Atoms/icons/24/grey/info-24
……………
Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií

Zdieľať

Novembrové pozvánky na podujatia s deťmi

Mamina so dáždnikom sa drží za ruku s dieťaťom v parku

Čaká nás čarovný mesiac plný lampiónov, strašidelných prehliadok, ale aj krásnych rozprávkových predstavení.

Mamina so dáždnikom sa drží za ruku s dieťaťom v parku

Bojnický svetlonos

KDE: Bojnický zámok

KEDY: 1. a 2. november

Aj „obyčajná“ prehliadka Bojnického zámku je plná zážitkov. Na tejto však stretnete veľa tajuplných bytostí vrátane Čiernej pani, Bielej pani a zopár duchov a bludičiek. Večerné prehliadky začínajú o 18.00 h a sú vhodné pre deti staršie ako 6 rokov. Základné vstupné je 11 €/osoba. 

Dušičková prehliadka Stanišovskej jaskyne

KDE: Liptovský Ján

KEDY: 2. november

Stanišovka je veľmi „baby-friendly“ jaskyňa. Je nenáročná, so zábavnými sprievodcami a deťom sa páči aj to, že pri vstupe dostanú vlastnú čelovku. V sobotu 2.11. tam čaká špeciálna dušičková prehliadka, na ktorej možno stretnete Škrabinôžku, škriatkov a ďalších obyvateľov jaskyne. Vstupy sú od 10.00 h do 19.00 h, prehliadka trvá 30 minút, cena lístka je 1 €/osoba. Ak sa chcete vyhnúť dlhým radom, zakúpte si vstupenku v predpredaji. 

AHA! Krásna matematika

KDE: Hlavná 69, Prešov

KEDY: do 22. decembra

Matematika, to nie je len zošit s príkladmi. Matematika je všade okolo nás. Dá sa vnímať i hmatom, môže byť hravá, či dokonca napínavá. Neveríte? Zistíte to na výstave, ktorá k nám pricestovala z poľského mesta Gdaňsk a nemeckého Trieru. 25 interaktívnych stanovísk s hádankami a rôznymi hrami môžete objavovať od piatka do nedele, denne od 14.00 h do 17.30 h. Jednotné vstupné je 3 €, rodiny s dvomi a viacerými deťmi majú zľavu 10 %, ZŤP a dôchodcovia platia 1 €. 

Predvianočná nočná mora 

KDE: Hrad Červený Kameň, Častá

KEDY: 1. – 2. november a 16. – 17. november

Na hrade Červený kameň si dávajú na tematických prehliadkach záležať. Nie sú to len zaujímavé historky doplnené o krátke scénky, ale ucelené divadelné adaptácie. V novembri je na programe Predvianočná nočná mora podľa svetoznámeho režiséra Tima Burtona, no príbeh bude šikovne prepojený s dejinami hradu Červený kameň a jeho povesťami. Prehliadky sa konajú od 10.00 h do 17.00 h a trvajú vždy hodinu. Základné vstupné je 8 €. Deti, študenti a seniori platia 4 €, rodinné vstupné je 22 €. 

zdroj: Zvolenské kultúrne centrum

Rozprávky na Starej radnici, Zvolen

KDE: Zvolen, námestie SNP 21/31

KEDY: 3., 10., 17., 24. novembra

November bude vo Zvolene rozprávkový. Stačí si zájsť do Starej radnice, kde bude každú nedeľu predstavenie v podaní Divadla na hojdačke. Deti sa stretnú so Žabím kráľom, Posledným dinosaurom, Tdpaslíkom aj Fedorom z krajiny Mala. Divadielka začínajú o 16.00 h, vstupné je 2 €. Predpredaj vstupeniek je v Informačnom centre mesta Zvolen na Námestí SNP. 

Vymieňačka detských hračiek v Trnave

KDE: Baterkáreň, Starohájska 1, Trnava

KEDY: 8. november

Omrzeli vaše deti niektoré hračky, no zároveň túžia po iných? Nemusíte ich hneď vyhadzovať, ani bežať do hračkárstva. Vyberte sa s krpcom na vymieňačku detských hračiek do trnavskej Baterkárne. Pre dieťa to bude zážitok a zároveň ho nepriamo motivujete k ekologickému a trvalo udržateľnému správaniu. Vymieňačka potrvá od 10.00 h do 11.00 h. 

Včelí deň

KDE: Elektrárňa Piešťany

KEDY: 9. november

Pestrý program je určený nielen deťom, ale aj dospelým. Deti zaujme prednáška Heleny Prokovej Mališovej o tajuplnom živote včiel, riadená ochutnávka medov, medová rozprávka a tvorivé dielničky, kde si budú môcť vyrobiť vlastné sviečky a voskový obal na potraviny. Vstupné je 2 €/dospelí, 1 €/dieťa, deti do 5 rokov majú vstup zadarmo. Ak si chcete z podujatia odniesť vlastný voskový obal, treba si doplatiť 3 €. Program potrvá od 10.00 h do 18.00 h.

Lampiónový sprievod

KDE: ulice Banskej Bystrice

KEDY: 9. november

Nastala sezóna tekvíc, svetlonosov a lampiónových sprievodov. Svetielkový pochod pod rúškom tmy si môžete užiť aj v Banskej Bystrici, stačí si zobrať vlastný lampión. Ale ak ho nemáte, nevadí, môžete si ho zakúpiť priamo na mieste. Sprievod štartuje na parkovisku pred Múzeom SNP (pri lietadle) o 17.30 h a je vhodný tiež pre deti. 

Čarovné lampáše, Trnava

KDE: ulice Trnavy

KEDY: 10. november

Lampiónové sprievody sú v rôznych mestách, ale Trnava sa pokúsi o ten najväčší. Ak bude lampiónov viac než dve tisícky, sprievod bude zapísaný do Knihy slovenských rekordov. Súčasťou môžete byť aj vy, stačí prísť s lampiónom na Trojičné námestie, začiatok je o 17.00 h. 

Na prázdninách v Schaubmarovom mlyne

KDE: Pezinok, Cajlanská 255

KEDY: 10. november

Viete, čo je pukatkogun? Prezradíme len toľko, že si ho vyrobíte v Schaubmarovom mlyne. Zároveň sa zahráte rodinnú hru, ktorá je tak trochu komiks, trochu strategická hra a trochu Človeče, nehnevaj sa. Preskúmate mlyn od pivnice po povalu, vyskúšate si orientáciu v priestore a vyrobíte si hracie figúrky. Začiatok je o 15.30 h, vstupné je 4 €/dieťa + rodič, rodinné vstupné je 7 €, no nezabudnite si priniesť aj plastovú fľašu na pukatkogun. Rezervácie na nikola.cemanova@sng.sk.

Zdroj: Bratislavské bábkové divadlo, Príbehy stien

Noc divadiel

KDE: Bratislavské bábkové divadlo, zadný vchod Istropolisu

KEDY: 16. november

Poďme ťahať za nitky! Taký je podtitul špeciálneho programu, ktorý Bratislavské bábkové divadlo prichystalo počas Noci divadiel. Zábavno-náučná divadelná dielňa zasvätí do tajov divadelného umenia. Deti si budú môcť vyskúšať hranie s bábkami a oživiť marionety, mupety či maňušky. Vstup je bezplatný, začiatok je o 16.30 h.

Zvukodrom

KDE: Kasárne Kulturpark, Košice

KEDY: 23. november

Zvukodrom vymyslel hudobník Fero Király pred piatimi rokmi a odvtedy s ním precestoval celé Slovensko a dva kontinenty. Kam prišiel, tam zistil, že experimenty so zvukom a skladaním hudby deti nesmierne bavia. Na workshope si krpci najskôr nahrajú rôzne zvuky. Tie neskôr poskladajú do skladby, ktorú predvedú rodičom na záverečnom koncerte. Prvý workshop začína o 10.00 h a je určený pre deti od 7 do 8 rokov. Druhý workshop pre deti od 9 do 10 rokov začína o 15.00 h. Vstupné je 9 €, lístky zoženiete na www.tootoot.fm.

O psovi, ktorý hľadal odvahu

KDE: Bábkové divadlo v Košiciach, Alžbetina 38

KEDY: 24. november

Psík Odi nie je ideálny strážca dvora, pretože je veľmi bojazlivý. Jedného dňa neubráni svojich zvieracích kamarátov, a tak sa vydá do sveta nájsť odvahu. Rozprávočku pre deti od troch rokov napísal skúsený poľský autor a režisér Zbigniew Glowacki priamo na mieru Košickému bábkovému divadlu. Niektoré časti sú hrané s drevenými bábkami, iné živými hercami. Predstavenie sa začína o 14.30 h a 16.30 h, vstupné je 3 €. Odporúčame rezerváciu na vstupenky@bdke.sk. 

zdroj: Košické bábkové divadlo, O psovi, ktorý hľadal odvahu

Haló, mimozemšťan?

KDE: Loď – Divadlo v podpalubí, Tyršovo nábrežie, Bratislava

KEDY: 24. november

Na detských predstaveniach sa dospeláci občas nudia. Na tejto inscenácii to nezhrozí, pretože je určená nielen pre deti od 5 rokov, ale aj pre rodičov. Zaujímavý je už zoznam hlavných postáv: Mimozemšťan Bubli, kandidát na prezidenta a premotivovaný asistent, ktorý chce ufónca využiť v kampani. Predstavenie je v produkcii divadla Úsmev, začiatok je o 15.30 h a vstupné 4,50 €.

Silvia Gašparcová

Autorka: Silvia Gašparcová

Skúsená autorka, ktorá si prešla redakciami viacerých lifestylových magazínov. Doštudovala Kulturológiu, nedoštudovala Vedu o výtvarnom umení. Baví ju dobrá literatúra, umenie a dizajn, ale bez mučenia priznáva, že nepohrdne ani trashovou popkultúrou a povrchnými článkami o móde a kozmetike. Je mamou deväťročnej Grétky. Nechodí na rodičovské kurzy a nikdy nedočítala žiadnu výchovnú príručku. Skôr je typ easy-mamy, ktorá dá na vlastný inštinkt. Našťastie, zatiaľ to stačí 🙂

Silvia Gašparcová

Silvia Gašparcová

Skúsená autorka, ktorá si prešla redakciami viacerých lifestylových magazínov. Doštudovala Kulturológiu, nedoštudovala Vedu o výtvarnom umení. Baví ju dobrá literatúra, umenie a dizajn, ale bez mučenia priznáva, že nepohrdne ani trashovou popkultúrou a povrchnými článkami o móde a kozmetike. Je mamou deväťročnej Grétky. Nechodí na rodičovské kurzy a nikdy nedočítala žiadnu výchovnú príručku. Skôr je typ easy-mamy, ktorá dá na vlastný inštinkt. Našťastie, zatiaľ to stačí :-)

Silvia Gašparcová

Skúsená autorka, ktorá si prešla redakciami viacerých lifestylových magazínov. Doštudovala Kulturológiu, nedoštudovala Vedu o výtvarnom umení. Baví ju dobrá literatúra, umenie a dizajn, ale bez mučenia priznáva, že nepohrdne ani trashovou popkultúrou a povrchnými článkami o móde a kozmetike. Je mamou deväťročnej Grétky. Nechodí na rodičovské kurzy a nikdy nedočítala žiadnu výchovnú príručku. Skôr je typ easy-mamy, ktorá dá na vlastný inštinkt. Našťastie, zatiaľ to stačí :-)

CESTUJTE S NAJLEPŠÍM POISTENÍM UNIONU

Som Angie, váš nový anjel strážny. Letím k vám s najlepším cestovným poistením Unionu. Odteraz cestujete pod mojimi krídlami.

VYHRAJTE iPHONE 14 A 115 ĎALŠÍCH CIEN

Aktualizujte si svoje kontaktné údaje a potvrďte marketingový súhlas. Ste v hre o:

  • iPhone 14;
  • dovolenové poukážky v hodnote 285 eur;
  • 20 eur do kníkupectva Martinus. 

Naše ambície v oblasti vedenia spoločnosti

Vykonávať naše podnikanie v transparentným a udržateľným spôsobom

  • Udržateľné investície a obchodné operácie.
  • Voľba obchodných partnerov, ktorí tiež kladú dôraz na udržateľnosť.
  • Prevádzkovať naše podnikanie transparentným a udržateľným spôsobom.
  • Chrániť informácie a dáta našich klientov a partnerov pred ich zneužitím tým, že zabezpečujeme bezpečnosť našich digitálnych riešení a služieb.
  • Budovať otvorenú, inovatívnu a etickú korporátnu kultúru.
  • Prevencia a odhaľovanie korupcie a úplatkárstva prostredníctvom školeného interného tímu.
  • Vyžadovanie tohto prístupu aj od partnerov formou zmluvných dojednaní.