Zdieľať

Najkrajšie zimné túry na Slovensku

turistika v zime
Nemáte radi zimu? Možno ste iba nenašli aktivity, ktoré by vás počas tohto ročného obdobia napĺňali. Zimné dni si môžete spríjemniť aj prechádzkami v prírode alebo turistikou. Pripravte si zimné turistické topánky, funkčné oblečenie, ruksak s dobrotami a vyrazte do lesa.
turistika v zime
V článku si prečítate:

Prinášame vám tipy na najkrajšie zimné túry, ktoré sú vhodné aj pre začiatočníkov. Hoci nie sú náročné, nepreceňujte svoje sily, primerane sa oblečte a nezabudnite na online poistenie do hôr. Aj vďaka tejto maličkosti sa budete cítiť sebaistejšie a bezpečnejšie.

Tipy na najkrajšie zimné túry vhodné aj pre začiatočníkov

Nech pochádzate z ktoréhokoľvek kúta Slovenska, určite máte vo svojom okolí turistické trasy, ktoré očaria svojou krásou nielen v lete, ale aj v zime. Neseďte počas víkendov či sviatkov doma a vydajte sa za objavovaním prírodných krás a pohybom do prírody. Kam sa oplatí ísť pozrieť?

Strážov

Medzi obcami Zliechov a Pružina sa nachádza najvyšší vrch Strážovských vrchov. Je ním Strážov, ktorý leží v nadmorskej výške 1 213 metrov nad morom. Ponúka skvelú príležitosť na zimnú turistiku s deťmi. Na to, aby ste sa dostali na vrchol, nepotrebujete špičkovú kondíciu a ani profesionálnu zimnú výbavu.

Strážov je vyhľadávaným cieľom turistických nadšencov aj vo vianočnom období. Pravidelne sa tu konajú, napríklad silvestrovské výstupy. V tomto čase vás nemusí odradiť od turistiky ani veľké množstvo snehu, pretože trasa smerom nahor je vyšliapaná turistami, ktorí išli pred vami.

Vodopád Skok

Atraktívnym turistickým cieľom v zime je aj vodopád Skok. Chodník zo Štrbského plesa je nenáročný aj počas zimy. Zvládnu ho aj deti, stačí sledovať žltú značku.

Prevýšenie je 445 metrov a cesta nahor i späť trvá menej ako tri hodiny.
Cestou sa môžete kochať prekrásnymi výhľadmi a aj samotný cieľ stojí za to. Zamrznutý vodopád Skok má čo ponúknuť, o čom svedčí záujem turistov a turistiek z rôznych kútov Slovenska.

Atoms/icons/80/grey-red/poistenie_do_hor-80

Vyrazte do hôr poistení

Na vybrané dni alebo celý rok. Pre rekreačných turistov aj adrenalínových športovcov. Zásah horskej záchrannej služby, poistenie úrazu, batožiny a iné. 

Popradské pleso

Medzi najkrajšie zimné túry na Slovensku, ktorá sa dá bez problémov absolvovať s deťmi, je Popradské pleso. Leží v Mengusovskej doline v nadmorskej výške 1 494 metrov nad morom.

Opäť vyjdete zo Štrbského plesa a pôjdete po červenej. Keď sa dostanete k rázcestníku Trigan, budete sa držať zelenej. Počas turistiky si vychutnáte čerstvý horský vzduch a prekrásnu tatranskú prírodu. Celá trasa je dlhá menej ako päť kilometrov a zvládnete ju do hodiny a pol.

Kľak

Kľak je vrchom Malej Fatry. Nachádza sa zhruba desať kilometrov južným smerom od mesta Rajec. Leží v nadmorskej výške 1 352 metrov. Ak patríte k začiatočníkom, alebo idete na túru s celou rodinou, počas zimy si zvoľte trasu z Fačkovského sedla. Je dlhá päť kilometrov a pohodovým tempom ju zvládnete za dve hodiny.

Vrch Kľak je v zime obľúbený kvôli nádhernej prírodnej scenérii, ktorú vytvára práve sneh. Očarí vás nádhernými výhľadmi do okolia.

Považský Inovec

Medzi najvyhľadávanejšie ciele v zimnom období patrí Považský Inovec, ležiaci nad obcou Selec neďaleko Trenčína. Cieľom býva najmä 22 metrov vysoká rozhľadňa. Považský Inovec sa nachádza vo výške 1 042 metrov a ponúka fascinujúce výhľady do blízkeho aj vzdialenejšieho okolia.

Nezabúdajte na cestovné poistenie

Turistika v zim má neuveriteľné čaro. Pohyb prospieva zdraviu a pohľady na spiacu zasneženú prírodu upokojujú. Avšak príroda vie byť aj zradná.

Ak sa chystáte na turistiku do slovenských hôr, hoci len na niekoľko hodín, nezabudnite na cestovné poistenie.

Cestovné poistenie online do hôr je určené pre profesionálnych aj rekreačných turistov. Vďaka nemu budete mať istotu, že v prípade nepríjemností či zranenia vám náklady, napríklad za zásah horskej služby, preplatí poisťovňa. Poistenie si uzatvoríte z pohodlia domova behom niekoľkých minút.

Martina Harsanyiova

AKTUALIZUJTE SI ÚDAJE, KTORÉ VÁM POMÔŽU ZLEPŠIŤ VAŠE ZDRAVIE

Získajte bezplatné upozornenie na preventívnu prehliadku u vášho všeobecného lekára. Aktualizujte si váš e-mail a telefón a aktivujte si službu preventívna pripomienka pre poistencov Union zdravotnej poisťovne.