Atoms/icons/24/grey/info-24
Od 1. 8. 2022 už nie je potrebné zasielať prihlášku pre novorodenca do zdravotnej poisťovne. Jeho poistenie vzniká automaticky v rovnakej poisťovni ako je poistená matka. 
Zisti viac.
Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií

Zdieľať

Ako Zdravotná poisťovňa Union sme na Slovensku už 15 rokov, toto ste o nás zaručene netušili

Máme napríklad najvyšší počet zazmluvnených lekárov špecialistov, najkratšie doby na operácie, ako jediní poskytujeme príspevky na umelé oplodnenie.

Keď v marci 2006 vznikala zdravotná poisťovňa Union, získala v prepoisťovacej kampani  neuveriteľných 460 000 poistencov. Také niečo sa doteraz nepodarilo žiadnej poisťovni. „Boli to vzrušujúce chvíle, všetci, ktorí sme boli pri tom, sme išli na absolútne maximum a keď začali prichádzať prihlášky, ostali sme šokovaní z toho, aké ich je množstvo! Vôbec sme nedúfali v taký obrovský záujem. Spracovávali sme ich doslova vo dne, i v noci, museli sme rýchlo prijímať nových zamestnancov, aby sme to zvládli“ spomína si na začiatky Elena Májeková, riaditeľka sekcie zdravotného poistenia v Unione. Pripomína, že Union je stále jedinou poisťovňou na trhu, ktorá nevznikla spojením žiadnych iných poisťovní.

Odvtedy získala zdravotná poisťovňa Union aj ďalšie prvenstvá v sektore napr :

 • zazmluvnený najvyšší počet lekárov – špecialistov spomedzi poisťovní
 • najkratšie čakacie doby na operácie
 • najširší rozsah poskytovateľov bez limitácie zdravotných výkonov
 • ako prvá zazmluvnila pôrodné asistentky
 • ako prvá zaviedla zasielanie preventívnej pripomienky
 • má najefektívnejšiu revíznu činnosť spomedzi zdravotných poisťovní
 • najrýchlejší termín na MR a CT vyšetrenie
 • najjednoduchší dentálny benefit pre poistencov
 • ako jediná ZP poskytuje príspevky na umelé oplodnenie
 • ako jediná ZP prepláca doplatky za lieky deťom až do 17 rokov
 • ako prvá a stále jediná ZP odmeňuje za absolvovanie preventívnych prehliadok

ZP Union má dnes na slovenskom trhu stabilnú pozíciu a efektívne spolupracuje aj s komerčnou poisťovňou Union, čo jej otvára bezkonkurenčné možnosti zákazníckych benefitov. „Ľudia veľmi neskúmajú, čo im môže zdravotná poisťovňa poskytnúť navyše – nevenujú tomu pozornosť, až kým to vážne nepotrebujú,a to je škoda. Veľmi často nám naši noví klienti hovoria, že ani netušili, čo všetko pre nich môže poisťovňa urobiť a koľko toho môžu dostať zadarmo,“ hovorí E. Májeková. Jej slová o pozitívnej spätnej väzbe poistencov potvrdzuje aj najnovšia štúdia spoločnosti KMPG. Podľa nej má totiž Union spomedzi slovenských bánka  poisťovní najlepšiu  zákaznícku skúsenosť a najšťastnejších klientov.

Lucia Papanova

Lucia Papanova

Tento text sa doťahuje z profilu: - vo wordpresse mouse over na svoje meno vpravo hore, - click "upraviť profil - scroll do sekcie "životopis" - vyplniť

Lucia Papanova

Tento text sa doťahuje z profilu: - vo wordpresse mouse over na svoje meno vpravo hore, - click "upraviť profil - scroll do sekcie "životopis" - vyplniť
Share on facebook
Share on twitter

Pomohla ti táto odpoveď?

Tieto články by ťa mohli zaujímať
Tieto články
by ťa mohli zaujímať
Poskytovateľom tejto služby je Union poisťovňa, a. s., ktorá vykonáva svoju činnosť v rozsahu určenom zákonom č. 39/2015 Z.z. o poisťovníctve v platnom znení a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.
Poskytovateľom tejto služby je Union zdravotná poisťovňa, a. s., ktorá vykonáva svoju činnosť v rozsahu určenom zákonom č. 581/2004 Z.z. o zdravotných poisťovniach, dohľade nad zdravotnou starostlivosťou v platnom znení a
o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.

Poistite sa na letnú dovolenku už teraz

Pohodlne online za 5 minút. Aj s predstihom, aj na poslednú chvíľu. Poistenci Union zdravotnej poisťovne majú zľavu na krátkodobé cestovné poistenie až 50 %.