Atoms/icons/24/grey/info-24
Zmenu zdravotnej poisťovne zvládnete bez stresov. Vybrané pobočky budú 25. 9. 2021 otvorené dlhšie. Otváracie hodiny pobočiek  
Union
Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácii.

Zdieľať

Dôležitá pošta od Union zdravotnej poisťovne – pozvánky na skríning

V týchto dňoch si vybrané poistenky Union zdravotnej poisťovne nájdu vo svojich poštových schránkach dôležité obálky. Ide o pozvánky na bezplatné vyšetrenie prsníkov.

„Pozvánky sú platné až 6 mesiacov a slúžia ako žiadanka na skríningové mamografické vyšetrenie. To je možné absolvovať na pracoviskách, ktoré sú uvedené v priloženom zozname,“ informuje Beáta Dupaľová Ksenzsighová, hovorkyňa Union zdravotnej poisťovne.

Ide o vysokošpecializované mamografické pracoviská, ktoré vybralo Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky. Mamografia je plne hradená z verejného zdravotného poistenia, ženy teda nemajú nič navyše doplácať.

Je veľmi dôležité, aby toto vyšetrenie pozvané poistenky absolvovali, pretože mamografia dokáže odhaliť rakovinu prsníka už v počiatočnom štádiu, kedy je dobre liečiteľná bez potreby veľkého operačného zásahu.

Ak je výsledok mamografie v poriadku, lekár ho poistenke oznámi na počkanie. V prípade podozrenia na onkologické ochorenie prsníka garantujú poverené pracoviská doriešenie do troch pracovných týždňov, keďže majú jasne definovanú nadväznosť na zdravotnícke zariadenie, ktoré v prípade podozrivého/zhubného nádoru zabezpečí ďalší manažment pacientky v rámci nevyhnutnej interdisciplinárnej spolupráce a náležité terapeutické riešenie.

Na mamografiu pozývame poistenky vo viacerých fázach. V tej prvej ide o ženy vo veku od 50 do 65 rokov, ktoré v predchádzajúcich 3 rokoch neabsolvovali toto vyšetrenie. Ide o najrizikovejšiu skupinu poisteniek. „Ďalšie pozvánky budú odoslané v novembri,“ uzatvára B. Dupaľová Ksenzsighová.

Zdroj: Adobe Stock
0 %
Zľava

Zľava 5% pre klientov Union poisťovne a poistencov Union zdravotnej poisťovne.

Martina Harsanyiova

Share on facebook
Share on twitter

Pomohla ti táto odpoveď?

Novinka: Od 1. 1. 2022 zvyšujeme príspevky na zuby a oči. Spolu vám dáme až 300 €

Na ošetrenie u zubára 100 € a ďalších 50 € na dentálnu hygienu. Je na vás, či využijete príspevok naraz alebo po častiach.
Atoms/icons/80/grey-green/zub-80
Na okuliarové rámy pre deti 70 € a ďalších 80 € na vyšetrenia očí.