Zdieľať

Trápi vás chrbát? Začali sme preplácať novinku – zmrazenie bolestí

Kryoablácia pôsobí podobne ako liek proti bolesti, má však omnoho dlhší účinok.

Počuli ste už o kryoablácii? Ak máte problémy s bolesťami chrbta, možno by vám mohla pomôcť. Ide o zákrok pri ktorom sa aplikáciou nízkej teploty ovplyvňujú dráhy bolesti v jednotlivých nervoch. Mechanizmus účinku je podobný, ako keď si zoberiete liek proti bolesti – analgetikum. Účinok je však omnoho dlhší a váš organizmus nie je zaťažovaný liekmi.

Zdravotná poisťovňa Union sa dohodla s poskytovateľom zdravotnej starostlivosti Euro Pain Clinics na uhrádzaní tohto zákroku na chrbtici a to od marca tohto roku. „Máme ambíciu sa na úhrade tohto výkonu dohodnúť aj s ďalšími poskytovateľmi spĺňajúcimi potrebné odborné, materiálne a personálne podmienky tak, aby sme dostupnosť tejto starostlivosti, pre pacientov, ktorí ju potrebujú, zabezpečili celoslovensky,“ hovorí Peter Sloboda, riaditeľ odboru nákupu zdravotnej starostlivosti v Unione. Dodáva, že výkon  je uhrádzaný priamo poskytovateľovi a poistenec preto nemusí o nič vopred žiadať.

Výkon odporúča aj Slovenská spoločnosť pre štúdium a liečbu bolesti. Vykonáva sa ambulantne pod kontrolou RTG alebo USG, v lokálnej anestézii a v dĺžke trvania do 30 minút. Nevzniká tu riziko sekundárnej bolesti, poškodenia ciev či tvorby jazvového tkaniva. Je vhodný aj pre pacientov s voperovanými stimulátormi. Hospitalizácia nie je potrebná, preto je možné rýchle zotavenie a návrat k bežným aktivitám.

0 %
Zľava

Zľava 5% pre klientov Union poisťovne a poistencov Union zdravotnej poisťovne.

Lucia Papanova

Lucia Papanova

Tento text sa doťahuje z profilu: - vo wordpresse mouse over na svoje meno vpravo hore, - click "upraviť profil - scroll do sekcie "životopis" - vyplniť

Lucia Papanova

Tento text sa doťahuje z profilu: - vo wordpresse mouse over na svoje meno vpravo hore, - click "upraviť profil - scroll do sekcie "životopis" - vyplniť
Share on facebook
Share on twitter

Pomohla ti táto odpoveď?

Novinka: Od 1. 1. 2022 zvyšujeme príspevky na zuby a oči. Spolu vám dáme až 300 €

Na ošetrenie u zubára 100 € a ďalších 50 € na dentálnu hygienu. Je na vás, či využijete príspevok naraz alebo po častiach.
Atoms/icons/80/grey-green/zub-80
Na okuliarové rámy pre deti 70 € a ďalších 80 € na vyšetrenia očí.