Atoms/icons/24/grey/info-24
……………
Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií

Zdieľať

Počet preventívnych prehliadok u zubárov rapídne poklesol

Kým v roku 2017 absolvovalo preventívnu prehliadku u zubára 42 percent našich poistencov, v minulom roku to bolo len 28 percent. Ide o masívny prepad, ktorý spôsobila pandémia koronavírusu.

„Takéto čísla sme v prípade zubárov naozaj ešte nemali. Preto chceme povzbudiť ľudí – do konca roka sú ešte štyri mesiace na to, aby prevenciu stihli,“ hovorí Elena Májeková, riaditeľka sekcie zdravotného poistenia Union. V prvom rade ide o zdravie, ale poctivé návštevy preventívnych prehliadok majú aj finančný rozmer.

„Kto nechodí na prevenciu, musí si, podľa zákona, ošetrenia súvisiace so zubným kazom v nasledujúcom kalendárom roku platiť celé sám,“ upozorňuje hovorkyňa Unionu Beáta Dupaľová Ksenzsighová.

V prevencii sú poctivejšie ženy – k zubárovi a na dentálnu hygienu ich vo všeobecnosti chodí 57 percent, kým mužov len 43 percent. Ako ďalej uvádzajú štatistiky Union zdravotnej poisťovne, zubný kaz sa ročne objaví v priemere až na dvoch zuboch. Platí, že čím neskôr sa ošetrí, tým to viac bolí a tiež je to aj drahšie, lebo sa nedáva jednoplôšková, ale napríklad hneď trojplôšková plomba.

Na zaplatenie účtov u zubára môžete využiť aj finančné príspevky, ktoré poskytujú jednotlivé zdravotné poisťovne. „Príspevok na zuby je u nás jednoznačne najvyužívanejší benefit. Aj preto zvyšujeme od nového roka jeho výšku až na 150 eur. Po novom to teda bude 100 eur na zubára a 50 eur na dentálnu hygienu,“ vysvetľuje E. Májeková.

Zároveň upozorňuje, že treba dôsledne čítať podmienky čerpania benefitov, pretože niektoré poisťovne vám nedajú celú sumu naraz, ale vo viacerých malých častiach, čiže to nestihnete vyčerpať. V takýchto veciach sú rozdiely, na ktorých sa ale dá ušetriť veľa peňazí, len si to treba zistiť a sledovať.

„Máme spätnú väzbu, že množstvo ľudí práve kvôli dentálnemu benefitu dokonca zmení poisťovňu, lebo ak sú doma napríklad dvaja dospelí a dve deti, tak spolu môžu ušetriť až 600 eur ročne len u zubára,“ uzatvára B. Dupaľová Ksenzsighová.

Zdroj: Adobe Stock

Martina Harsanyiova

CESTUJTE S NAJLEPŠÍM POISTENÍM UNIONU

Som Angie, váš nový anjel strážny. Letím k vám s najlepším cestovným poistením Unionu. Odteraz cestujete pod mojimi krídlami.

VYHRAJTE iPHONE 14 A 115 ĎALŠÍCH CIEN

Aktualizujte si svoje kontaktné údaje a potvrďte marketingový súhlas. Ste v hre o:

  • iPhone 14;
  • dovolenové poukážky v hodnote 285 eur;
  • 20 eur do kníkupectva Martinus. 

Naše ambície v oblasti vedenia spoločnosti

Vykonávať naše podnikanie v transparentným a udržateľným spôsobom

  • Udržateľné investície a obchodné operácie.
  • Voľba obchodných partnerov, ktorí tiež kladú dôraz na udržateľnosť.
  • Prevádzkovať naše podnikanie transparentným a udržateľným spôsobom.
  • Chrániť informácie a dáta našich klientov a partnerov pred ich zneužitím tým, že zabezpečujeme bezpečnosť našich digitálnych riešení a služieb.
  • Budovať otvorenú, inovatívnu a etickú korporátnu kultúru.
  • Prevencia a odhaľovanie korupcie a úplatkárstva prostredníctvom školeného interného tímu.
  • Vyžadovanie tohto prístupu aj od partnerov formou zmluvných dojednaní.