Atoms/icons/24/grey/info-24
……………
Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií

Zdieľať

Získali sme skvelé hodnotenie spokojnosti zamestnancov

Union
Moderné cestovné poistenie či nadštandardná zdravotná starostlivosť. Union, ktorý na Slovensku zastrešuje zdravotné aj komerčné poistenie, je dcérskou spoločnosťou holandskej poisťovacej skupiny Achmea a na trhu pôsobí už od roku 1992. Kľúčové hodnoty ako zdravie, spokojnosť a pocit bezpečia pod jednou strechou ocenilo už nielen viac ako milión klientov, ale aj stovky zamestnancov, ktorí svoju prácu vnímajú ako zmysluplnú a prínosnú. Potvrdzuje to najnovší prieskum európskeho rangu spoločnosti Effectory o spokojnosti s pracovnými podmienkami.
Union

Union so svojou centrálou v Bratislave a 43 pobočkami po celom Slovensku v súčasnosti zamestnáva takmer 700 ľudí. Spoločnosť nestagnuje, okrem rozvíjania biznisu a nových akvizícií proaktívne sleduje trendy v oblasti ľudských zdrojov, ktoré môžu napomôcť k spokojnosti zamestnancov a zamestnankýň.

„Pravidelne realizujeme interné prieskumy a pozorne sledujeme spätnú väzbu od zamestnancov tak, aby sme naše pracovné podmienky neustále vylepšovali. Ľudia sú naším najvzácnejším kapitálom, v zdravotnej aj komerčnej poisťovni čelíme častokrát výzvam, kedy sa naši poistenci ocitnú v neľahkých životných situáciách. Pocit bezpečia, ktorý im našimi službami chceme sprostredkovať, je však dôležitý aj medzi zamestnancami. Sme preto veľmi radi, že sa Union zamestnanci cítia v práci príjemne a že im naša tak trochu neformálna firemná kultúra vyhovuje,“ vysvetľuje Tatiana Sýkorová, riaditeľka ľudských zdrojov Unionu.

Práve spokojnosť s pracovnými podmienkami hodnotili zamestnanci v nedávnom prieskume, ktorého sa zúčastnilo až 94 percent ľudí. „Ide o nezávislé hodnotenie World class work place, kde sme porovnávaní s inými svetovo známymi značkami. Je viac než potešujúce, že sa zamestnanci v Unione cítia akceptovaní, spokojní a  ocenení, otvorene zdieľajú svoje názory, odporúčajú svoju spoločnosť ako dobrého a zaujímavého  zamestnávateľa.“

A ako si vysvetľuje spokojnosť zamestnancov s firemnou kultúrou manažment? „Cítime, že holandská firemná kultúra sa u nás teší obľube. V práci sa oslovujeme krstným menom, väčšina zamestnancov si navzájom tyká, ľudia sa neboja prejaviť svoj názor či prísť s nejakou iniciatívou. Nie je tu citeľná silná hierarchická štruktúra, ako to niekedy dávno bývalo zvykom,“ konštatuje Michal Špaňár, generálny riaditeľ Unionu, ktorý sám nazbieral pracovné skúsenosti v krajinách ako Brazília či Južná Kórea.

„Naši zamestnanci oceňujú aj možnosť hybridného režimu práce a vzdelávacích či športových aktivít. Žijeme v náročnej a rýchlej dobe, v práci trávi každý z nás veľa času a my skutočne chceme, aby im práca pre Union, a teda v konečnom dôsledku pre klientov našej spoločnosti, dávala pocit dôležitosti a zmysluplnosti.“ 

Martina Harsanyiova

VYHRAJTE iPHONE 14 A 115 ĎALŠÍCH CIEN

Aktualizujte si svoje kontaktné údaje a potvrďte marketingový súhlas. Ste v hre o:

  • iPhone 14;
  • dovolenové poukážky v hodnote 285 eur;
  • 20 eur do kníkupectva Martinus.