Zdieľať

Flotilové poistenie vozidiel

poistenie viacerých áut pre podnikateľov
Flotilové poistenie vozidiel je dostupné pre podnikateľov, ktorí si prenajímajú alebo vlastnia aspoň päť vozidiel. Umožňuje vám poistiť všetky vozidlá v rámci jednej poistky a nie jednotlivo.
poistenie viacerých áut pre podnikateľov
V článku si prečítate:

Existujú dva základné druhy flotilového, teda hromadného poistenia – povinné zmluvné poistenie a havarijné poistenie.

 

Výhody flotilového poistenia

Čas sú peniaze a spravovanie jednotlivých poistiek pre veľký vozový park môže zabrať veľa času. Flotilové poistenie auta však pokrýva celý váš vozový park v rámci jednej poistky, čo znamená menej papierovania a menej starostí. Tento typ poistenia je určený podnikateľom alebo firmám od päť áut, ohľadu na ich druh (osobné, motocykel, nákladné, ťahač, traktor, autobus…).

Váš tím tak môže získať viac času sústrediť sa na to, čo je dôležité – vaše podnikanie.
Poistenie vozového parku je nielen pohodlnejšie, ale aj lacnejšie ako množstvo individuálnych poistiek. V závislosti od veľkosti vášho vozového parku môžete ušetriť značnú sumu na poistnom.

Flotilové poistenie vozového parku je tiež veľmi flexibilné. Môžete si vybrať, ktoré vozidlá poistíte v rámci vozového parku, aké typy vozidiel sú zahrnuté v poistnej zmluve a či má alebo nemá každý vodič prístup ku všetkým vozidlám alebo len k určitým vozidlám.

Ďalšie typy základných poistení a pripoistení

PZP je povinné pre jednotlivcov a firmy. Povinné zmluvné poistenie slúži na to, aby škody, ktoré spôsobíte, ste nemuseli platiť z vlastného vrecka.

Podstatou havarijného poistenia je chrániť sa pred náhodnými a nepredvídateľnými situáciami. V prípade dopravnej nehody, prepláca poisťovňa škody a opravy na vašom vozidle.

Existujú aj rôzne formy poistenia – individuálne a skupinové (nazýva sa aj firemné). V prvom prípade poisťovateľ uzatvára zmluvu s jednou osobou, v druhej – so skupinou osôb. 

Atoms/icons/80/grey-red/poistenie_auta_na_dovolenku-80

Môžete platiť za poistenie auta menej?

U nás si vyskladáte poistenie podľa seba. Splátky si nastaviť mesačne alebo štvrťročne. Prihodiť si poistenie batožiny, úrazu a prémiové asistenčné služby.

Prečo je dôležité mať v súčasnosti poistenie?

Jednou z najrizikovejších činností, ktoré ľudia denne vykonávajú, je šoférovanie vozidla. Bezpečná jazda môže výrazne pomôcť udržať vás aj ostatných v bezpečí. Predtým, ako si sadnete za volant vášho vozidla sa poďme pozrieť na tipy, ktoré vám pomôžu udržať všetko pod kontrolou.

Pri šoférovaní je v prvom rade podstatné premýšľanie. Keď sedíte za volantom, musíte myslieť na veľa vecí – stav vozovky, vašu rýchlosť, dodržiavanie dopravných predpisov, značiek a signálov. Veľmi podstatné je uvedomiť si, že na ceste nie ste sami, preto je veľmi dôležité kontrolovať si zrkadlá. Pre bezpečnú jazdu je najdôležitejšie sústrediť sa na jazdu, teda iba na šoférovanie. Rozptyľovanie, ako napríklad telefonovanie alebo písanie si spôsobuje, že vodič je menej schopný vidieť potenciálne riziká a správne na ne reagovať.

Byť ostražitý (nie ospalý alebo pod vplyvom návykových látok) vám umožňuje rýchlo reagovať na potenciálne problémy. Napríklad keď vodič v aute pred vami v poslednej chvíli dupne na brzdy.

Alkohol a drogy za volant nepatria, pretože ovplyvňujú reakčný čas a úsudok vodiča. Jazda počas ospalosti má rovnaký účinok a je jednou z hlavných príčin nehôd. Je veľmi dôležité zároveň sledovať ostatných vodičov a účastníkov cestnej premávky okolo vás.

Poistenie vám pomôže s nákladmi pri neočakávaných udalostiach na ceste, ktoré spôsobíte sebe alebo iným účastníkom premávky, zároveň vás ochráni, ak vám škodu spôsobí iný vodič, či udalosť. 

Martina Harsanyiova

AKTUALIZUJTE SI ÚDAJE, KTORÉ VÁM POMÔŽU ZLEPŠIŤ VAŠE ZDRAVIE

Získajte bezplatné upozornenie na preventívnu prehliadku u vášho všeobecného lekára. Aktualizujte si váš e-mail a telefón a aktivujte si službu preventívna pripomienka pre poistencov Union zdravotnej poisťovne.