Najkrajšie pláže v Slovinsku, ktoré si užijú aj deti

Neďaleké Slovinsko je ako stvorené na letnú dovolenku s vašimi ratolesťami. Autom ste tam za pár hodín. Napriek tomu, že sa krajina môže pýšiť len kúskom pobrežia, nájdete tu niekoľko príjemných pláží, ktoré sú ako stvorené na rodinnú dovolenku. Nechajte sa inšpirovať našimi tipmi.

Portorož

Toto miesto je priam stvorené na dovolenku s rodinou. Okrem toho, že je to najväčšie slovinské letovisko, má aj široko-ďaleko najlepšie vybavenie. Nájdete tu prekrásnu pláž s veľmi dobrým prístupom do mora, čo je ideálne na kúpanie sa s malými deťmi.

Okrem samotného plávania si tu môžete užiť aj mnoho ďalších aktivít. Môžete si zahrať volejbal, skúsiť windsurfing alebo si prenajať loďku či plachetnicu. Nadšenci potápania tu majú takisto skvelé podmienky.

Vaši najmenší určite ocenia aj blízkosť aquaparku Laguna Bernardin, kde sa môžu vyšantiť dosýta. Čaká ich tu veľké množstvo najrôznejších vodných aktivít a atrakcií, ako napr. bazény s teplou či studenou vodou alebo menšie detské bazéniky.

Na svoje si prídu i dospelí. Súčasťou areálu sú totiž vírivky, masáže a takisto fínske a turecké sauny. V lete je aquapark prepojený aj s vonkajšími bazénmi a vy sa môžete tešiť na hodiny šantenia a relaxu vo vodnom raji.

Izola

Izola sa môže pýšiť rovno dvomi plážami. Jedna z nich je mestská pláž Svetilnik, ktorá je z väčšej časti trávnatá, no nájdete tu aj betónové plochy. Pre pobyt s deťmi je však oveľa vhodnejšia pláž Simonov zaliv, ktorá je sčasti trávnatá a sčasti kamienková. Už niekoľko rokov sa pýši Modrou vlajkou, čo je ocenenie udelené tým najčistejším a najlepšie upraveným plážam.

O program budete mať vďaka mnohým atrakciám postarané. Nachádzajú sa tu ihriská na plážový volejbal, detské ihriská či obrovský tobogán. Každoročne sa tu organizuje program Mini Izola, ktorý je určený pre vašich najmenších. Pod dozorom animátorov si tak užijú veľa zábavy, večernú mini diskotéku či premietanie filmov. 🙂

Žusterna

Táto pláž, nachádzajúca sa asi 1,5 km od mesta Koper, bola v minulosti na nejaký čas pre návštevníkov uzavretá. Od minulého roka ju však opäť sprístupnili v novom šate. Všetko bolo upravené tak, aby sa tu návštevníci cítili čo najpríjemnejšie. Pribudli trávnaté plochy a borovice, takže okrem rôznych atrakcií si tu môžete užiť aj dostatok tieňa.

Pláž má vyhradenú sekciu pre deti v časti, kde je plytká voda a bezproblémový prístup. Tu sa nachádza menší bazén pre deti situovaný priamo pri mori, ktorý je dostatočne ohradený proti vlnobitiu. K dispozícii je tiež obrovský bazén pre dospelých.

Súčasťou pláže sú aj detské ihriská či pieskoviská, ale takisto aj sprchy a prezliekarne bez poplatku. Nachádza sa tu niekoľko príjemných barov a reštaurácií s miestnou kuchyňou. V areáli je možné si za poplatok požičať lehátka aj slnečníky.

Pláž Žusterna je vďaka svojej čistote a udržiavanosti veľmi obľúbeným a navštevovaným miestom nielen medzi turistami, ale aj miestnymi obyvateľmi. Veríme, že vás naše tipy inšpirovali a vy prežijete príjemnú dovolenku s vašimi deťmi, či už sa rozhodnete pre malebné prostredie slovinského pobrežia, alebo akékoľvek iné miesto na svete.

I keď sú slovinské pláže čo by kameňom dohodil, nezabudnite na cestovné poistenie, v rámci ktorého si môžete poistiť aj svoje auto na dovolenku. S Union poistením jednoducho vždy dorazíte do cieľa. 🙂