Deväť bezpečnostných prvkov, ktoré odradia zlodejov

vlámanie do domu
Ako najlepšie ochránite svoj dom či byt pred zlodejmi? Podľa samotných zlodejov, najviac od vlámania odradí nainštalované bezpečnostné kamery a štekanie psa.
vlámanie do domu

Máte svoj dom alebo byt zabezpečený proti vlámaniu?

Blížiaca sa dovolenková sezóna je zároveň obdobím, kedy počet vykradnutých domov alebo bytov oproti zvyšku roka narastá.

Zlodeji pri vlámaní hľadajú v prvom rade peňažnú hotovosť, šperky a techniku – televízie, notebooky a tablety, mobilné telefóny či kľúče od auta.
Plná poštová schránka zlodejov môže prilákať, na to však už väčšina ľudí pred dovolenkou myslí a zariadi si to. Ako však môžete ešte zabezpečiť svoj dom alebo byt, počas celého roka, aby nebol príliš jednoduchou korisťou pre zlodejov?

Atoms/icons/80/grey-red/poistenie_majetku-80

Naše poistenie nehnuteľnosti a domácnosti je jednoduché a zrozumiteľné

Vyskladajte si ho podľa svojich potrieb online za pár minút. Zľava 20 % na online Poistenie domácnosti plus zľava 5 % pre poistencov Union zdravotnej poisťovne.

Bezpečnostné prvky na odradenie zlodejov

Podľa odpovedí samotných zlodejov, ktorých sa na to opýtali vo Veľkej Británii, najväčšmi ich od lúpežných úmyslov dokážu odradiť bezpečnostné kamery.
Ako ďalšie faktory, ktoré ich od lúpeže najviac odradia, uviedli štekajúce psy, ale aj ťažké bezpečnostné dvere, s ktorými si len tak ľahko nedokážu poradiť. Podobne je to aj v prípade zatvorených uPVC okien (unplasticized polyvinyl chloride – plast bez ftalátov a BPA).

Často ich odradí aj blikanie televíznej obrazovky, naopak, s alarmami si dokážu poradiť rýchlejšie a nepredstavujú pre nich takú prekážku ako výstražný štekot psa.

Deväť bezpečnostných prvkov v poradí, v akom odradia zlodejov:

Myslite na bezpečnosť aj na sociálnych sieťach

Uverejňovanie vysmiatych fotografií z dovolenkových ciest vás v prípade nezabezpečeného domu alebo bytu môže tiež vyjsť veľmi draho. Je to ako pozvánka pre organizované skupiny vykrádačov bytov. Väčšina z takýchto skupín dokáže vlámanie zvládnuť do pár minút a nemusia byť vôbec nápadní.

Naopak, svoje oblečenie a celkové pôsobenie na okolie prispôsobiť tak, aby vôbec nevzbudili podozrenie. Nepredstavujte si preto iba nocou sa plížiace postavy zamaskované v kuklách a s vrecom na pleci.

Vlámania sa často dejú uprostred dňa a bez toho, aby si okolie čokoľvek všimlo (alebo až keď už je neskoro). Preto je vhodné myslieť aj na budovanie srdečných susedských vzťahov, vnímavé a všímavé susedstvo môže včas odhaliť akýkoľvek podozrivý pohyb na vašom pozemku, prípadne pred dverami vášho bytu.

Poistenie nehnuteľnosti aj domácnosti

V kontexte nečakaných udalostí je vhodné myslieť aj správne poistenie vašej nehnuteľnosti či domácnosti. Do poistenia nehnuteľnosti patrí všetko, čo pevne stojí – napríklad steny a strecha, ale aj omietky, dvere či okná. Možno ste to nevedeli, ale patria sem napríklad aj kotol, zabudovaná kuchynská linka alebo vaňa.

Poistenie domácnosti zase zahŕňa všetko, s čím sa dá hýbať – nábytok, elektronika, peniaze, knihy, šatstvo, elektronika a ďalšie veci. Domácnosť si môžete poistiť aj pre prípad odcudzenia vecí, vandalizmu a poškodenia zámkov či rozbitiu skla.