Atoms/icons/24/grey/info-24
Od 1. 8. 2022 už nie je potrebné zasielať prihlášku pre novorodenca do zdravotnej poisťovne. Jeho poistenie vzniká automaticky v rovnakej poisťovni ako je poistená matka. 
Zisti viac.
Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií

Zdieľať

Dobrá správa pre lekárov: od Union zdravotnej poisťovne dostanú finančné bonusy

Približne osemtisíc ambulantných špecialistov, všeobecných lekárov a gynekológov môže v najbližšom období očakávať finančnú injekciu. Union zdravotná poisťovňa im v rámci hodnotiaceho bonifikačného systému OPTIMUS pošle milióny eur navyše.

„Ide o odmeny za efektívnu prácu v minulom roku. Hodnotili sme napríklad ochotu lekárov vykonávať preventívne prehliadky a prijímať nových pacientov, ďalej ich starostlivosť o náročnejších pacientov, či možnosť online objednávania na vyšetrenia,“ hovorí Elena Májeková, riaditeľka sekcie zdravotného poistenia v Unione. V minulom roku sme na bonusy pre hodnotených lekárov vyplatili viac ako 5,3 milióna eur. Zároveň predpokladáme, že odmeny za rok 2021 dosiahnu ešte vyššiu sumu.

Union zdravotná poisťovňa hodnotí prácu lekárov pravidelne dva razy do roka – dlhodobo ich takto motivuje účinnejšie liečiť a zároveň efektívnejšie manažovať pacienta. Doterajšia snaha poisťovne sa odrazila na zvýšenej prevencii pacientov, zefektívňovaní cesty pacienta medzi všeobecnou a špecializovanou ambulantnou starostlivosťou a lepšej dostupnosti zdravotnej starostlivosti.

Martina Harsanyiova

Share on facebook
Share on twitter

Pomohla ti táto odpoveď?

Tieto články by ťa mohli zaujímať
Tieto články
by ťa mohli zaujímať
Poskytovateľom tejto služby je Union poisťovňa, a. s., ktorá vykonáva svoju činnosť v rozsahu určenom zákonom č. 39/2015 Z.z. o poisťovníctve v platnom znení a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.
Poskytovateľom tejto služby je Union zdravotná poisťovňa, a. s., ktorá vykonáva svoju činnosť v rozsahu určenom zákonom č. 581/2004 Z.z. o zdravotných poisťovniach, dohľade nad zdravotnou starostlivosťou v platnom znení a
o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.

Poistite sa na letnú dovolenku už teraz

Pohodlne online za 5 minút. Aj s predstihom, aj na poslednú chvíľu. Poistenci Union zdravotnej poisťovne majú zľavu na krátkodobé cestovné poistenie až 50 %.