Zdieľať

Efektívne tipy, ako sa čo najrýchlejšie s bábätkom vychystať z domu

ako vychystať bábätko

Kľúče, telefón, peňaženka a rýchlo sa obliecť a upraviť. Bez dieťaťa sa viete z domu vypariť rýchlosťou blesku. Horšie je to s bábätkom alebo drobcom do troch rokov. A úplne najhoršie v zime. Nehovoriac o tom, keď ich je prípadne viac. Ale aj s nimi to môže ísť rýchlejšie, než si myslíte.

ako vychystať bábätko
V článku si prečítate:

Obliecť seba, obliecť dieťa (prípadne mu pri tom aspoň pomôcť), a potom zistenie, že ešte treba ísť cikať. Ako si zachovať chladnú hlavu, suchý chrbát a stoický pokoj?

Pripravte sa vopred

Na raňajší odchod z domu sa môžete pripraviť už večer. Nachystajte si oblečenie, pripravte si rýchly snack, ktorý na vás počká v chladničke. Dieťaťu zbaľte do tašky rezervné veci, plienky, pitie a obľúbenú hračku. A vlhčené vreckovky alebo nejakú ich alternatívu. Ráno tým získate aspoň pár minút k dobru. Aj desať minút nerušeného pitia šálky kávy či čaju vám pomôže udržať si vnútornú pohodu po celý deň. Ráno obsah tašky ešte raz skontrolujte, aby ste mali istotu, že ste na nič nezabudli.

Všetko dvojmo

Pokiaľ sa často presúvate z miesta na miesto, určite vám padne vhod rýchly tip: nevyhnutné veci pre bábätko si zaobstarajte dvojmo. Rezervnú tašku s oblečením, plienkami, prebaľovacou podložkou a inými drobnosťami si nechávajte v aute. Zíde sa vám aj v prípade, že sa niekde zdržíte dlhšie, než ste plánovali.

Aj partner je v tom

Občas bývajú dni, kedy sa od bábätka nemôžete pohnúť ani na milimeter. Vtedy je rad na partnerovi. „Keď bola Klárka ešte malá, pravidelne sme chodili na návštevu k rodičom. Juraj, môj partner, si čítal noviny, zatiaľ čo ja som nevedela, kde mi hlava stojí. Pri balení som bola celá spotená, v hlave som držala množstvo vecí a z domu som odchádzala nervózna ako pes. Čakala som, že sa Juraj dovtípi, že mi treba pomôcť. Nedovtípil. Pochopila som, že ak niečo chcem, musím mu to na rovinu povedať,“ priznáva Majka. S partnerom komunikujte otvorene. Uvidíte, že sa vám bude dýchať ľahšie. Obom.

Stavte na minimalizmus

Vaša ratolesť v skutočnosti až tak veľa k šťastiu nepotrebuje. Prebaľte ju a nakŕmte tesne pred odchodom a zbaľte jej len to najnutnejšie. Možno aj vy občas máte pri pohľade na rôzne reklamy pocit, že bez najnovšej „vychytávky“ dieťaťu bude chýbať niečo podstatné. Buďte v pohode. Ak vám niečo naozaj bude chýbať, skúste improvizovať. Koniec koncov nejdete na kraj sveta. Nemusíte so sebou teda brať celú domácnosť.

Šupnite ho do nosiča

Ergonomický nosič môže byť pri častom presúvaní sa z miesta na miesto vynikajúcim pomocníkom, na ktorého určite nedáte dopustiť. Osvojenie si správnej techniky polohovania bábätka v nosiči si síce spočiatku vyžaduje trošku cviku, potom to už ide rýchlo. Nosenie dieťaťa vám rozšíri možnosti. S nosičom sa dostanete prakticky všade. Aj tam, kde to je s kočíkom nemožné. Pri nosení dieťaťa eliminujete aj množstvo vecí a zredukujete ich na tie najpotrebnejšie.

To najlepšie nakoniec

Nové tričko, šaty alebo mikina? To je jedno. Do vybraného outfitu sa oblečte až nakoniec. Inak budete s najväčšou pravdepodobnosťou odchádzať s fľakom od príkrmu, mlieka, prípadne vás označkuje bábätko. Poznáte predsa zákon schválnosti. Radšej nech si to odnesie župan či pyžamo.

Atoms/icons/80/grey-green/info-80

Tip od nás

Prečítajte si aj článok o alergiách u bábätiek.

Extra tip: Vykašlite sa na to

Pokiaľ sa vám naozaj nechce cestovať s bábätkom cez celé mesto vo vetre a daždi len preto, lebo nechcete uraziť priateľku, ostaňte radšej doma. Pochopí, že lepšie je odložiť návštevu na vhodnejšie počasie, prípadne aj obdobie vývoja dieťaťa. Za zbytočné stresy to určite nestojí.

Michaela Galambošová

Autorka: Michaela Galambošová

Spisovateľka, redaktorka a dobrovoľníčka. Taktiež je obyčajná mamina Grétky, ktorá jej ukázala, aké obohacujúce môže byť materstvo.

Michaela Galambošová

Michaela Galambošová

Spisovateľka, redaktorka a dobrovoľníčka. Taktiež je obyčajná mamina Grétky, ktorá jej ukázala, aké obohacujúce môže byť materstvo.

Michaela Galambošová

Spisovateľka, redaktorka a dobrovoľníčka. Taktiež je obyčajná mamina Grétky, ktorá jej ukázala, aké obohacujúce môže byť materstvo.

CESTUJTE S NAJLEPŠÍM POISTENÍM UNIONU

Som Angie, váš nový anjel strážny. Letím k vám s najlepším cestovným poistením Unionu. Odteraz cestujete pod mojimi krídlami.

VYHRAJTE iPHONE 14 A 115 ĎALŠÍCH CIEN

Aktualizujte si svoje kontaktné údaje a potvrďte marketingový súhlas. Ste v hre o:

  • iPhone 14;
  • dovolenové poukážky v hodnote 285 eur;
  • 20 eur do kníkupectva Martinus. 

Naše ambície v oblasti vedenia spoločnosti

Vykonávať naše podnikanie v transparentným a udržateľným spôsobom

  • Udržateľné investície a obchodné operácie.
  • Voľba obchodných partnerov, ktorí tiež kladú dôraz na udržateľnosť.
  • Prevádzkovať naše podnikanie transparentným a udržateľným spôsobom.
  • Chrániť informácie a dáta našich klientov a partnerov pred ich zneužitím tým, že zabezpečujeme bezpečnosť našich digitálnych riešení a služieb.
  • Budovať otvorenú, inovatívnu a etickú korporátnu kultúru.
  • Prevencia a odhaľovanie korupcie a úplatkárstva prostredníctvom školeného interného tímu.
  • Vyžadovanie tohto prístupu aj od partnerov formou zmluvných dojednaní.