Atoms/icons/24/grey/info-24
……………
Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií

Zdieľať

Leto ešte nekončí! Kam vyraziť s deťmi v auguste?

zena s rukavicou na ktorej sedi sova

Polovica prázdnin je síce za nami, ale nie je dôvod na smútok. Stále je dosť času, aby ste s deťmi porazili rozprávkového draka, ryžovali zlato či preskúmali nočnú ZOO. Toto všetko a ešte oveľa viac zažijete na vybraných augustových podujatiach, ktoré sa konajú po celom Slovensku.

zena s rukavicou na ktorej sedi sova

Krásnohorské hradné hry
Termín: 3. august
Miesto: Krásnohorské podhradie

Vyskúšali ste si už dobývanie hradu? Nie nafukovacieho, ale slameného! Ak nie, vyberte sa s deťmi pod Hrad Krásna Hôrka. Malí rytieri aj princezné sa vyšantia na slamenej pevnosti Slamburg, ale k obľúbeným zábavkám patrí aj rytierska dráha, divadielka alebo ohňová šou. Hlavným ťahákom bude vychytená kaskadérska skupina Štvanci, ktorú objavil už aj Hollywood. Vstupné na mieste je 7 €, v predpredaji 4 € (www.terraincognita.sk). Deti do 12 rokov majú vstup zdarma. 

Zdroj: Krasnohorské hradné hry

Nezabudnuté remeslá
Termín: 3. august
Miesto: Banská Štiavnica

Kedy je Banská Štiavnica najkrajšia? Predsa vtedy, keď z centra zmiznú všetky autá a Námestie svätej Trojice sa premení na pešiu zónu. Takúto Štiavnicu zažijete počas letného festivalu Nezabudnuté remeslá. Centrum sa zaplní trhovníkmi aj tradičnými remeselníkmi, no tešiť sa môžete aj na bábkové divadielka, obrie figúrky, žonglérov a všeličo iné.

Zdroj:Dračie dni Smolenice – OZ Smoleničan

Tereziánske slávnosti Chtelnica
Termín: 3. august
Miesto: Chtelnica, okres Piešťany

Chtelnica nepatrí k vyhľadávaným cieľom výletníkov. Je to trochu škoda, pretože dedina je výborným východiskovým bodom na preskúmanie severných Karpát. A nielen to! V Chtelnici sa nachádza aj barokový kaštieľ s nádherným anglickým parkom, ktorým sa kedysi kochala aj Mária Terézia. Na počesť slávnej návštevníčky sa v kaštieli konajú Tereziánske slávnosti s divadielkami, tvorivými dielničkami, fakírskou šou a dobovou hudbou. Začiatok o 14.00, základné vstupné je 5 €. 

Zdroj: Dračie dni Smolenice – OZ Smoleničan

Pezinský permoník
Termín: 9. až 11. august
Miesto: Dom kultúry Pezinok a okolie

Toto nie je „len“ burza minerálov, fosílií a drahých kameňov. Pezinský permoník je známy bohatým sprievodným programom, ktorý zaujme každého amatérskeho geológa. Napríklad v sobotu a v nedeľu si môžete vyskúšať ryžovanie skutočného zlata. Dozviete sa, čo sú to pajštúnske diamanty, uvidíte výstavu meteoritov alebo si vypočujete prednášku o čiernych dierach. Najmenších účastníkov čakajú tvorivé dielničky, divadielka a cirkusová šou. Viac info nájdete na www.geoparkmalekarpaty.sk. 

Letodivy. Zdroj: Bábkové divadlo Bratislava

Divadelný festival ŠpanDiv
Termín: 10. až 11. august
Miesto: Špania Dolina, okolie Klopačky

Najkrajšie kulisy pre tento milý rodinný festival nachystala príroda. Tie ostatné prinesú divadelníci, ktorí deťom predvedú hotový rozprávkový maratón. Predstaví sa Kohútik a sliepočka, Fónka a Tónka z Gramofónie, Posledný dinosaurus ale aj kúzelník Talostan. Detské predstavenia sú na programe v sobotu od 10.00 do 16.00 a v nedeľu od 9.30 do poludnia. Vstupné na rozprávočku je 4 €, pouličné predstavenia sú zdarma. 

Dračie dni na zámku Smolenice
Termín: 10. až 11. august
Miesto: Nádvorie Smolenického hradu

Dračie divadielka, dračie zábavky, dračie pochúťky. Toto všetko čaká v areáli Smolenického hradu, v ktorom sa detváky premenia na princezné a rytierov. Samozrejme, priletí aj drak. A nielen jeden! Drak Vavrinec si so sebou tentokrát prinesie dvoch šupinatých kamarátov. Vstupné je 10 €/osoba, pričom výťažok poputuje na charitatívne účely. Keďže kapacita hradu je obmedzená, odporúčame kúpu lístkov v predpredaji (ticketportal.sk alebo predpredaj.sk).

Zdroj: Dračie dni Smolenice – OZ Smoleničan

Detské prehliadky na hrade Modrý Kameň
Termín: Celý august, vždy o 10.00 a 15.00. 
Kde: Modrý Kameň, okres Veľký Krtíš

Hrad v najmenšom mestečku na Slovensku je celoročne „baby-friendly“, a to vďaka Múzeu bábkarských kultúr a hračiek. Ak by vám to nestačilo, denne o 10.00 a 15.00 sú tam špeciálne detské prehliadky, kde sa najmenší hostia môžu pohrať s bábkou či starodávnou hračkou. Za zhruba polhodinovú detskú prehliadku zaplatíte 2 €, plnohodnotný okruh múzeom (vrátane bašty a podzemných chodieb) stojí 5,40 €. Na detské prehliadky nie je potrebné sa vopred objednávať. 

Zdroj: Múzeum Bábkarských kultúr a hračiek hrad Modrý Kameň

Nočné prehliadky hradu Strečno
Termín: 24. august
Kde: Strečno, okres Žilina

Kde bolo, tam bolo, bol raz jeden Ďuro, ktorý sa vydal do boja proti drakovi. Ako to celé dopadlo zistíte na jemne strašidelnej nočnej prehliadke hradu Strečno. Podujatie je vhodné pre deti od 8 rokov, nezabudnite si zobrať baterku. Jednotlivé vstupy sú o 21.00, 22.00 a 23.00. Cena lístka je 8,80 €, zľavnené vstupné je 4,40 €. Lístky sa rýchlo míňajú, preto odporúčame kúpu cez www.predpredaj.sk. 

Zdroj: Múzeum Bábkarských kultúr a hračiek hrad Modrý Kameň

Noc v ZOO Košice
Termín: Každý utorok a štvrtok
Kde: ZOO Košice – Kavečany

Chcete sa dívať na mesiac a počúvať rev levice či zavíjanie vlkov? Nemusíte si kupovať letenky do africkej Kene. Stačí, aby ste si zašli do košickej ZOO, ktorá ponúka možnosť dobrodružnej stanovačky. V cene 20 €/osoba (študenti a žiaci 15 €) máte lôžko v dvojmiestnom stane, vstupné na dva dni, večeru aj raňajky a hlavne nezabudnuteľný zážitok. Lístky si treba rezervovať najneskôr tri dni pred stanovačkou, viac info na www.zookosice.sk.

Zdroj: Noc v ZOO Kosice

Letodivy v Bratislave
Termín: 22. august
Kde: Bratislavské bábkové divadlo, Škultétyho 5 (budova Istropolisu)

Tmavé sály kín a divadiel nie sú v lete veľmi lákavé. Ale vedeli ste, že vedľa Bratislavského bábkového divadla je príjemná záhrada? Zoberte si deku, niečo pod zub a užite si niektoré zo záhradných predstavení. 1. augusta je na programe Safaládka a Špajdlička, 8. augusta príde Červená čiapočka, 15. augusta deti potrápi Zaseknutá bundička, 22. augusta sa zasmejeme pri RozKrávke. Predstavenia začínajú o 18.00, po nich vždy nasleduje hudobný koncert.

Letodivy. Zdroj: Bábkové divadlo Bratislava

Klamárium v Košiciach
Termín: Celý august
Kde: Kasárne/Kulturpark, budova Bravo

Guľôčka, ktorá sa kotúľa do kopca. Predmety, ktoré zmiznú priamo pred očami. Izba, v ktorej sa zmeníte na trpaslíka alebo obra. Toto všetko zažijete na interaktívnej výstave plnej hlavolamov a optických klamov. Najmenšie deti sa budú čudovať, dospelí si potrápia mozgové závity, ale všetci sa budú cítiť ako Alica v krajine zázrakov. Vstupné je 1 €, výstava je otvorená od utorka do nedele. 

Zdroj: Dni majstrov ÚĽUV ©Anna Gekrepten

Dni majstrov ÚĽUV
Termín: 31. august – 1. september
Kde: Ulice Starého mesta v Bratislave

Prázdniny sa už pomaly končia a bratislavské detičky si smutne balia školské aktovky. Ešteže tu máme Dni majstrov ÚĽUV, ktoré sa stali akousi bodkou za letom. Na Hviezdoslavovom námestí bude jarmok s tradičným remeselným tovarom, na Hlavnom námestí čakajú tvorivé dielne pre deti. Na Radničnom námestí sa predvedú košikári, ktorí upletú veľkolepú inštaláciu z prútia. Ak popri tom všetkom vyhladnete, zájdite si na halušky či po podpecníky na Rybné námestie. 

Zdroj: Dni majstrov ÚĽUV ©Anna Gekrepten

Silvia Gašparcová

Autorka: Silvia Gašparcová

Skúsená autorka, ktorá si prešla redakciami viacerých lifestylových magazínov. Doštudovala Kulturológiu, nedoštudovala Vedu o výtvarnom umení. Baví ju dobrá literatúra, umenie a dizajn, ale bez mučenia priznáva, že nepohrdne ani trashovou popkultúrou a povrchnými článkami o móde a kozmetike. Je mamou deväťročnej Grétky. Nechodí na rodičovské kurzy a nikdy nedočítala žiadnu výchovnú príručku. Skôr je typ easy-mamy, ktorá dá na vlastný inštinkt. Našťastie, zatiaľ to stačí 🙂

Silvia Gašparcová

Silvia Gašparcová

Skúsená autorka, ktorá si prešla redakciami viacerých lifestylových magazínov. Doštudovala Kulturológiu, nedoštudovala Vedu o výtvarnom umení. Baví ju dobrá literatúra, umenie a dizajn, ale bez mučenia priznáva, že nepohrdne ani trashovou popkultúrou a povrchnými článkami o móde a kozmetike. Je mamou deväťročnej Grétky. Nechodí na rodičovské kurzy a nikdy nedočítala žiadnu výchovnú príručku. Skôr je typ easy-mamy, ktorá dá na vlastný inštinkt. Našťastie, zatiaľ to stačí :-)

Silvia Gašparcová

Skúsená autorka, ktorá si prešla redakciami viacerých lifestylových magazínov. Doštudovala Kulturológiu, nedoštudovala Vedu o výtvarnom umení. Baví ju dobrá literatúra, umenie a dizajn, ale bez mučenia priznáva, že nepohrdne ani trashovou popkultúrou a povrchnými článkami o móde a kozmetike. Je mamou deväťročnej Grétky. Nechodí na rodičovské kurzy a nikdy nedočítala žiadnu výchovnú príručku. Skôr je typ easy-mamy, ktorá dá na vlastný inštinkt. Našťastie, zatiaľ to stačí :-)

VYHRAJTE iPHONE 14 A 115 ĎALŠÍCH CIEN

Aktualizujte si svoje kontaktné údaje a potvrďte marketingový súhlas. Ste v hre o:

  • iPhone 14;
  • dovolenové poukážky v hodnote 285 eur;
  • 20 eur do kníkupectva Martinus. 

Naše ambície v oblasti vedenia spoločnosti

Vykonávať naše podnikanie v transparentným a udržateľným spôsobom

  • Udržateľné investície a obchodné operácie.
  • Voľba obchodných partnerov, ktorí tiež kladú dôraz na udržateľnosť.
  • Prevádzkovať naše podnikanie transparentným a udržateľným spôsobom.
  • Chrániť informácie a dáta našich klientov a partnerov pred ich zneužitím tým, že zabezpečujeme bezpečnosť našich digitálnych riešení a služieb.
  • Budovať otvorenú, inovatívnu a etickú korporátnu kultúru.
  • Prevencia a odhaľovanie korupcie a úplatkárstva prostredníctvom školeného interného tímu.
  • Vyžadovanie tohto prístupu aj od partnerov formou zmluvných dojednaní.