Zdieľať

Choroba alebo úraz v zahraničí: Ako postupovať?

choroba počas dovolenky v zahraničí
Stal sa vám počas dovolenky úraz, alebo ste ochoreli? Uzatvorené cestovné poistenie môže pokryť náklady spojené s liečbou v zahraničí. Prečítajte si, ako online poistenie na cesty do zahraničia dokáže pomôcť pri nečakaných zdravotných problémoch.
choroba počas dovolenky v zahraničí
V článku si prečítate:

Prečo je cestovné poistenie dôležité?

Ak plánujete výlet do cudziny, nemali by ste podceniť význam cestovného poistenia.

Prečo sa oplatí uzatvárať poistenie, keď si na výlete budete dávať pozor? Pri cestovaní ste vždy vystavení určitým rizikám, ktoré sa môžu týkať zdravia, batožiny alebo osobných dokumentov.

Aby ste zabezpečili bezproblémový priebeh dovolenky v zahraničí, je nevyhnutné tieto riziká poistiť. Dobrý plán cestovného poistenia dokáže zmierniť finančné náklady a pomôcť pri problémoch.

Je dôležité, aby ste si zvolili správny typ poistenia podľa svojich potrieb. Pred uzavretím poistky sa zamyslite nad viacerými aspektami výletu: kam plánujete cestovať, koľko máte rokov, ako často plánujete cestovať (ovplyvňuje to výber medzi krátkodobým a celoročným poistením), aké aktivity chcete počas dovolenky alebo dovoleniek vykonávať (napríklad lyžovanie, potápanie, turistika a podobne).

Je potrebné si uvedomiť, že prvý poisťovateľ, ktorého nájdete bez potrebného prieskumu nemusí nutne predstavovať najlepší pomer ceny a kvality. Overte si, čo všetko poistka zahŕňa a koľko stojí.

U nás v Unione poskytujeme cestovné poistenie pre široký počet neočakávaných udalostí – zároveň si ho môžete vyskladať podľa vlastných potrieb.

Atoms/icons/80/grey-red/hory-80

Cestujte poistení doma aj v zahraničí.

Cestovné poistenie si u nás vyskladáte podľa seba. Pribaľte si poistenie batožiny, úrazu, zodpovednosti za škodu a iné. Rýchlo a jednoducho online

Cestovné poistenie online pri úraze v zahraničí

Doplnkové poistenie – Úraz, zohráva dôležitý význam v prípade, že sa v zahraničí zraníte. Samotný pojem úraz má aj svoju definíciu.

Je to napríklad z toho dôvodu, aby nedošlo k poistnému plneniu u ľudí, ktorí si úmyselne spôsobia ujmu na svojom zdraví. Úraz je teda udalosť, ku ktorej dôjde nezávisle od vašej vôle a to neočakávaným, náhlym a neprerušeným pôsobením vonkajších síl alebo vplyvov.

Online poistenie: Choroba a liečba v zahraničí

Pojem „nečakaný pobyt v nemocnici“ znamená hospitalizáciu alebo pripútanie k lôžku na viac ako tri dni. Nemusí ísť nutne o úraz, ale aj o dôsledok akútnej choroby.

Pri tomto doplnkovom poistení máte nárok na preplatenie lekárskej starostlivosti vo výške dvadsať eur na jeden deň. Online poistenie nečakaného pobytu v nemocnici počas dovolenky so sebou nesie aj ďalšiu výhodu. Máte nárok na preplatenie hospitalizácie vybranej blízkej osoby vo výške desať eur na deň.

Po odoslaní žiadosti a jej schválení vám prídu peniaze buď na účet alebo formou poštovej poukážky. Na preplácanie liečby v zahraničí vplýva niekoľko faktorov.

Pri podávaní žiadosti tak neprehliadnite všetky potrebné detaily a dôkladne si ich preštudujte na stránke www.union.sk. Nájdete tu prehľadné informácie o tom, ako uplatniť preplatenie zdravotnej starostlivosti v zahraničí.

Cestovné poistenie online je nepochybne dôležitou súčasťou vybavenia každého návštevníka v zahraničí. Myslite na online poistenie, aby ste boli pripravení na akúkoľvek neočakávanú udalosť, ktorá vás môže zastihnúť.

Okrem refundácie zdravotnej starostlivosti môžete do svojho cestovného poistenia pridať napríklad poistenie batožiny, auta, elektroniky, či náklady na technickú pomoc pri záchrannej akcii.

Naša poisťovňa myslí aj na domácich miláčikov. Pri náhlom ochorení alebo úraze vášho zvieratka vám preplatíme liečebné náklady až do výšky tisíc eur. Je známe, že veterinárne poplatky sú nákladnou záležitosťou a preto by ste mali zvážiť aj tento typ pripoistenia.

Martina Harsanyiova

VYHRAJTE iPHONE 14 A 115 ĎALŠÍCH CIEN

Aktualizujte si svoje kontaktné údaje a potvrďte marketingový súhlas. Ste v hre o:

  • iPhone 14;
  • dovolenové poukážky v hodnote 285 eur;
  • 20 eur do kníkupectva Martinus.