Atoms/icons/24/grey/info-24
……………
Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií

Zdieľať

Čo vidieť v Dolomitoch: 5 najzaujímavejších miest

Dolomity
Každá krajina má svoje „must see“, miesta, ktoré sa oplatí navštíviť. Ako sa hovorí, je lepšie raz vidieť, ako stokrát počuť. O talianskych Dolomitoch to platí dvojnásobne. Čo vidieť v Dolomitoch? Dychberúce výhľady, nespútaná príroda, krásne hory … Toto a oveľa viac ponúkajú Dolomity v Taliansku.
Dolomity
V článku si prečítate:

Čo vidieť v Dolomitoch? Vyskúšajte týchto 5 miest!

V Dolomitoch nájdete úžasné hory, jazerá, turistické chodníčky, malebné dedinky v údoliach. Hor sa na túru do talianskych Dolomitov s Patrikom Paulínyim. Ak rozmýšlate, čo vidieť v Dolomitoch, nechajte sa inšpirovať týmito 5 miestami.

Atoms/icons/80/grey-red/poistenie_do_hor-80

Vyrazte do hôr poistení

Na vybrané dni alebo celý rok. Pre rekreačných turistov aj adrenalínových športovcov. Zásah horskej záchrannej služby, poistenie úrazu, batožiny a iné. 

1. Pyramídy Segonzano

Na tento úkaz by sa človek dokázal pozerať celé hodiny krútiac hlavou, ako je to vôbec možné?! Niektoré sú vysoké viac ako 20 m a pochádzajú z doby približne 50 000 rokov pred naším letopočtom. Vznikli pri pohybe ľadovcov a následným oddelením horských svahov. Niekoľkotisícročný účinok vody nakoniec vytvoril takéto stĺpy.

Zdroj: archív Patrika Paulínyiho

2. Santa Maddalena

Malá nenápadná dedinka uprostred talianskych Dolomitov. Žije tu len 300 ľudí, no za oknom majú tie najkrajšie výhľady. Za návštevu stojí aj vedľajšia dedinka St. Peter, ktorá sa nachádza nad ňou a odkiaľ budete mať nádherné výhľady na celé okolie.

Zdroj: archív Patrika Paulínyiho

Zdroj: archív Patrika Paulínyiho

3. Lago di Braies

Ak obľubujete sociálne siete, určite ste videli nejakú fotku z tohto miesta. Drevená chatka na brehu a drevené člnky uviazané o schodíky, na pozadí prekrásne hory. Jazero je veľmi ľahko dostupné a parkujete priamo pri ňom, čo má žiaľ za následok obrovské množstvá turistov najmä počas pekných víkendových dní.

Toto miesto som navštívil už 5 krát, no najviac sa mi páčilo počas upršaných dní, kedy sa nízka oblačnosť takmer dotýkala azúrovej hladiny a pretekala pomedzi pohorie na pozadí. Väčšina turistov dážď nemá rado, a tak si v prípade nepriaznivého počasia viete toto miesto užiť omnoho viac a zároveň budú vaše fotky dýchať prekrásnou atmosférou.

Zdroj: archív Patrika Paulínyiho

Zdroj: archív Patrika Paulínyiho

4. Lago di Sorapiss

Ide o nádherné jazero mliečnej tyrkysovej farby nachádzajúce sa neďaleko mestečka Cortina d’Ampezzo. Túra k jazeru má po zväčša rovinatom teréne 7 km a zaberie vám približne 1,5 hodiny. Určite si odporúčam ráno privstať, aby ste sa vyhli návalom turistov a užili si toto miesto osamote.

Zdroj: archív Patrika Paulínyiho

5. Tre Cime

Je jedno z najfotogenickejších pohorí na svete. Najvyšší zub dosahuje výšku 3000 m a dominantne sa pýši nad celým údolím. Či už v zime, alebo v lete, tento pohľad vás nadchne a nebudete sa vedieť na pohori, ale aj na okolité vrchy, vynadívať. Autom sa dostanete až na parkovisko pod Tre Cime, odkiaľ máte na výber niekoľko turistických trás.

Zdroj: archív Patrika Paulínyiho

Zdroj: archív Patrika Paulínyiho

Prehrať video

Autor: Patrik Paulínyi

Nerád pri cestovaní plánujem program dopredu. Najkrajšie zážitky mi vždy prinieslo zdanlivo nezmyselné túlanie sa bez plánov.

Zdroje: pakujsa.sk 

Regina Juhásová

VYHRAJTE iPHONE 14 A 115 ĎALŠÍCH CIEN

Aktualizujte si svoje kontaktné údaje a potvrďte marketingový súhlas. Ste v hre o:

  • iPhone 14;
  • dovolenové poukážky v hodnote 285 eur;
  • 20 eur do kníkupectva Martinus. 

Naše ambície v oblasti vedenia spoločnosti

Vykonávať naše podnikanie v transparentným a udržateľným spôsobom

  • Udržateľné investície a obchodné operácie.
  • Voľba obchodných partnerov, ktorí tiež kladú dôraz na udržateľnosť.
  • Prevádzkovať naše podnikanie transparentným a udržateľným spôsobom.
  • Chrániť informácie a dáta našich klientov a partnerov pred ich zneužitím tým, že zabezpečujeme bezpečnosť našich digitálnych riešení a služieb.
  • Budovať otvorenú, inovatívnu a etickú korporátnu kultúru.
  • Prevencia a odhaľovanie korupcie a úplatkárstva prostredníctvom školeného interného tímu.
  • Vyžadovanie tohto prístupu aj od partnerov formou zmluvných dojednaní.