Zdieľať

Cesta autom na dovolenku? Myslite na poistenie vozidla aj na poistenie v zahraničí

poistenie auta pred dovolenkou
Pred dovolenkou je potrebné myslieť na veľa vecí. Aby ste na nič podstatné ako je napríklad online poistenie nezabudli, prečítajte si zoznam vecí, ktoré je pred dovolenkou potrebné vybaviť či skontrolovať.
poistenie auta pred dovolenkou
V článku si prečítate:

Dovolenka, okrem predstavy veľkej pohody, oddychu a zážitkov, so sebou nesie aj nevyhnutnú dávku prípravy a občas aj stresu.

Aby ste nezabudli na nič podstatné, ako je napríklad cestovné poistenie či havarijné poistenie v prípade, že cestujete autom, prečítajte si, na čo všetko by ste mali myslieť.

Kontrola stavu vozidla

V prípade, že ste sa rozhodli cestovať na dovolenku autom nikdy nepodceňujte kontrolu vášho vozidla.
Dôkladne skontrolujte všetky podstatné veci ako je stav pneumatík či stav oleja vo vozidle.

Prejdite si povinnú výbavu vozidla, či sa vo vašom aute nachádza všetko, to čo má, či je lekárnička plne vybavená a vestu máte uloženú na dostupnom mieste.

Vaše vozidlo musí mať zo zákona platné PZP, skontrolujte si či v aute máte zelenú kartu, ktorou sa v zahraničí preukazujete.

Nezabudnite na vybavenie diaľničnej známky podľa požiadaviek danej krajiny, aby ste sa na ceste už nezdržovali. Pokiaľ ste majiteľom novšieho vozidla, na cestách vás ochráni aj havarijné poistenie, ktoré vám pokryje náklady v prípade nehody, vandalizmu či krádeže.

Atoms/icons/80/grey-red/phone_sms-80

Cestovné poistenie cez SMS

Poistite sa kedykoľvek a kdekoľvek aj bez prístupu k internetu.
Najrýchlejšie cestovné poistenie už od 0,80 € / deň. 

Prehľad v rezerváciách

Pandemická situácia vyžaduje viac ostražitosti a pozornosti. Tesne pred cestou si prejdite opatrenia danej krajiny, kam ste sa vybrali, aby vás po príchode na hranice nečakali nepríjemné prekvapenia.

Vytlačte alebo stiahnite si všetky potrebné dokumenty, ako sú potvrdenia o vykonaní testu alebo očkovaní spojené s covidom, mnoho krajín vyžaduje povinnú registráciu pred príchodom a podobne.

Myslite aj na svoje pohodlie, či máte rezervovaný hotel, apartmán alebo iné ubytovanie. Pred cestou si preverte, či vaša rezervácia platí a tiež si preverte, aké sú podmienky ubytovania.

Doklady a poistenie v zahraničí

Niekoľko týždňov pred cestou si skontrolujte, či máte platný pas alebo občiansky preukaz. Výroba nového nejaký čas trvá, aby sa vám nestalo, že si musíte priplatiť za expresné dodanie dokladov. To vám veľmi ľahko môže predražiť dovolenku.

Myslite aj na ochranu svojho zdravia a batožiny v zahraničí.  V prípade, že musíte byť hospitalizovaní alebo vám ukradnú batožinu, poslúži vám poistenie v zahraničí. Inak nazývané aj cestovné poistenie, ktoré kryje množstvo nákladov, závisí od výberu poisťovne.

S poisťovňou Union máte pokryté liečebné náklady, náklady v prípade, že niekomu spôsobíte škodu na majetku alebo na zdraví. Preplatia vám stratenú batožinu alebo kompenzáciu za meškanie verejnej dopravy.

Naviac máte dostupnú dvadsaťštyrihodinovú asistenčnú službu, ktorá vám pomôže vybaviť akýkoľvek problém. Služba funguje ako online poistenie a vybavíte ju veľmi ľahko pomocou niekoľkých klikov za pár minút.

Nielen pred cestou, ale aj počas cesty buďte opatrní. Vydali ste sa na neznámu trasu, preto nič nenechávajte na náhodu. Počas jazdy sledujte stav vašich pohonných hmôt, aby sa vám nestalo, že ostanete visieť niekde uprostred diaľnice. Myslite na svoje bezpečie a bezpečie svojich spolucestujúcich.

Majte pripravený dostatok tekutín a jedlo na občerstvenie. Nešoférujte unavení a radšej si dajte malú prestávku. V prípade, že sa vám stane dopravná kolízia, pomôže vám vaše PZP a havarijné poistenie.

Martina Harsanyiova

VYHRAJTE iPHONE 14 A 115 ĎALŠÍCH CIEN

Aktualizujte si svoje kontaktné údaje a potvrďte marketingový súhlas. Ste v hre o:

  • iPhone 14;
  • dovolenové poukážky v hodnote 285 eur;
  • 20 eur do kníkupectva Martinus. 

Naše ambície v oblasti vedenia spoločnosti

Vykonávať naše podnikanie v transparentným a udržateľným spôsobom

  • Udržateľné investície a obchodné operácie.
  • Voľba obchodných partnerov, ktorí tiež kladú dôraz na udržateľnosť.
  • Prevádzkovať naše podnikanie transparentným a udržateľným spôsobom.
  • Chrániť informácie a dáta našich klientov a partnerov pred ich zneužitím tým, že zabezpečujeme bezpečnosť našich digitálnych riešení a služieb.
  • Budovať otvorenú, inovatívnu a etickú korporátnu kultúru.
  • Prevencia a odhaľovanie korupcie a úplatkárstva prostredníctvom školeného interného tímu.
  • Vyžadovanie tohto prístupu aj od partnerov formou zmluvných dojednaní.