Atoms/icons/24/grey/info-24
Od 1. 8. 2022 už nie je potrebné zasielať prihlášku pre novorodenca do zdravotnej poisťovne. Jeho poistenie vzniká automaticky v rovnakej poisťovni ako je poistená matka. 
Zisti viac.
Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií

Zdieľať

Zvažujete očkovanie proti chrípke? Od nás ho máte zadarmo

očkovanie proti chrípke zadarmo
Osoby so zníženou imunitou, seniori a seniorky, ľudia zamestnaní v školstve a zdravotníctve – všetci patria do rizikových skupín, ktoré sú chrípkou ohrozené najviac. Sezóna tohto ochorenia je už za dverami a ak aj vy zvažujete, že by ste sa nechali zaočkovať, teraz je ten správny čas ísť za svojím obvodným lekárom a dohodnúť sa s ním, aby vám objednal vakcínu. Vakcín by tento rok malo byť dostatok pre všetkých.
očkovanie proti chrípke zadarmo

Poistenky a poistenci Union zdravotnej poisťovne majú možnosť dať sa bezplatne zaočkovať, pričom na výber sú hneď dve vakcíny, ktoré sa v týchto dňoch postupne naskladňujú do lekární.

„Plne uhrádzame Vaxigrip tetra a Influvac tetra. Nakoľko vakcíny proti chrípke nemajú preskripčné obmedzenia, predpísať ich môže nielen všeobecný lekár či lekárka, ale aj lekár alebo lekárka inej odbornosti. Poistenci a poistenky nič nedoplácajú,“ informuje Union zdravotná poisťovňa.

Vakcína, ktorá sa aplikuje cez nosovú sliznicu – ako sprej, a je využívaná najmä pediatrami u detí, Fluenz tetra, bude naskladnená približne v polovici októbra.

Zadarmo ju majú deti poistené v Union zdravotnej poisťovni vo veku 2 až 12 rokov.
„Očkovanie proti chrípke je obzvlášť dôležité, pretože chrípkou oslabený organizmus je náchylnejší nakaziť sa aj ďalšími infekciami. Takisto súbežný priebeh chrípky a ochorenia covid-19 môže prispieť k výraznému zhoršeniu zdravotného stavu a ťažšiemu priebehu ochorenia,“ vysvetľuje revízna lekárka Union zdravotnej poisťovne Ingrid Dúbravová.

Na tejto stránke nájdete verejný prísľub o úhrade očkovacích vakcín.

Martina Harsanyiova

Share on facebook
Share on twitter

Pomohla ti táto odpoveď?

Poskytovateľom tejto služby je Union poisťovňa, a. s., ktorá vykonáva svoju činnosť v rozsahu určenom zákonom č. 39/2015 Z.z. o poisťovníctve v platnom znení a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.
Poskytovateľom tejto služby je Union zdravotná poisťovňa, a. s., ktorá vykonáva svoju činnosť v rozsahu určenom zákonom č. 581/2004 Z.z. o zdravotných poisťovniach, dohľade nad zdravotnou starostlivosťou v platnom znení a
o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.