Atoms/icons/24/grey/info-24
……………
Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií

Zdieľať

Čo sa bude diať v marci? Vyberte si z podujatí pre celú rodinu!

Podujatia v marci - čítajúce deti

Vyrazte s deťmi na expedíciu do trópov, vyrobte si vlastnú sopku, inšpirujte sa úžasnými výtvormi z kovového šrotu. Pripravili sme pre vás zoznam najzaujímavejších podujatí, od Bratislavy až po Košice a Prešov.

Podujatia v marci - čítajúce deti

Lokomotívy tak trochu inak

KDE: Kysucké múzeum v Čadci, Moyzesova 50

KEDY: celý marec

Ján Novák z Vajkoviec zbiera už tridsať rokov staré dáždniky, nefuknčné rádiá, kávovary a železný šrot, z ktorých vyrába originálne lokomotívy. Tvorí ich doslova na kolene, pričom výroba jednej mašinky mu trvá tri až štyri mesiace. Lokomotívy tak trochu inak môžete v Kysuckom múzeu v Čadci obdivovať do 30. apríla. Posledný vstup na prehliadku je vždy o 15.30, v sobotu je múzeum zatvorené. Vstupné je 2 €, deti platia 1 €. 

Viera z papiera

KDE: Kaštieľ Radoľa, okres Kysucké Nové Mesto

KEDY: celý marec

Ďalšia pobočka Kysuckého múzea si posvieti na čarovanie z papiera. V Radoľskom kaštieli uvidíte prekrásne papierové miniatúry sakrálnych stavieb zo Slovenska, ale aj zo zahraničia. Čaká vás prechádzka storočiami, na ktorej sa zastavíte pri románskych rotundách, štíhlych gotických chrámoch, aj pri modernom funkcionalistickom kostole z 20. storočia. Počas výstavy sa konajú aj nedeľné tvorivé dielne Čaro vitráže, na ktorých si môžete vyrobiť originálne pozdravy. Výstava potrvá do 7. apríla, viac na www.kysuckemuzeum.sk. 

O snoch a stratených topánkach

KDE: Hotel Kormorán, Šamorín – Čilistov

KEDY: 1. marec o 15.00

Vedeli ste, že aj topánky sa môžu priateliť, alebo si liezť na nervy? Zistíte to na predstavení O snoch a stratených topánkach, alebo ako sa topánky do sveta vybrali. Interaktívnu divadelnú zábavku uvádza divadlo Zábavka, ktoré bude hosťovať v hoteli Kormorán. Vstupné je 3 €/osoba, v cene je aj nealko nápoj a dezert!

Špinuška

KDE: Literárna kaviareň Viola, Tkáčska 2, Prešov

KEDY: 1. marec

Bolo raz jedno dievčatko, ktoré bolo neustále ufúľané a ustavične od čohosi zamazané. Iba ak práve nevyšlo z vane. Špinuška nikdy nevydržala čistá dlhšie ako pol hodiny. Prvá slovenská divadelná adaptácia kultovej holandskej knihy od Annie M. G. Schmidt je na programe o 16.00, na rozprávočke sa zabavia deti od 4 do 12 rokov. Vstupenky v hodnote 4 € získate priamo v kaviarni, rezervácie na info@literarnakaviaren.sk. A pamätajte si: Kto sa hrá a stále čosi vymýšľa, ten sa zväčša zašpiní. Ale zároveň sa zabaví!

Burza zberateľských zaujímavostí

KDE: DK Ilava

KEDY: 7. marec

Staré hračky, starožitnosti, knižky, pohľadnice, mince, keramiku, známky, porcelán a všakovaké zaujímavosti a zvláštnosti môžete dosýta obzerať a nakupovať v Ilavskom kulturáku. Oplatí sa privstať si, pretože burza začína skoro ráno o 7. 00 a potrvá do obeda. Vstupné je 50 centov/dospelí, deti zdarma. 

Kocúr v čižmách

KDE: Bábkové divadlo v Košiciach, Alžbetina 38

KEDY: 8. marec o 14.30 a 16.30

Kocúr v čižmách je rozprávková klasika, ktorá neomrzí. Táto je navyše v aktuálnom šate, s vtipnými odkazmi na súčasný svet, jeho vymoženosti a pop-kultúru. Deti sa nielen zasmejú, ale zároveň sa dozvedia všetko podstatné o kamarátstve, morálke a ďalších nemateriálnych, ale hodnotných veciach.

Rozprávočka je vhodná pre deti od 4 rokov, jednotné vstupné je 3 €, rezervácie na www.bdke.sk.

Expedícia do divočiny

KDE: Schaubmarov mlyn, Pezinok – Cajla

KEDY: 8. marec

Prázdniny sú ešte ďaleko, ale na expedíciu do vzdialených tropických končín môžete vyraziť aj v marci. Na tvorivom popoludní spoločne preskúmate divoké maľby od autoriek Juliany Mrvovej, Eriky Miklóšovej a Moniky Mikyškovej, ktoré vás prenesú do rôznych krajín. Výtvarne spracujete vlastné predstavy o nespútanej prírode. Zbaľte si mapu a moskytiéru, expedícia odchádza v nedeľu 8. marca. Rodinný program je vhodný pre rodičov a deti od 7 rokov, vstupné 4 €/osoba alebo 7 €/rodina, účasť treba vopred potvrdiť na terezia.stevuliakova@sng.sk.

Zdroj: sng.sk

Dlhý, Široký a Bystrozraký

KDE: Klub Lúč, Trenčín

KEDY: 8. marec

Princ Drevomír sa má stať kráľom. Lenže vládnuť nie je jednoduché, a preto sa musí oženiť. Zamiluje sa do princeznej Júvívíjú, ale tá je zakliata zlým černokňažníkom. Netradičná bábková rozprávka divadla vi.Tvor je inšpirovaná dielom Karla Jaromíra Erbena a účinkujú v nej drevené totemové bábky, podporujúce fantáziu detí. Predstavenie si užijú deti od 3 rokov, začiatok o 16.00. Jednotné vstupné je 4 €, odporúčame rezerváciu na www.klubluc.sk. 

Nežná krása orchideí

KDE: Botanická záhrada SPU Nitra – skleníky, Trieda A. Hlinku 2

KEDY: do 11. marca

Ak sa neviete dočkať jari, tepla a rozkvitnutej zelene, vyberte sa do Botanickej záhrady SPU v Nitre. V tamojších skleníkoch sa do 11. marca predvedú najkrajšie orchideje sveta. Prehliadka je sprístupnená denne od 9.00 do 16.00, vstupné 2 €/dospelí, deti platia polovicu. Viac info nájdete na www.bz.uniag.sk.

Ďeťofest - najmilší festival

KDE: Košice, Spoločenský pavilón, Trieda SNP 61

KEDY: 14. marec

Smejko a Tanculienka, Oteckovia, Divadlo Cililing, Ujo Ľubo, Kúzelník Gabi, Tom a Elo. Táto veselá spoločnosť nás čaká na Deťofeste, na ktorom sa zabavia krpci od 2 do 12 rokov. Okrem toho sa môžete tešiť na nafukovacie atrakcie, tvorivé dielničky, pohybové aktivity, drevený kolotoč, elektroautíčka, tombolu, krivé zrkadlá, spoločenské hry a na všeličo iné. Vstupenky kupujte na www.ticketportal.sk, za dieťa zaplatíte 11,90 €, dospelácka vstupenka stojí 9, 90 €. Program potrvá od 9.30 do 17.30. 

Festival Vševedko

KDE: Stará tržnica, Bratislava

KEDY: 15. marec

Ak hľadáte festival s bohatým programom, organizátori Vševedka sa naozaj usilovali. Pre deti namiešali pestrý mix, zaujímavý pre malých prírodovedcov, stavebníkov, robotických inžinierov, aj milovníkov rozprávok, divadielka a pesničiek. Z programu vyberáme hravú prírodovedu, divadielko Maťo, jogu pre deti, rozprávkový muzikál Príbeh včielky, skladanie LEGO robotickej stavebnice, experimenty s lávovou lampou a sopkou, nakrúcanie a úpravu videí. Dospelí si zatiaľ vypočujú veľazaujímavých prednášok, týkajúcich sa výchovy, zdravia a rodičovstva. Vstupné na mieste je 10 €/deti do 15 rokov, dospelí platia 6 €. Ak chcete ušetriť, využite predpredaj.

Zdroj: vsevedkofestival.sk

Hanička a Murko na turné

KDE: Staré divadlo v Nitre

KEDY: 21. marec

Hanička a Murko sú plyšové popstars všetkých jasličkárov a škôlkarov, ktorým rodičia občas pustia kanál Youtube. Túto jar sa podarená dvojica vyberá na veľké koncertné turné po celom Slovensku. Na programe budú známe songy, bábky a tanečné jašenie, počas ktorého sa vybláznia aj samotné deti. Začiatok o 16.00, vstupné je 6 €/osoba, deti do jedného roka bez nároku na miesto si užijú zdarma. Lístky zoženiete na www.ticketportal.sk.

Šľahačková princezná

KDE: Nová scéna, Bratislava

KEDY: 22. marec

Poznáte rozprávky Kráľ Drozdia Brada alebo Pyšná princezná? Táto začína podobne, ibaže… princezná sa vydať CHCE. Jediný problém je, že sa každú noc mení na roztečenú šľahačku. Ako nakoniec dopadnú pytačky Princa Klepetka, Princa Papagája a Kvetinového Princa, dozviete sa na muzikálovom predstavení na Novej scéne. Predstavenie vychádza z pôvodného rovnomenného albumu skupiny Prúdy z roku 1973, ktorý previedol do divadelnej podoby Ján Ďurovčík. Zabavia sa deti od 6 rokov, začiatok o 17.00. Vstupné je 14 €/osoba, odporúčame kúpu v predstihu, pretože lístky sa rýchlo vypredajú. 

Zdroj: nova-scena.sk

Luciin príbeh

KDE: ART POINT/Kino Baník, Prievidza

KEDY: 25. marec

Dlhý týždeň? Rozdeľte si ho rozprávočkami, ktoré sú v Prievidzi na programe každú druhú stredu. Luciin príbeh je o čertovsky šikovnej Lucii s anjelským srdcom, ale aj o tom, že kto je iný, nemusí byť zlý. Interaktívne predstavenie v podaní Divadelnej spoločnosti je na motívy tradičných príbehov Pavla Dobšinského, no zároveň čerpá aj zo súčasnosti. Nehrajú v ňom bábky, ale naozajstní herci. Rozprávka plná pesničiek a humoru začína o 17.00, vstupné 5 €/3€, predpredaj v Art Kafé na M. R. Štefánika. 

Silvia Gašparcová

Autorka: Silvia Gašparcová

Skúsená autorka, ktorá si prešla redakciami viacerých lifestylových magazínov. Doštudovala Kulturológiu, nedoštudovala Vedu o výtvarnom umení. Baví ju dobrá literatúra, umenie a dizajn, ale bez mučenia priznáva, že nepohrdne ani trashovou popkultúrou a povrchnými článkami o móde a kozmetike. Je mamou deväťročnej Grétky. Nechodí na rodičovské kurzy a nikdy nedočítala žiadnu výchovnú príručku. Skôr je typ easy-mamy, ktorá dá na vlastný inštinkt. Našťastie, zatiaľ to stačí 🙂

Silvia Gašparcová

Silvia Gašparcová

Skúsená autorka, ktorá si prešla redakciami viacerých lifestylových magazínov. Doštudovala Kulturológiu, nedoštudovala Vedu o výtvarnom umení. Baví ju dobrá literatúra, umenie a dizajn, ale bez mučenia priznáva, že nepohrdne ani trashovou popkultúrou a povrchnými článkami o móde a kozmetike. Je mamou deväťročnej Grétky. Nechodí na rodičovské kurzy a nikdy nedočítala žiadnu výchovnú príručku. Skôr je typ easy-mamy, ktorá dá na vlastný inštinkt. Našťastie, zatiaľ to stačí :-)

Silvia Gašparcová

Skúsená autorka, ktorá si prešla redakciami viacerých lifestylových magazínov. Doštudovala Kulturológiu, nedoštudovala Vedu o výtvarnom umení. Baví ju dobrá literatúra, umenie a dizajn, ale bez mučenia priznáva, že nepohrdne ani trashovou popkultúrou a povrchnými článkami o móde a kozmetike. Je mamou deväťročnej Grétky. Nechodí na rodičovské kurzy a nikdy nedočítala žiadnu výchovnú príručku. Skôr je typ easy-mamy, ktorá dá na vlastný inštinkt. Našťastie, zatiaľ to stačí :-)

CESTUJTE S NAJLEPŠÍM POISTENÍM UNIONU

Som Angie, váš nový anjel strážny. Letím k vám s najlepším cestovným poistením Unionu. Odteraz cestujete pod mojimi krídlami.

VYHRAJTE iPHONE 14 A 115 ĎALŠÍCH CIEN

Aktualizujte si svoje kontaktné údaje a potvrďte marketingový súhlas. Ste v hre o:

  • iPhone 14;
  • dovolenové poukážky v hodnote 285 eur;
  • 20 eur do kníkupectva Martinus. 

Naše ambície v oblasti vedenia spoločnosti

Vykonávať naše podnikanie v transparentným a udržateľným spôsobom

  • Udržateľné investície a obchodné operácie.
  • Voľba obchodných partnerov, ktorí tiež kladú dôraz na udržateľnosť.
  • Prevádzkovať naše podnikanie transparentným a udržateľným spôsobom.
  • Chrániť informácie a dáta našich klientov a partnerov pred ich zneužitím tým, že zabezpečujeme bezpečnosť našich digitálnych riešení a služieb.
  • Budovať otvorenú, inovatívnu a etickú korporátnu kultúru.
  • Prevencia a odhaľovanie korupcie a úplatkárstva prostredníctvom školeného interného tímu.
  • Vyžadovanie tohto prístupu aj od partnerov formou zmluvných dojednaní.