Atoms/icons/24/grey/info-24
Od 1. 8. 2022 už nie je potrebné zasielať prihlášku pre novorodenca do zdravotnej poisťovne. Jeho poistenie vzniká automaticky v rovnakej poisťovni ako je poistená matka. 
Zisti viac.
Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií

Zdieľať

Operácia bedrového alebo kolenného kĺbu bez čakania a doplatkov

Snažíme sa pre svojich poistencov a poistenky zabezpečiť absolvovanie dôležitých operácií v čo najkratšom čase.

Darí sa nám to aj vďaka spolupráci so špecializovanými pracoviskami, pri ktorých sa naplno ukazuje vysoká flexibilita Union zdravotnej poisťovne – najmenšej zo zdravotných poisťovní.

Operácia bez doplatku

Úspešným príkladom je spolupráca s Clinica Orthopedica, v ktorej majú aj v roku 2022 naše poistenky a poistenci nárok na 100 % zľavu z poplatku za nadštandard pri operácii bedrového alebo kolenného kĺbu. To znamená, že získajú nadštandardnú zdravotnú starostlivosť v celkovej v hodnote 3 800 eur.

„Naši poistenci dostanú bezplatne kvalitnú náhradu kĺbu, budú bývať v izbe hotelového typu a zadarmo majú aj dve kontroly,“ vymenúva výhody Elena Májeková, riaditeľka sekcie zdravotného poistenia Union zdravotnej poisťovne.

Operácia bez zbytočného čakania


Bratislavská Clinica Orthopedica má v oblasti výmeny kĺbov množstvo skúseností a zároveň funguje ako referenčné špecializované pracovisko pre slovenských operatérov. To znamená, že jej lekárky a lekári patria k slovenskej špičke v odbore. Veľkou výhodou pre pacientov a pacientky zároveň je, že klinika operuje svojich pacientov a pacientky priebežne. „Ak človek nemá iný zdravotný problém, ktorý by mu znemožňoval hospitalizáciu, dokáže ho klinika prijať v priebehu niekoľkých dní až týždňov a následne zoperovať v krátkom čase,“ vysvetľuje Beáta Dupaľová Ksenzsighová, hovorkyňa Union zdravotnej poisťovne.

Polovičná zľava na doliečenie

Po výmene kĺbu môžu poistenci a poistenky využiť intenzívny rehabilitačný pobyt v zariadení Spine Clinic. Pritom si môžu uplatniť zľavu 50 % z doplatku za nadštandard z platnej cenníkovej ceny, ktorá je približne 80 eur na jeden deň.

V cene rehabilitácie je zahrnuté:
• ubytovanie hotelového typu (TV, Wifi, WC na izbe);
• cvičenie s fyzioterapeutom trikrát za deň;
• kontrola a ošetrovanie operačnej rany;
• prevencia tromboembolických komplikácií;
• asistovaná pooperačná hygiena;
• nepretržitá starostlivosť;
• strava päťkrát denne a pitný režim;
• telocvičňa k dispozícii aj mimo časov na rehabilitáciu;
• káva a denná tlač;
• dohľad špecialistov z Clinica Orthopedica.

Ako postupovať, ak vám špecialista odporúča výmenu kĺbu?


Ak vám lekár či lekárka odporučí výmenu kolenného alebo bedrového kĺbu, stačí sa objednať na predoperačné vyšetrenie priamo v Clinica Orthopedica. Netreba pritom vypĺňať žiadnu žiadosť, ani čakať na schválenie od Union zdravotnej poisťovne. Všetky administratívne úkony zabezpečuje klinika priamo s poisťovňou. Rovnako aj zľavy z doplatkov sa uplatňujú automaticky.

Konzultácia operácie bedrového kĺbu. Zdroj: Adobe Stock

Martina Harsanyiova

Share on facebook
Share on twitter

Pomohla ti táto odpoveď?

Tieto články by ťa mohli zaujímať
Tieto články
by ťa mohli zaujímať
Poskytovateľom tejto služby je Union poisťovňa, a. s., ktorá vykonáva svoju činnosť v rozsahu určenom zákonom č. 39/2015 Z.z. o poisťovníctve v platnom znení a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.
Poskytovateľom tejto služby je Union zdravotná poisťovňa, a. s., ktorá vykonáva svoju činnosť v rozsahu určenom zákonom č. 581/2004 Z.z. o zdravotných poisťovniach, dohľade nad zdravotnou starostlivosťou v platnom znení a
o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.

Poistite sa na letnú dovolenku už teraz

Pohodlne online za 5 minút. Aj s predstihom, aj na poslednú chvíľu. Poistenci Union zdravotnej poisťovne majú zľavu na krátkodobé cestovné poistenie až 50 %.