Zdieľať

Fatálne úrazy na dovolenke: Klientele odporúčame opatrnosť

neopatrnosť a riskovanie na dovolenke
Opatrnosť je na mieste aj na dovolenke! Zaznamenali sme už druhý prípad s tragickým koncom, ktorý spôsobilo pošmyknutie.
neopatrnosť a riskovanie na dovolenke

Pošmyknutia či nešťastné pády, ktoré sa skončili úmrtím. Aj takéto prípady sme museli riešiť u našich klientov, ktorých dovolenka v zahraničí stála život. Okrem fatálnych nešťastí sme zaznamenali už počas mesiaca jún vysoký počet úrazov, v niektorých prípadoch však zohrala svoju rolu aj neopatrnosť či zbytočné riskovanie.

„Našej klientele odporúčame, aby sa aj na dovolenke správali zodpovedne a opatrne. Dovolenkárom zabezpečujeme prostredníctvom cestovného poistenia to najlepšie poistné krytie, najvhodnejšia cesta „riešenia“ úrazov je však samotným nehodám predchádzať. Zaznamenávame vážne prípady, z ktorých niektoré skončili až fatálne,“ vysvetľuje hovorkyňa Kristína Baluchová.

V súčasnosti riešime prevoz klienta zo zahraničia, kde je už niekoľko dní sledovaný na jednotke intenzívnej starostlivosti po úraze hlavy, pričom klient nie je pri vedomí a jeho úraz spôsobilo obyčajné potknutie. „Úplne tragický koniec mal nešťastný pád našej klientky z neupevneného múrika pri pokuse o fotografiu a to počas prvého dňa dovolenky. Vážnym poraneniam miechy klientka napokon, žiaľ, podľahla,“ informuje Baluchová. Fraktúre zápästia a iným vážnym následkom pádu z 25-metrovej skaly čelila minulý rok naša klientka počas dovolenky v Spojených štátoch amerických, kde bola po prevoze vrtuľníkom hospitalizovaná a náklady na jej liečbu presiahli 30 tisíc eur. „Samozrejme chápeme, že úraz či nehodu si nik neplánuje. Je tiež pochopiteľné, že počas dovoleniek sa správame viac uvoľnene. Stále však odporúčame našim klientom a klientkam nezabúdať na opatrnosť, aby si dovolenku aj návrat z nej mohli vychutnať v plnom zdraví,“ uzatvára Baluchová.

Odporúčame dovolenkárom, aby pri výbere cestovného poistenia prihliadali na to, akým športovým či iným aktivitám sa budú počas pobytu venovať. K cestovnému poisteniu, ktoré v prípade potreby zastreší komplexnú zdravotnú starostlivosť či prípadný prevoz domov, je možné dojednať rôzne pripoistenia. Viac informácií nájdu záujemcovia na našej webstránke či prostredníctvom zákazníckych centier.

Martina Harsanyiova

VYHRAJTE iPHONE 14 A 115 ĎALŠÍCH CIEN

Aktualizujte si svoje kontaktné údaje a potvrďte marketingový súhlas. Ste v hre o:

  • iPhone 14;
  • dovolenové poukážky v hodnote 285 eur;
  • 20 eur do kníkupectva Martinus.