Atoms/icons/24/grey/info-24
……………
Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií

Zdieľať

Máme pre vás novinku, Očný balík v hodnote 100 eur pre každého

Súčasťou balíka je komplexné očné vyšetrenie v hodnote 50 eur, OCT vo výške 30 eur a príspevok na okuliare v sume 20 eur.

Na preventívne vyšetrenie zraku sa často zabúda, pretože očné ochorenia sa vyvíjajú pomalšie a oči príliš nebolia ani pri vážnych stavoch. Kým sa prejavia prvé výraznejšie príznaky ochorenia, môže byť už neskoro. Po mimoriadne úspešnom benefite na zuby preto prichádza zdravotná poisťovňa Union s novinkou, ktorá sa zameriava na starostlivosť o oči. Nový Očný balík Unionu pre všetkých poistencov má hodnotu až 100 eur a niečo pre seba si v ňom môžu nájsť všetci – muži, ženy aj deti. Platiť začne už 1.7.2021.

Súčasťou balíčka v hodnote 100 eur je:

Komplexné očné vyšetrenie v hodnote 50 €

Toto vyšetrenie môžete absolvovať preventívne, ale aj keď pociťujete nejaké konkrétne problémy. Mohli by sme ho nazvať aj preventívnou prehliadkou pre vaše oči. Vo vybraných očných klinikách po celom Slovensku ho môžete mať dokonca úplne bez doplatku. Súčasťou komplexného očného vyšetrenia je napríklad meranie vnútroočného tlaku, kontrola ostrosti zraku a zmien na sietnici, vyšetrenie očného pozadia, meranie hrúbky rohovky, stav dúhovky a šošovky.

OCT (Optická koherentná tomografia) vo výške 30 €

Ide o bezkontaktné zobrazovacie vyšetrenie vnútorných štruktúr oka s vysokým rozlíšením detailov na odhalenie ochorení zrakového nervu a sietnice. OCT je najčastejšie využívané pri ochoreniach sietnice, ako sú napríklad degenerácia žltej škvrny, diabetické zmeny, zápaly či poúrazové stavy. Lekári vám ho navrhnú, aj keď majú podozrenie na glaukóm alebo niektoré neurologické ochorenia ako skleróza multiplex, či Alzheimer.

Komplexné očné vyšetrenie a optickú koherentnú tomografiu (bez angiografiu) uhradíme priamo očným klinikám, takže ako poistenec Unionu ich máte celkom zadarmo – nemusíte o nič žiadať, ani nič dokladovať.


Príspevok na okuliare v sume 20 €

Ak máte doma dieťa vo veku do 18 rokov, ktoré potrebuje okuliare, môžete využiť túto tretiu možnosť a požiadať o príspevok 20 € na okuliarový rám. Vo väčšine prípadov ide približne o polovicu ceny nového rámu, takže využiť sa vám to rozhodne oplatí. Ak máte doma dve deti, ktoré potrebujú okuliare, požiadať o benefit môžete hneď dva krát – ušetríte tak 40 eur.

Okrem toho má Union pre všetkých svojich poistencov ešte niečo navyše –v internetovej optike Eyerim môžete získať zľavu 20% na slnečné a dioptrické okuliare.

Lucia Štálniková

VYHRAJTE iPHONE 14 A 115 ĎALŠÍCH CIEN

Aktualizujte si svoje kontaktné údaje a potvrďte marketingový súhlas. Ste v hre o:

  • iPhone 14;
  • dovolenové poukážky v hodnote 285 eur;
  • 20 eur do kníkupectva Martinus. 

Naše ambície v oblasti vedenia spoločnosti

Vykonávať naše podnikanie v transparentným a udržateľným spôsobom

  • Udržateľné investície a obchodné operácie.
  • Voľba obchodných partnerov, ktorí tiež kladú dôraz na udržateľnosť.
  • Prevádzkovať naše podnikanie transparentným a udržateľným spôsobom.
  • Chrániť informácie a dáta našich klientov a partnerov pred ich zneužitím tým, že zabezpečujeme bezpečnosť našich digitálnych riešení a služieb.
  • Budovať otvorenú, inovatívnu a etickú korporátnu kultúru.
  • Prevencia a odhaľovanie korupcie a úplatkárstva prostredníctvom školeného interného tímu.
  • Vyžadovanie tohto prístupu aj od partnerov formou zmluvných dojednaní.