Zdieľať

Novinka v UNION: výhodné poistenie motorky

vyhodne poistenie motorky

Vďaka poisťovni UNION si teraz môžete uzatvoriť povinné zmluvné poistenie (PZP) motocykla. Okrem krytia škody až do výšky 5 miliónov eur môže vaša poistka zahŕňať aj poistenie proti živlom a spoľahnúť sa môžete na kvalitné asistenčné služby v cene.

vyhodne poistenie motorky

 

Jar je tu a s ňou aj sezóna, na ktorú túžobne čakal každý majiteľ motorky alebo skútra. Konečne môžeme opäť sadnúť na svoj motocykel a poriadne si vychutnať jazdu tak, ako to máme radi. Ale tak, ako si pred sezónou zaslúži motorka poriadnu generálku, rovnako by sme nikdy nemali vyraziť bez poistenia seba, aj motorky. V Union poisťovni si teraz môžete uzatvoriť povinné zmluvné poistenie (PZP) motocykla.

PZP motorky, jednoducho a rýchlo

Každý majiteľ motorky vie, že jednostopové stroje to na cestách (obzvlášť tých slovenských) jednoduché nemajú. Aj preto je dôležité mať kvalitné PZP, ktoré vám dá istotu, že okrem krytia prípadnej škody máte po ruke aj asistenčnú službu, ktorá vás nenechá v štichu a o poistení proti poškodeniu motocykla živlami ani nevraviac.

Union poisťovňa pre vás pripravila dva druhy poistenia motorky:

 • Optimum – poistenie motocykla s krytím škody do výšky 3 milióny eur vhodné hlavne pre majiteľov skútrov a malých motoriek do 125 cm3, ktorí jazdia väčšinou v mestách a parkujú v garážach. Riziko škody na majetku je výrazne menšie, rovnako ako poškodenie motorky živlami a uviaznutie na opustenej ceste sú výrazne nižšie, preto nie sú nevyhnutné rozšírené asistenčné služby.
 • Excellent Plus – je poistenie motocykla s krytím škody do výšky 5 miliónov eur.  s poistením motocykla proti poškodeniu živlami do 2 500 eur a s rozšírenými asistenčnými službami, ktoré ocenia hlavne majitelia väčších motoriek, jazdiaci hlavne mimo miest a podnikajúci dlhé cesty do zahraničia. To sú všetko prípady, kde skôr hrozí vyššia škoda na majetku a kvalitné asistenčné služby sa zídu v prípade, že motorka vypovie službu  pri ceste do zahraničia.

Ako na uzatvorenie poistenia motorky?

Dobrá správa! S poisťovňou Union to ide ľahko, rýchlo a jednoducho. Aby ste si mohli dlhšie vychutnávať kľukaté okresky alebo uličky miest na vašich motorkách a skútroch, pripravili sme pre vás praktické povinné zmluvné poistenie pre motocykel.
Uzavrieť si ho môžete ľahko telefonicky na čísle 0850 111 211 alebo osobne na niektorej z našich pobočiek.

Výhody poistenia

 • Poistenie motocykla proti živlom v cene
 • Užitočné a rýchle asistenčné služby bez príplatku
 • Možnosť uzatvoriť si aj poistenie motocykla proti krádeži, alebo havárii a vandalizmu
0 %
Zľava

Zľava 5% pre klientov Union poisťovne a poistencov Union zdravotnej poisťovne.

Union Poisťovňa

Share on facebook
Share on twitter

Pomohla ti táto odpoveď?

Súťaž o sonické zubné kefky
Philips Sonicare

Oznámenie o odklade splatnosti preddavku na zdravotné poistenie v dôsledku COVID-19 za Marec 2020 (PDF)

Prihláška do Union zdravotnej poisťovne, a.s. (ELEKTRONICKÁ VERZIA)

Prihláška do Union zdravotnej poisťovne, a.s. (PDF)

Žiadosť o splátkový kalendár
Online verzia | PDF verzia

Žiadosť o vydanie kombinovaného preukazu poistenca / európskeho preukazu zdravotného poistenia (PDF)

 • Ak žiadosť o vydanie preukazu poistenca podáva za poistenca iná osoba (netýka sa zákonných zástupcov maloletých detí), ktorá prevezme preukaz osobne na kontaktnom mieste, prípadne ho žiada doručiť poštou na svoju adresu, je potrebné, aby k Žiadosti priložila prílohu – úradne overené Plnomocenstvo. (PDF)

Žiadosť o vydanie formulára / prenosného dokumentu a o dopísanie nezaopatreného rodinného príslušníka do formulára (PDF)

Dotazník pre určenie štátu bydliska (nariadenie ES č. 883/2004 a 987/2009) (PDF)

Čestné vyhlásenie ku skutočnostiam rozhodujúcim pre vznik platiteľa poistného – štát (Starostlivosť o dieťa do 6 rokov / opatrovanie osoby s ťažkým zdravotným postihnutím) (PDF)

Žiadosť o potvrdenie, vrátenie preplatku, iný dôvod podania žiadosti
Online verzia | PDF verzia

Univerzálne oznámenie poistenca (PDF)

 • Výkaz preddavkov na poistné na verejné zdravotné poistenie – Zamestnávateľ (platné do 31.12.2008)
  PDF 1. časť2. časť

 • Výkaz preddavkov na poistné na verejné zdravotné poistenie – Zamestnávateľ PDF verzia platná od 01.06.2018
  UPOZORNENIE: – formulár odporúčame stiahnuť a vypĺňať priamo v PC, vypĺňanie online v prehliadači nemusí fungovať správne

 • Výkaz preddavkov na poistné na verejné zdravotné poistenie – Zamestnávateľ PDF verzia platná od 01.02.2015 do 31.5.2018´
  UPOZORNENIE: V prípade, ak má zamestnávateľ 3 a viacerých zamestnancov je povinný mesačný výkaz zasielať zdravotnej poisťovni výlučne elektronicky.

 • Výkaz platiteľa dividend
  PDF verzia platná od 01.02.2014 (AKTUÁLNA)
 • Oznámenie zamestnávateľa o poistencoch pri zmene platiteľa poistného na verejné zdravotné poistenie
  PDF verzia
 • Žiadosť o potvrdenie, vrátenie preplatku, iný dôvod podania žiadosti
  PDF verzia
 • Univerzálne oznámenie platiteľa poistného
  PDF verzia
 • Potvrdenie zamestnávateľa o uzatvorení pracovného pomeru, obdobného pracovného pomeru alebo iného pracovnoprávneho vzťahu zamestnanca bez trvalého pobytu na území SR 
  PDF verzia