Zdieľať

Pokazené auto v zahraničí? Pomôže vám vylepšené cestovné poistenie

Slováci milujú Chorvátsko, Taliansko či Bulharsko, ktoré sú bežne dostupné aj autom. Tento spôsob cestovania je oveľa flexibilnejší a v prípade, že cestujete ako partia, často aj cenovo dostupnejší.

Čert však nikdy nespí a vy musíte byť pripravení na všetko. Ako postupovať v zahraničí v prípade havárie, poruchy, poškodenia či krádeže vozidla, vám poradíme v nasledujúcich riadkoch. Čítajte pozorne.

Nezanedbajte prípravu

Predtým, ako sa vydáte na vytúžené dobrodružstvo, buďte obozretní a svoje vozidlo naň zodpovedne pripravte. Návšteva servisu by mala byť samozrejmosťou pred každou dlhšou cestou. Odporúčame tak urobiť v dostatočnom predstihu, aby bol čas na kompletnú kontrolu, prípadne na vychytanie „chybičiek krásy“.

Poistenie a asistenčné služby

Napriek všetkým dostupným opatreniam sa však môže stať, že automobil začne štrajkovať práve vtedy, keď to najmenej potrebujete. Prekvapiť vás môže nečakaná dopravná nehoda, vybitá batéria či vyčíňanie výtržníkov. Treba preto myslieť na zadné vrátka.

Uzatvorenie cestovného poistenia by malo byť samozrejmosťou pred každým výjazdom do zahraničia. Union poisťovňa ponúka možnosť cestovného pripoistenia vášho automobilu, ktoré zahŕňa asistenčné služby v prípade, že by sa vám na cestách „pošťastilo“.

Poistiť sa nikdy nebolo ľahšie

Cestovné poistenie v Union poisťovni viete uzavrieť veľmi rýchlo a jednoducho. Nemusíte sa náhliť na pobočku, stačí vyplniť online formulár alebo poslať prázdnu SMS na číslo 6655, kde vám vzápätí príde správa s návodom. Ide to, samozrejme, aj pomocou našej aplikácie alebo telefonicky na čísle 0850 00 33 33.

Čo všetko zahŕňa pripoistenie auta na dovolenku?

Váš automobil si môžete pripoistiť už za 1,80 eur na deň.

Pripoistenie zahŕňa:

 • Opravu auta na mieste v prípade poruchy do 200 eur.

 • Odtiahnutie vozidla do servisu danej automobilovej značky, bez ohľadu na vzdialenosť.

 • Poskytnutie náhradného vozidla na 10 dní.

 • Zabezpečenie náhradnej dopravy do destinácie vašej dovolenky alebo domov do 1500 eur.

 • Náhradné ubytovanie pre posádku auta, maximum pre 5 ľudí na 3 noci.

 • Pomoc v prípade defektu, vybitej batérie, nedostatku paliva do 200 eur.

Ako postupovať v jednotlivých situáciách?

Podstatné je v prvom rade zachovať duchaprítomnosť. Číslo na asistenčné služby poisťovne majte pre každý prípad zaznačené niekde poruke, aby ste ich mohli okamžite kontaktovať a nechať postup na nich.

Pri problémoch so zapaľovaním motora či zlyhaní elektroniky kontaktujte nonstop linku asistenčných služieb. Bude k vám vyslaný technik a ak bude problém na mieste riešiteľný, je veľmi pravdepodobné, že už o pár hodín budete môcť spokojne pokračovať v ceste.

V prípade nehody či zrážky so zverou je takisto potrebné okamžite kontaktovať našu nonstop linku. Auto vám bude odtiahnuté do najbližšieho značkového servisu a my vám požičiame vozidlo na ďalších desať dní.

Ak vám bude nejakým spôsobom znemožnené pokračovať v ceste na dovolenku, prípadne vám návrat skomplikuje porucha vozidla či nehoda, poisťovňa preplatí cestovné náklady do výšky 1500 eur pre celú posádku vozidla, čiže maximálne 5 osôb.

Pripoistenie sa však vzťahuje aj na iné prípady, akými sú napríklad defekt, vybitie batérie či strata kľúčov. Poskytneme vám pomoc a uhradíme náklady do výšky 200 eur.

Ďalšie možnosti dovolenkového pripoistenia

Cestovné poistenie Union poisťovne vám okrem poistenia automobilu ponúka aj možnosť iných pripoistení, ktoré sa vám môžu v dovolenkovom období hodiť.

Na cestu do zahraničia si napríklad môžete poistiť i vášho domáceho miláčika (psa, mačku, tigra… :D).

Užitočnou alternatívou je tiež poistenie dovolenkovej domácnosti, ktoré chráni váš majetok počas vašej neprítomnosti.

V rámci cestovného poistenia do zahraničia sa určite hodí aj poistenie elektroniky, ktoré kryje náklady spojené so stratou, poškodením či krádežou vášho mobilu, tabletu či fotoaparátu.

Nenechajte nič na náhodu a uzavrite potrebné poistenia včas. Nám naozaj záleží na tom, aby ste dorazili do cieľa šťastne. 🙂

Martina Harsanyiova

CESTUJTE S NAJLEPŠÍM POISTENÍM UNIONU

Som Angie, váš nový anjel strážny. Letím k vám s najlepším cestovným poistením Unionu. Odteraz cestujete pod mojimi krídlami.

VYHRAJTE iPHONE 14 A 115 ĎALŠÍCH CIEN

Aktualizujte si svoje kontaktné údaje a potvrďte marketingový súhlas. Ste v hre o:

 • iPhone 14;
 • dovolenové poukážky v hodnote 285 eur;
 • 20 eur do kníkupectva Martinus. 

Naše ambície v oblasti vedenia spoločnosti

Vykonávať naše podnikanie v transparentným a udržateľným spôsobom

 • Udržateľné investície a obchodné operácie.
 • Voľba obchodných partnerov, ktorí tiež kladú dôraz na udržateľnosť.
 • Prevádzkovať naše podnikanie transparentným a udržateľným spôsobom.
 • Chrániť informácie a dáta našich klientov a partnerov pred ich zneužitím tým, že zabezpečujeme bezpečnosť našich digitálnych riešení a služieb.
 • Budovať otvorenú, inovatívnu a etickú korporátnu kultúru.
 • Prevencia a odhaľovanie korupcie a úplatkárstva prostredníctvom školeného interného tímu.
 • Vyžadovanie tohto prístupu aj od partnerov formou zmluvných dojednaní.