Zdieľať

Objednávanie liekov cez aplikáciu

Union zdravotná poisťovňa
Naše poistenky a poistencov čaká jednoduchší prístup k liekom. V novom roku si vďaka spolupráci s Plus Lekárňami môžu preveriť dostupnosť svojho lieku priamo cez aplikáciu a rovno si ho aj rezervovať.
Union zdravotná poisťovňa

V novom roku poskytneme našim poistencom a poistenkám pomoc pri vyberaní liekov v lekárňach.

Vďaka spolupráci s Plus Lekárňami, ktorých je na Slovensku už vyše 530, si poistenky a poistenci budú môcť zistiť dostupnosť svojho lieku v lekárňach po celom Slovensku.

„Sme veľmi radi, že sa nám podarilo nadviazať efektívnu spoluprácu s Plus Lekárňami, vďaka ktorým sa našim poistencom cesta k liečbe opäť zjednoduší. Priamo v aplikácii si budú môcť pozrieť, kde je ich liek dostupný a môžu si ho aj zarezervovať v konkrétnej lekárni,“ vysvetľuje riaditeľ Union zdravotnej poisťovne Jozef Koma.

Apeluje pritom na fakt, že poistenci už nebudú musieť obchádzať či „obvolávať“ lekárne, aby sa dostali k svojim liekom. „Najmä v prípade akútneho ochorenia je to nepríjemný a zbytočný proces, ktorý poistencom ešte väčšmi komplikoval život. Veríme, že funkcionalitu našej aplikácie bude využívať mnoho našich poistencov a poisteniek.“

Plus Lekárne budú novú funkcionalitu poskytovať už onedlho. „Momentálne sme v poslednej fáze dolaďovania integračných detailov a systémov. Poistenci Unionu budú môcť nové služby využívať najneskôr v priebehu marca 2024,“ hovorí Branislav Linský, projektový manažér zodpovedný za integráciu systému na strane lekární. Funkcia sa týka liekov na predpis s možnosťou overenia si dostupnosti aj na voľnopredajný liek.

„Tešíme sa z novej spolupráce, ktorá opäť viac pomôže slovenským pacientom a sme radi, že budeme môcť poskytovať tieto moderné služby pre poistencov Unionu,“ uvádza Marcel Šulo, výkonný riaditeľ spoločnosti UNIPHARMA – 1. slovenská lekárnická akciová spoločnosť, ktorá systém vyvinula. Bližšie informácie zverejní Union zdravotná poisťovňa na svojej webstránke začiatkom roka, poistencom v prípade potreby pomôže aj zákaznícke centrum (telefonicky alebo e-mailom).

Plus Lekáreň je najväčšie virtuálne zoskupenie nezávislých lekárnikov. Patrí do neho už vyše 530 lekární po celom Slovensku. Návštevou nezávislej lekárne pacienti podporujú odbornosť a kvalitu poskytovanej lekárenskej starostlivosti.

Martina Harsanyiova

VYHRAJTE iPHONE 14 A 115 ĎALŠÍCH CIEN

Aktualizujte si svoje kontaktné údaje a potvrďte marketingový súhlas. Ste v hre o:

  • iPhone 14;
  • dovolenové poukážky v hodnote 285 eur;
  • 20 eur do kníkupectva Martinus.