Zdieľať

Kam na bicykli v jeseni?

kam na bicykli v jeseni

Premýšľate, kam na bicykli v jeseni? Lákajú vás kopce? Potom sa vám bude páčiť cyklotrasa Pieniny. Ste skôr za rovinu? Pre vás bude vhodná cyklotrasa Jurava.

kam na bicykli v jeseni

Premýšľate, kam na bicykli v týchto slnečných jesenných dňoch? Lákajú vás kopce a hory? Potom sa vám bude určite páčiť cyklotrasa Pieniny. Ste skôr za rovinu? Pre vás bude vhodná cyklotrasa Jurava. Pozrite sa, čo vás na nich čaká a aké sú možnosti výberu. Pre rekreačných i kondičných cyklistov.

 

Na bicykli po Pieninách

Cyklotrasa Pieniny ponúka množstvo prírodných krás. Toto prostredie je ako stvorené na cyklistiku. Ak ste zďaleka a nechcete si sem brať vlastný bicykel, nie je problém s vypožičaním priamo na mieste. Cítite sa na dlhšie trasy alebo ste skôr za oddychovky? Z nasledujúcich si určite vyberiete, nech je vaša forma akákoľvek:

  • Cyklotrasa Lesnica – Veľký Lipník – Haligovce – Červený Kláštor (16,7 km)

  • Cyklotrasa Červený Kláštor – Lesnica – Szczawnica – Lesnica – Haligovce – Červený Kláštor (40 km)

  • Cyklotrasa hrebeň Spišskej Magury (22 km) – Rázcestie pri Tablici – Magurka – Bukovina – Magurské Sedlo – Toporecké sedlo

  • Cyklotrasa Nová Ľubovňa – Ľubovnianske kúpele (4,8 km)

 

Na bicykli po okolí Bratislavy

Cyklotrasa Jurava vedie z Rače cez Svätý Jur a Vajnory do Ivanky pri Dunaji. Okrem toho sa však môžete napojiť na viacero úsekov a odbočiek. Ide väčšinou o nenáročné trasy, ktoré sú vhodné i pre rodiny s malými deťmi. Prinášame vám niekoľko tipov:

  • Cyklotrasa Rača – záhradný bufet Optimista – Pustý kostolík – Šúrsky kanál – ihrisko Svätý Jur (7 km).

  • Cyklotrasa Svätý Jur – Šúrsky les – Jurský rybník – Panónsky háj – Vajnory ihrisko – Vajnory, Park pod Lipami (3,5 km)

  • Cyklotrasa Svätý Jur (Šúr) / Čierna Voda – Ivanka pri Dunaji – jazero Ivanka – letisko a mohyla M.R. Štefánika – jazero Zelená voda (13-14 km).

Pozor na výstavbu diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7 v tesnej blízkosti cyklotrasy!

 

Nezabudnite na cestovné poistenie ani na poistenie bicykla

Možno si hovoríte, že tých pár hodín či dní, niekoľko kilometrov možno aj po vami známom okolí sa predsa dá prežiť bez poistenia. No čert nikdy nespí. Preto odporúčame zariadiť si to inak. Najmä vopred.

V Union poisťovni sme pre vás pripravili výhodné poistenie domácnosti, ktoré sa vzťahuje na celú vašu športovú výbavu. Teda aj na bicykel. Toto poistenie platí tiež na výletoch. Pokiaľ chcete mať zabezpečené i vaše zdravie v prípade ťažkostí či úrazov, vybavte si online krátkodobé cestovné poistenie.

0 %
Zľava
Zľava 5% pre klientov Union poisťovne a poistencov Union zdravotnej poisťovne.

Martina Harsanyiova

AKTUALIZUJTE SI ÚDAJE, KTORÉ VÁM POMÔŽU ZLEPŠIŤ VAŠE ZDRAVIE

Získajte bezplatné upozornenie na preventívnu prehliadku u vášho všeobecného lekára. Aktualizujte si váš e-mail a telefón a aktivujte si službu preventívna pripomienka pre poistencov Union zdravotnej poisťovne.