Zdieľať

V čakárni poisťovne Union môžete oddnes nájsť knižnicu. Pomôže v boji s dezinformáciami

Union Zdravá knižnica a doc. Kužela
Union zdravotná poisťovňa víta tohtoročný marec nielen ako mesiac, kedy si pripomíname svetové dni viacerých diagnóz. V klientskej pobočke na Karadžičovej ulici v Bratislave sme pre poistencov a poistenky pripravili projekt Zdravá knižnica.
Union Zdravá knižnica a doc. Kužela

„Marec mnohí ľudia vnímajú ako mesiac knihy. Sme radi, že si oddnes naši poistenci a poistenky môžu skrátiť čas čakania zaujímavým čítaním,“ vysvetľuje hovorkyňa Unionu Kristína Baluchová. „V našej pobočke vznikla malá knižnica, do ktorej sme umiestnili publikácie z medicínskej oblasti. V dnešnej dobe dezinformácií a hoaxov je obzvlášť dôležité, aby sme siahali po informáciách od odbornej verejnosti. Aj k tomu môže táto knižnica pomôcť. Na prezenčné čítanie si môže naša klientela vybrať tituly o fyzioterapii, duševnom zdraví či správnom stravovaní.“

V Zdravej knižnici Unionu nájdu návštevníčky a návštevníci pobočky aj knihy známeho gastroenterológa doc. Ladislava Kuželu.

„Dezinformácie sú vážnym problémom našej spoločnosti, treba ho liečiť,“ hovorí búrač mýtov o zdraví doc. Kužela, ktorý svoje publikácie v Zdravej knižnici aj podpísal. O tituly Zdravé črevo a trávenie, mýty verzus fakty a Zdravie bez liekov môžu poistekny a poistenci počas mesiaca knihy súťažiť aj na sociálnych sieťach Unionu.

Je v záujme Union zdravotnej poisťovne, aby poistenci a poistenky mali po ruke informácie, ktoré môžu zlepšiť ich povedomie o zdraví a prevencii. Pochybné tipy na základe vyhľadávania na internete môžu nahradiť aj blogy či e-knihy, ktoré Union pripravil ako sumár odporúčaní od odborníkov. Týkajú sa napríklad starostlivosti počas tehotenstva či preventívnych prehliadok. Poistenci a poistenky ich môžu nájsť na webstránke poisťovne.

Union verí, že návštevníkov pobočky na Karadžičovej ulici špeciálne vybrané knihy zaujmú a projekt Zdravých knižníc sa postupne rozrastie. „Dúfame, že aj v tomto prípade budeme inšpirovať konkurenciu či iné inštitúcie,“ dodáva za Union riaditeľ marketingu Marek Mikle. „Byť v spoločnosti kvalitných kníh je samo o sebe zdraviu prospešné.“

Martina Harsanyiova

AKTUALIZUJTE SI ÚDAJE, KTORÉ VÁM POMÔŽU ZLEPŠIŤ VAŠE ZDRAVIE

Získajte bezplatné upozornenie na preventívnu prehliadku u vášho všeobecného lekára. Aktualizujte si váš e-mail a telefón a aktivujte si službu preventívna pripomienka pre poistencov Union zdravotnej poisťovne.