Atoms/icons/24/grey/info-24
……………
Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií

Zdieľať

Poisťovňa Union nadobudla 100 percent akcií Poštovej poisťovne

Poisťovňa Union kompletne prevzala Poštovú poisťovňu – v týchto dňoch totiž nadobudla jej 100 % akcií, čím sa oficiálne stala jej výhradným vlastníkom.

Proces zlučovania oboch poisťovní sa tak posunul do ďalšej fázy. „Predpokladáme, že do konca tohto roka už budeme fungovať ako jeden veľký poisťovací dom. Tešíme sa, že náš poistný kmeň sa rozšíri o viac ako 160-tisíc klientov,“ hovorí Michal Špaňár, generálny riaditeľ Unionu a súčasne aj Poštovej poisťovne.

Súčasťou transakcie je aj dohoda o distribúcii poistenia v sieti Poštovej banky (365.banky) a na tisícpäťsto pobočkách Slovenskej pošty, vďaka čomu získa Union nové predajné miesta a distribučné kanály. „Výrazne sa rozšíria možnosti nášho pôsobenia, a to nielen v oblasti životného, ale aj neživotného poistenia. Vďaka tomu bude možné byť k našim klientom oveľa bližšie a uspokojiť požiadavky a potreby aj náročnejších klientov“ hovorí M. Špaňár.

Poštová banka, ktorá väčšinovo vlastnila Poštovú poisťovňu, predala Unionu celý svoj podiel. Zvyšných 20 % patrilo Slovenskej pošte, ktorá rovnako súhlasila s predajom svojej časti. Pre klientov Poštovej poisťovne sa však touto transakciou fakticky nemení nič – ich zmluvy ostávajú platné za pôvodných podmienok.

Lucia Papanova

Lucia Papanova

Tento text sa doťahuje z profilu: - vo wordpresse mouse over na svoje meno vpravo hore, - click "upraviť profil - scroll do sekcie "životopis" - vyplniť

Lucia Papanova

Tento text sa doťahuje z profilu: - vo wordpresse mouse over na svoje meno vpravo hore, - click "upraviť profil - scroll do sekcie "životopis" - vyplniť

CESTUJTE S NAJLEPŠÍM POISTENÍM UNIONU

Som Angie, váš nový anjel strážny. Letím k vám s najlepším cestovným poistením Unionu. Odteraz cestujete pod mojimi krídlami.

VYHRAJTE iPHONE 14 A 115 ĎALŠÍCH CIEN

Aktualizujte si svoje kontaktné údaje a potvrďte marketingový súhlas. Ste v hre o:

  • iPhone 14;
  • dovolenové poukážky v hodnote 285 eur;
  • 20 eur do kníkupectva Martinus. 

Naše ambície v oblasti vedenia spoločnosti

Vykonávať naše podnikanie v transparentným a udržateľným spôsobom

  • Udržateľné investície a obchodné operácie.
  • Voľba obchodných partnerov, ktorí tiež kladú dôraz na udržateľnosť.
  • Prevádzkovať naše podnikanie transparentným a udržateľným spôsobom.
  • Chrániť informácie a dáta našich klientov a partnerov pred ich zneužitím tým, že zabezpečujeme bezpečnosť našich digitálnych riešení a služieb.
  • Budovať otvorenú, inovatívnu a etickú korporátnu kultúru.
  • Prevencia a odhaľovanie korupcie a úplatkárstva prostredníctvom školeného interného tímu.
  • Vyžadovanie tohto prístupu aj od partnerov formou zmluvných dojednaní.