Zdieľať

Autosalóny: Tieto by ste mali aspoň raz navštíviť

Najnovšie automobilové kúsky a krásne ženy, to je tradičné spojenie svetoznámych autosalónov. Snúbivé puto sveta nablýskanej sily a ženskej nežnosti zaujme azda každého, kto sa o svet na štyroch kolesách zaujíma.

Autosalóny prinášajú to najexkluzívnejšie, čo aktuálny motoristický svet ponúka. Diktujú trendy, odhaľujú najnovšie technológie a ponúkajú na dotyk vysnívané pretekárske stroje. Tie najlepšie by ste si nemali nechať ujsť a aspoň raz v živote ich navštíviť.

Autosalón v Bratislave

Najpopulárnejší slovenský autosalón každoročne hostí Incheba Expo Bratislava, kde sa plocha viac ako 40 000 metrov štvorcových mení na garáž najväčších svetových a slovenských automobilových noviniek. Tu sa vône benzínu a zvuku koní pod kapotou dostatočne nasýti každý motorista, ktorý obdivuje autá od tých najbežnejších až po tie najkontroverznejšie a najluxusnejšie.

V roku 2018 sa na bratislavskom autosalóne predstavilo 80 výstavných premiér, počnúc novými modelmi koncernových značiek Volkswagen či Hyundai až po úplný trhák v podobe konceptu z dielne Mercedes-Benz s futuristickým názvom – Project One. Koncept v hodnote 2 miliónov eur lákal pozornosť divákov a na autosalón pricestoval ihneď po premiére v Ženeve. Aj to hovorí o kvalite a exkluzivite bratislavského autosalónu.

Na tomto podujatí sa dá vybrať nové auto do vašej garáže, alebo sa pokochať a sadnúť si za volant niekoľkotisícového Mercedesu S63 AMG Coupé či exkluzívneho Lamborghini Huracán Performante. Veď keby inokedy by ste mali takú možnosť?

Už sa nevieme dočkať, aké 4-kolesové kúsky sa predvedú na tomto ročníku. Bratislavský autosalón štartuje už 30.4.2019.

Autosalón pod Zoborom

Minuloročný autosalón v Nitre, ktorý sa konal v polovici októbra, uviedol 45 noviniek a predstavil 242 vystavovateľov. Premiéru tu zažila slovenská Kia ProCeed, model Seat Tarraco aj Škoda Kodiaq RS. Návštevníci sa mohli pokochať napríklad modelmi Volvo, pričom automobilka nechodí vystavovať ani do Frankfurtu, ani do Paríža a budúci rok nepríde ani na podujatie do Ženevy. Záujem vzbudili nielen slovenské premiéry, ale napríklad aj automobily na elektrický pohon – Jaguar i-Pace alebo Nissan Leaf s akumulátorom 40 kWh.

Najpopulárnejší autosalón na svete – Ženeva

Autosalón, čo udáva trendy. Jeden z najväčších, najzaujímavejších, najnavštevovanejších a najočakávanejších autosalónov na svete. Svetové automobilky sa doslova predbiehajú v tom, ktorá predstaví veľkolepejšie novinky a zažiari so svojimi modelmi.

Ženeva je dejiskom uvedenia najnovších a najluxusnejších modelov, často miestom, kde sa predstavujú svetové premiéry. Každoročne autosalón láka viac ako 700-tisíc návštevníkov, ktorí majú možnosť vidieť zhruba 900 modelov áut. Toto motoristické podujatie sa už každoročne koná v marci.

Minulý rok sa na autosalóne predstavilo 180 vystavovateľov a návštevníci mali možnosť vidieť až 110 svetových a európskych premiér. Akcia sa koná v ženevskom Palexpe a za vstupenku na túto veľkolepú udalosť zaplatíte 16 švajčiarskych frankov, čo vychádza v prepočte na 14 eur.

Množstvo slovenských a českých internetových portálov a cestovných agentúr ponúka na autosalón aj zájazdy. Že by ste si na budúcoročný 89. ročník odskočili?

Pozrite si, aké nablýskané novinky dominovali ženevskému autosalónu tento rok: Oficiálna stránka autosalónu.

Mondial de l’Automobile– Paríž

Tradičný parížsky autosalón s originálnym názvom „Mondial de l’Automobile“ sa koná každé 2 roky v hlavnom meste Francúzska, v Paríži. Miestom prehliadky automobilov je budova Paris Expo Porte de Versailles, v ktorej sa tento autosalón koná už 120-krát.

Termín parížskeho autosalónu je vždy október. Na minuloročnom podujatí sa predstavilo viac ako 560 modelov áut z 25 krajín sveta, ktoré si počas 10 dní prišlo pozrieť až 1,2 milióna ľudí.

Autosalón sa vyznačuje aj veľkolepým výstaviskom motocyklov, ktoré na iných autosalónoch len tak ľahko nenájdete. Aj keď zaznamenalo podujatie v posledných rokoch menší úpadok, stále patrí táto akcia k jedným z najväčších autosalónov sveta. Cena vstupenky je tak isto ako v Ženeve – 14 eur na osobu.

International Motor Show Germany – Frankfurt

Ďalší svetový autosalón sa koná každé 2 roky v septembri v nemeckom Frankfurte. Podľa údajov nemeckého Zväzu automobilového priemyslu, ktorý autosalón organizuje, ide o najväčší autosalón na svete. Minulý rok sa na ňom predstavilo vyše 1 100 modelov z viac ako 39 krajín sveta.

Autosalón sa teší vysokej návštevnosti, ktorá zakaždým prekročí hranicu 1 milióna. Zaujímavosťou je, že medzi vystavovateľov nepatria len veľké automobilky, ale svoje miesto tu majú aj začínajúci výrobcovia, dodávatelia automobilového priemyslu a technologické spoločnosti. Ďalší ročník autosalónu sa uskutoční na jeseň a pozrieť sa naň môžete už za 20 eur na osobu.

Martina Harsanyiova

CESTUJTE S NAJLEPŠÍM POISTENÍM UNIONU

Som Angie, váš nový anjel strážny. Letím k vám s najlepším cestovným poistením Unionu. Odteraz cestujete pod mojimi krídlami.

VYHRAJTE iPHONE 14 A 115 ĎALŠÍCH CIEN

Aktualizujte si svoje kontaktné údaje a potvrďte marketingový súhlas. Ste v hre o:

  • iPhone 14;
  • dovolenové poukážky v hodnote 285 eur;
  • 20 eur do kníkupectva Martinus. 

Naše ambície v oblasti vedenia spoločnosti

Vykonávať naše podnikanie v transparentným a udržateľným spôsobom

  • Udržateľné investície a obchodné operácie.
  • Voľba obchodných partnerov, ktorí tiež kladú dôraz na udržateľnosť.
  • Prevádzkovať naše podnikanie transparentným a udržateľným spôsobom.
  • Chrániť informácie a dáta našich klientov a partnerov pred ich zneužitím tým, že zabezpečujeme bezpečnosť našich digitálnych riešení a služieb.
  • Budovať otvorenú, inovatívnu a etickú korporátnu kultúru.
  • Prevencia a odhaľovanie korupcie a úplatkárstva prostredníctvom školeného interného tímu.
  • Vyžadovanie tohto prístupu aj od partnerov formou zmluvných dojednaní.