Zdieľať

Ako sa vyznať v radách pre rodičov? Ponúkame praktický Kompas

komas zdravia novorodenci
Čakáte bábätko a míňate veľa prostriedkov či času na kúpu vhodnej literatúry o detskom vývine? Pripraviť sa na pôrod a prvé dni či týždne s dieťatkom je nespochybniteľne žiadúce, budúci rodičia však často čelia záplave informácií, ktoré im stres z neznámeho ešte posilnia.
komas zdravia novorodenci

„Budúci rodičia by mali mať poruke praktické zhrnutie toho, čo ich čaká a neminie. Pred pôrodom každej mamičke padne vhod, keď si dopraje čo najviac oddychu. S našou novou KOMPAS brožúrou sa nemusí zaťažovať tým, čo všetko musí ešte naštudovať či vybaviť. Všetko dôležité nájde zhrnuté na 30 stranách brožúry, ktoré dopĺňajú zapamätateľné infografiky. Union mamičky tým chceme odbremeniť, aby si mohli sústrediť na to najdôležitejšie – svoje dieťa,“ uvádza hovorkyňa Union zdravotnej poisťovne Kristína Baluchová a dáva do pozornosti budúcich rodičov aj unikátne benefity pre najmenších.

Edícia KOMPAS má v Unione stabilné miesto a svojimi 10 brožúrami na rôzne témy poputovala do rúk už tisíckam poistencov a poisteniek. Tematicky pokrývala okruhy ako stravovanie či duševné zdravie, špeciálnym vydaním Chrbát na celý život obohatil Union knižnicu svojich poisteniek a poistencov ešte tento rok vo februári, brožúra Ako si poradiť s reumou vyšla v marci.

Najnovší KOMPAS sa venuje prvému roku života, poslúži prvorodičkám i skúsenejším mamám. Obsahuje totiž aj navigáciu legislatívnymi povinnosťami či prehľad povinných očkovaní, odborné tipy a odporúčania sa týkajú aj zotavenia matiek po pôrode či dojčenia. „Všetky naše KOMPAS brožúry sú postavené na informáciách od odborníkov. KOMPAS Mojich prvých 365 dní zastrešuje MUDr. Zora Zdráhalová, krajská odborníčka MZ SR pre primárnu pediatriu. Od vysvetlenia novorodeneckých skríningov či žltačky až po monitorovanie dychu či lieky skutočne adresuje všetky otázky, s ktorými sa rodičia môžu počas prvého roka života dieťaťa potýkať. Brožúrka je malá, ale komplexná, a sme radi, že ju Union poistenci a poistenky môžu mať ľahko poruke,“ dodáva za Union Baluchová.

Odborného sprievodcu prvým rokom dieťaťa môžete získať na ktorejkoľvek pobočke Union zdravotnej poisťovne, k dispozícii je samozrejme aj pre nových poistencov a poistenky Union. Viac informácií o benefitoch pre rodičov a deti nájdu záujemcovia aj na webstránke Unionu či prostredníctvom call centra.

Martina Harsanyiova

AKTUALIZUJTE SI ÚDAJE, KTORÉ VÁM POMÔŽU ZLEPŠIŤ VAŠE ZDRAVIE

Získajte bezplatné upozornenie na preventívnu prehliadku u vášho všeobecného lekára. Aktualizujte si váš e-mail a telefón a aktivujte si službu preventívna pripomienka pre poistencov Union zdravotnej poisťovne.