znamená a aké máte s touto značkou ešte plány?

SAAN je naše spoločné dieťa. Ako o každé dieťa, aj o SAAN sa treba starať, podporovať ju, posúvať ďalej, venovať jej čas a energiu. A ako pri každom dieťati, čas ukáže, kam sa až SAAN dostane.

Ďakujeme za rozhovor a želáme veľa jedinečných nápadov!

Viac na: www.saan.cz alebo FB: @Saanbags

Promama

Promama

Sme tím žien, ktorý sa s veľkým nadšením stará o Promamu. Chceme byť miestom, ktoré vám poradí, podporí vás a ukáže materstvo také, aké v skutočnosti je. Redakčný tím Promamy pripravuje niektoré články, hľadá na webe relevantné a zaujímavé informácie na tehotenské a materské témy. V spolupráci s odborníkmi, ale aj ochotnými mamičkami či oteckami, vymýšľa a realizuje prípravu redakčných videí.

Promama

Sme tím žien, ktorý sa s veľkým nadšením stará o Promamu. Chceme byť miestom, ktoré vám poradí, podporí vás a ukáže materstvo také, aké v skutočnosti je. Redakčný tím Promamy pripravuje niektoré články, hľadá na webe relevantné a zaujímavé informácie na tehotenské a materské témy. V spolupráci s odborníkmi, ale aj ochotnými mamičkami či oteckami, vymýšľa a realizuje prípravu redakčných videí.
Tieto články by ťa mohli zaujímať

CESTUJTE S NAJLEPŠÍM POISTENÍM UNIONU

Som Angie, váš nový anjel strážny. Letím k vám s najlepším cestovným poistením Unionu. Odteraz cestujete pod mojimi krídlami.

VYHRAJTE iPHONE 14 A 115 ĎALŠÍCH CIEN

Aktualizujte si svoje kontaktné údaje a potvrďte marketingový súhlas. Ste v hre o:

  • iPhone 14;
  • dovolenové poukážky v hodnote 285 eur;
  • 20 eur do kníkupectva Martinus. 

Naše ambície v oblasti vedenia spoločnosti

Vykonávať naše podnikanie v transparentným a udržateľným spôsobom

  • Udržateľné investície a obchodné operácie.
  • Voľba obchodných partnerov, ktorí tiež kladú dôraz na udržateľnosť.
  • Prevádzkovať naše podnikanie transparentným a udržateľným spôsobom.
  • Chrániť informácie a dáta našich klientov a partnerov pred ich zneužitím tým, že zabezpečujeme bezpečnosť našich digitálnych riešení a služieb.
  • Budovať otvorenú, inovatívnu a etickú korporátnu kultúru.
  • Prevencia a odhaľovanie korupcie a úplatkárstva prostredníctvom školeného interného tímu.
  • Vyžadovanie tohto prístupu aj od partnerov formou zmluvných dojednaní.