Atoms/icons/24/grey/info-24
……………
Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií

Zdieľať

Igor o poistení auta: „Šoférom prajem šťastie nielen na cestách, ale aj na dobrú poisťovňu“

rozbité čelné sklo
Malý kamienok, veľa starostí. Rozbitie čelného skla „odskočeným“ kamienkom môže spôsobiť poriadne komplikácie. O svoju skúsenosť sa s nami podelil náš klient Igor, ktorý si takúto situáciu zažil nedávno v okrese Malacky.
rozbité čelné sklo
V článku si prečítate:

Odletený kamienok a prasknuté čelné sklo

Skúsení vodiči vedia, že v cestnej premávke sa nedá spoliehať len na vlastné šoférske zručnosti. Do cesty sa môže každému z nás postaviť náhoda – či už ide o divú zver, alebo malý, odletený kamienok.

Pánovi Igorovi takto neplánovanie skrížil cestu vodič kamiónu. Po pripojení sa na diaľnicu ho čakalo nemilé prekvapenie. „Kamienok strelil od zadného kolesa kamiónu do čelného skla našej Škody Octavia. Samozrejme, nadšený som nebol. Cestovala so mnou manželka, obaja sme videli, že nás zasiahol práve kamienok spod kolesa daného kamiónu,“ vysvetľuje Igor. Hneď však dodáva, že na obavy ani nemal čas. „Kamión som obehol, a vizuálne sme naznačili šoférovi, čo sa udialo. Doslova posunkami sme sa dohodli, že na najbližšom možnom mieste zastaví, a tak aj urobil.“

Pán Igor mal šťastie v nešťastí. Komunikácia s vodičom kamiónu bola hladká, spísanie dokumentov im zabralo len pár minút. „Rovnako musím pochváliť svoju poisťovňu, pretože po nahlásení škody sme dohodli výmenu v servise, celý proces prebehol rýchlo a bezproblémovo.“

Čo vníma pán Igor ako najdôležitejšie a čo by odporučil iným vodičom? „Myslím, že podstatné je mať so sebou v aute práve potrebné formuláre, ak by ich takáto nemilá príhoda zasiahla. V neposlednom šoférom prajem, aby mali šťastie na takú dobrú poisťovňu ako je Union.“

Atoms/icons/80/grey-red/poistenie_auta_na_dovolenku-80

Môžete platiť za poistenie auta menej?

U nás si vyskladáte poistenie podľa seba. Splátky si nastaviť mesačne alebo štvrťročne. Prihodiť si poistenie batožiny, úrazu a prémiové asistenčné služby.

Čo však robiť, ak neviete „koho“ kamienok vás za jazdy trafil?

Pri poškodení čelného skla často ani nie je možné škodcu identifikovať, prípadne sa môže stať, že vinník svoje zavinenie neprizná a tak nebude možné škodu preplatiť z jeho PZP.

Preto je dobré a vhodné mať havarijné poistenie, pri produkte UniMotor dokonca bez spoluúčasti klienta. Podobne si klient môže takéto riziko pripoistiť aj pri povinnom zmluvnom poistení, pričom sa dané poistenie vzťahuje na všetky sklá a nie len to predné.

Martina Harsanyiova

VYHRAJTE iPHONE 14 A 115 ĎALŠÍCH CIEN

Aktualizujte si svoje kontaktné údaje a potvrďte marketingový súhlas. Ste v hre o:

  • iPhone 14;
  • dovolenové poukážky v hodnote 285 eur;
  • 20 eur do kníkupectva Martinus. 

Naše ambície v oblasti vedenia spoločnosti

Vykonávať naše podnikanie v transparentným a udržateľným spôsobom

  • Udržateľné investície a obchodné operácie.
  • Voľba obchodných partnerov, ktorí tiež kladú dôraz na udržateľnosť.
  • Prevádzkovať naše podnikanie transparentným a udržateľným spôsobom.
  • Chrániť informácie a dáta našich klientov a partnerov pred ich zneužitím tým, že zabezpečujeme bezpečnosť našich digitálnych riešení a služieb.
  • Budovať otvorenú, inovatívnu a etickú korporátnu kultúru.
  • Prevencia a odhaľovanie korupcie a úplatkárstva prostredníctvom školeného interného tímu.
  • Vyžadovanie tohto prístupu aj od partnerov formou zmluvných dojednaní.