Atoms/icons/24/grey/info-24

Od 1. 7. 2022 nebude možné na našich pobočkách platiť za poistenie v hotovosti. Zmena sa netýka poistenia pre cudzincov a cestovného poistenia.

Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií

Zdieľať

Trápi vás chrbát? Začali sme preplácať novinku – zmrazenie bolestí

Kryoablácia pôsobí podobne ako liek proti bolesti, má však omnoho dlhší účinok.

Počuli ste už o kryoablácii? Ak máte problémy s bolesťami chrbta, možno by vám mohla pomôcť. Ide o zákrok pri ktorom sa aplikáciou nízkej teploty ovplyvňujú dráhy bolesti v jednotlivých nervoch. Mechanizmus účinku je podobný, ako keď si zoberiete liek proti bolesti – analgetikum. Účinok je však omnoho dlhší a váš organizmus nie je zaťažovaný liekmi.

Zdravotná poisťovňa Union sa dohodla s poskytovateľom zdravotnej starostlivosti Euro Pain Clinics na uhrádzaní tohto zákroku na chrbtici a to od marca tohto roku. „Máme ambíciu sa na úhrade tohto výkonu dohodnúť aj s ďalšími poskytovateľmi spĺňajúcimi potrebné odborné, materiálne a personálne podmienky tak, aby sme dostupnosť tejto starostlivosti, pre pacientov, ktorí ju potrebujú, zabezpečili celoslovensky,“ hovorí Peter Sloboda, riaditeľ odboru nákupu zdravotnej starostlivosti v Unione. Dodáva, že výkon  je uhrádzaný priamo poskytovateľovi a poistenec preto nemusí o nič vopred žiadať.

Výkon odporúča aj Slovenská spoločnosť pre štúdium a liečbu bolesti. Vykonáva sa ambulantne pod kontrolou RTG alebo USG, v lokálnej anestézii a v dĺžke trvania do 30 minút. Nevzniká tu riziko sekundárnej bolesti, poškodenia ciev či tvorby jazvového tkaniva. Je vhodný aj pre pacientov s voperovanými stimulátormi. Hospitalizácia nie je potrebná, preto je možné rýchle zotavenie a návrat k bežným aktivitám.

Lucia Papanova

Lucia Papanova

Tento text sa doťahuje z profilu: - vo wordpresse mouse over na svoje meno vpravo hore, - click "upraviť profil - scroll do sekcie "životopis" - vyplniť

Lucia Papanova

Tento text sa doťahuje z profilu: - vo wordpresse mouse over na svoje meno vpravo hore, - click "upraviť profil - scroll do sekcie "životopis" - vyplniť
Share on facebook
Share on twitter

Pomohla ti táto odpoveď?

Tieto články by ťa mohli zaujímať
Tieto články
by ťa mohli zaujímať
Poskytovateľom tejto služby je Union poisťovňa, a. s., ktorá vykonáva svoju činnosť v rozsahu určenom zákonom č. 39/2015 Z.z. o poisťovníctve v platnom znení a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.
Poskytovateľom tejto služby je Union zdravotná poisťovňa, a. s., ktorá vykonáva svoju činnosť v rozsahu určenom zákonom č. 581/2004 Z.z. o zdravotných poisťovniach, dohľade nad zdravotnou starostlivosťou v platnom znení a
o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.

Hodnota vášho bývania medziročne stúpla o 18 %.
A čo vaša poistka?

Ak je poistná suma nižšia ako hodnota majetku, v prípade škodovej udalosti sa môže stať, že vyplatená poistná suma vám nebude stačiť na úplnú obnovu poistenej veci. 

Zistite, koľko by vás stálo poistenie nehnuteľnosti pri jej aktuálnej hodnote.