……………

Psychológ R. Krause: Ako si udržať psychické zdravie pri práci z domu počas koronavírusu?

psychológ Robert Krause o práci z domu počas koronavírusu

Union zdravotná poisťovňa pripravila sériu videí so psychológom Robertom Krausem, ktoré sú venované duševnému zdraviu počas pandémie koronavírusu. Prvé je zamerané na zvládnutie nárokov pri práci z domu.

psychológ Robert Krause o práci z domu počas koronavírusu

Psychológ a člen Ústredného krízového štábu SR Robert Krause zdôrazňuje potrebu venovať zvýšenú pozornosť psychickému zdraviu, keďže psychika významne ovplyvňuje celkovú obranyschopnosť organizmu. Zmeny spôsobené aktuálnou situáciou priniesli sociálnu izoláciu, úplne nové podmienky pri práci z domu, zvýšené nároky pri učení sa s deťmi a veľa ďalších výziev.

V prvom zo série videí venovaných prevencii duševného zdravia počas pandémie koronavírusu hovorí PhDr. Robert Krause, PhD. o výhodách a rizikách práce s domu v súvislosti s ľudskou psychikou. Upozorňuje na to, aké dôležité je zachovať si čo najviac stereotypov z bežného pracovného života.

Zachovanie pracovných návykov a režimu, hospodárenie s časom, ale zároveň aj hľadanie výhod a nových príležitostí vyplývajúcich z danej situácie, sú podľa neho základom pre zvládnutie práce z domu v psychickej pohode počas karantény.

Ďalšie videá venované prevencii duševného zdravia počas koronavírusu sledujte na YouTube kanáli Union zdravotnej poisťovne.

Promama

Sme tím žien, ktorý sa s veľkým nadšením stará o Promamu. Chceme byť miestom, ktoré vám poradí, podporí vás a ukáže materstvo také, aké v skutočnosti je. Redakčný tím Promamy pripravuje niektoré články, hľadá na webe relevantné a zaujímavé informácie na tehotenské a materské témy. V spolupráci s odborníkmi, ale aj ochotnými mamičkami či oteckami, vymýšľa a realizuje prípravu redakčných videí.

Promama