Zdieľať

Operácia bedrového alebo kolenného kĺbu bez čakania a doplatkov

Snažíme sa pre svojich poistencov a poistenky zabezpečiť absolvovanie dôležitých operácií v čo najkratšom čase.

Darí sa nám to aj vďaka spolupráci so špecializovanými pracoviskami, pri ktorých sa naplno ukazuje vysoká flexibilita Union zdravotnej poisťovne – najmenšej zo zdravotných poisťovní.

Operácia bez doplatku

Úspešným príkladom je spolupráca s Clinica Orthopedica, v ktorej majú aj v roku 2022 naše poistenky a poistenci nárok na 100 % zľavu z poplatku za nadštandard pri operácii bedrového alebo kolenného kĺbu. To znamená, že získajú nadštandardnú zdravotnú starostlivosť v celkovej v hodnote 3 800 eur.

„Naši poistenci dostanú bezplatne kvalitnú náhradu kĺbu, budú bývať v izbe hotelového typu a zadarmo majú aj dve kontroly,“ vymenúva výhody Elena Májeková, riaditeľka sekcie zdravotného poistenia Union zdravotnej poisťovne.

Operácia bez zbytočného čakania


Bratislavská Clinica Orthopedica má v oblasti výmeny kĺbov množstvo skúseností a zároveň funguje ako referenčné špecializované pracovisko pre slovenských operatérov. To znamená, že jej lekárky a lekári patria k slovenskej špičke v odbore. Veľkou výhodou pre pacientov a pacientky zároveň je, že klinika operuje svojich pacientov a pacientky priebežne. „Ak človek nemá iný zdravotný problém, ktorý by mu znemožňoval hospitalizáciu, dokáže ho klinika prijať v priebehu niekoľkých dní až týždňov a následne zoperovať v krátkom čase,“ vysvetľuje Beáta Dupaľová Ksenzsighová, hovorkyňa Union zdravotnej poisťovne.

Polovičná zľava na doliečenie

Po výmene kĺbu môžu poistenci a poistenky využiť intenzívny rehabilitačný pobyt v zariadení Spine Clinic. Pritom si môžu uplatniť zľavu 50 % z doplatku za nadštandard z platnej cenníkovej ceny, ktorá je približne 80 eur na jeden deň.

V cene rehabilitácie je zahrnuté:
• ubytovanie hotelového typu (TV, Wifi, WC na izbe);
• cvičenie s fyzioterapeutom trikrát za deň;
• kontrola a ošetrovanie operačnej rany;
• prevencia tromboembolických komplikácií;
• asistovaná pooperačná hygiena;
• nepretržitá starostlivosť;
• strava päťkrát denne a pitný režim;
• telocvičňa k dispozícii aj mimo časov na rehabilitáciu;
• káva a denná tlač;
• dohľad špecialistov z Clinica Orthopedica.

Ako postupovať, ak vám špecialista odporúča výmenu kĺbu?


Ak vám lekár či lekárka odporučí výmenu kolenného alebo bedrového kĺbu, stačí sa objednať na predoperačné vyšetrenie priamo v Clinica Orthopedica. Netreba pritom vypĺňať žiadnu žiadosť, ani čakať na schválenie od Union zdravotnej poisťovne. Všetky administratívne úkony zabezpečuje klinika priamo s poisťovňou. Rovnako aj zľavy z doplatkov sa uplatňujú automaticky.

Konzultácia operácie bedrového kĺbu. Zdroj: Adobe Stock

Martina Harsanyiova

AKTUALIZUJTE SI ÚDAJE, KTORÉ VÁM POMÔŽU ZLEPŠIŤ VAŠE ZDRAVIE

Získajte bezplatné upozornenie na preventívnu prehliadku u vášho všeobecného lekára. Aktualizujte si váš e-mail a telefón a aktivujte si službu preventívna pripomienka pre poistencov Union zdravotnej poisťovne.