Atoms/icons/24/grey/info-24

….

Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií

Zdieľať

Poisťovňa Union nadobudla 100 percent akcií Poštovej poisťovne

Poisťovňa Union kompletne prevzala Poštovú poisťovňu – v týchto dňoch totiž nadobudla jej 100 % akcií, čím sa oficiálne stala jej výhradným vlastníkom.

Proces zlučovania oboch poisťovní sa tak posunul do ďalšej fázy. „Predpokladáme, že do konca tohto roka už budeme fungovať ako jeden veľký poisťovací dom. Tešíme sa, že náš poistný kmeň sa rozšíri o viac ako 160-tisíc klientov,“ hovorí Michal Špaňár, generálny riaditeľ Unionu a súčasne aj Poštovej poisťovne.

Súčasťou transakcie je aj dohoda o distribúcii poistenia v sieti Poštovej banky (365.banky) a na tisícpäťsto pobočkách Slovenskej pošty, vďaka čomu získa Union nové predajné miesta a distribučné kanály. „Výrazne sa rozšíria možnosti nášho pôsobenia, a to nielen v oblasti životného, ale aj neživotného poistenia. Vďaka tomu bude možné byť k našim klientom oveľa bližšie a uspokojiť požiadavky a potreby aj náročnejších klientov“ hovorí M. Špaňár.

Poštová banka, ktorá väčšinovo vlastnila Poštovú poisťovňu, predala Unionu celý svoj podiel. Zvyšných 20 % patrilo Slovenskej pošte, ktorá rovnako súhlasila s predajom svojej časti. Pre klientov Poštovej poisťovne sa však touto transakciou fakticky nemení nič – ich zmluvy ostávajú platné za pôvodných podmienok.

Lucia Papanova

Lucia Papanova

Tento text sa doťahuje z profilu: - vo wordpresse mouse over na svoje meno vpravo hore, - click "upraviť profil - scroll do sekcie "životopis" - vyplniť

Lucia Papanova

Tento text sa doťahuje z profilu: - vo wordpresse mouse over na svoje meno vpravo hore, - click "upraviť profil - scroll do sekcie "životopis" - vyplniť

AKTALIZUJTE SI ÚDAJE, KTORÉ VÁM POMÔŽU ZLEPŠIŤ VAŠE ZDRAVIE

Získajte bezplatné upozornenie na preventívnu prehliadku u vášho všeobecného lekára. Aktualizujte si váš e-mail a telefón a aktivujte si službu preventívna pripomienka pre poistencov Union zdravotnej poisťovne.