Zdieľať

Ako rýchlo vypočítať PZP? Pomôže vám naša PZP kalkulačka

pzp kalkulačka online
Vodičom áut alebo iných motorových vozidiel nestačí na ich prevádzku len občiansky, vodičský a technický preukaz. Zo zákona je nevyhnutné uzavrieť aj povinné zmluvné poistenie, ktoré kryje vami spôsobené škody inému účastníkovi premávky. Čo všetko PZP zahŕňa a ako si vypočítate jeho výšku?
pzp kalkulačka online
V článku si prečítate:

Povinné zmluvné poistenie, ako sme v úvode načrtli, pokrýva škodové udalosti spôsobené len na ostatných účastníkoch premávky. Ak by ste spôsobili škodu vy, museli by ste ju uhradiť sami a PZP by vám ju nepreplatilo.

Šikovné poistenie vozidla

Na úhradu škody na vlastnom vozidle budete pri škodových udalostiach potrebovať havarijné poistenie. V našej poisťovni ponúkame kombináciu PZP spolu s havarijným poistením v jednom balíčku, ktorý sa nazýva Šikovné poistenie vozidla.

V Šikovnom poistení vozidla si môžete z ponuky vybrať aj poistenie proti krádeži auta a proti škodám spôsobeným živelnou pohromou. Okrem týchto hlavných poistení si môžete zabezpečiť aj doplnkové poistenie auta, pod ktoré spadá:

Havarijné poistenie spolu s PZP si na našej stránke môžete vyskladať na viacero typov vozidiel, medzi ktoré patria osobné auto, motorka, trojkolka, štvorkolka, ale aj prívesný vozík.

Atoms/icons/80/grey-red/poistenie_auta_na_dovolenku-80

Môžete platiť za poistenie auta menej?

U nás si vyskladáte poistenie podľa seba. Splátky si nastaviť mesačne alebo štvrťročne. Prihodiť si poistenie batožiny, úrazu a prémiové asistenčné služby.

Výpočet PZP

Uzatvorenie povinného zmluvného poistenia je v dnešnej dobe naozaj jednoduché, pretože všetky potrebné informácie je možné vyplniť online. Celková výška poistenia sa však môže líšiť na základe viacerých faktorov, ako sú odjazdené kilometre, vek vodiča, spôsobené škody v minulosti, a podobne.

V každom prípade si viete výšku PZP vypočítať aj u vás doma, k čomu vám pomôže naša PZP kalkulačka. Prvým krokom pri výpočte vášho PZP je uvedenie odhadovaného počtu najazdených kilometrov, ktoré najazdíte počas jedného roka.

V prípade, že za rok najazdíte do päťtisíc kilometrov, ponúkame vám zľavu 35 percent, ak si svoje PZP uzatvoríte online. Online zľavu poskytujeme aj vodičom, ktorí najazdia nad päťtisíc kilometrov ročne. V tomto prípade sa jej hodnota pohybuje vo výške 15 percent. Ak ste zároveň poistencom alebo poistenkou Union zdravotnej poisťovne, máte nárok na bonusovú zľavu 5 percent.

Po zadefinovaní najazdených kilometrov pozostáva výpočet PZP už len z jednoduchých krokov, medzi ktoré patrí:

Po splnení uvedených krokov budete mať možnosť zaplatiť za svoje novovytvorené povinné zmluvné poistenie buď platobnou kartou, alebo pomocou internet bankingu.

Dokumenty o vytvorení PZP a jeho úhrade vám zašleme na uvedený e-mail. Medzi odoslanými dokumentmi nájdete aj dočasnú zelenú kartu, ktorá vám bude slúžiť ako doklad o uzavretí povinného zmluvného poistenia.

Výhody PZP kalkulačky

Naša PZP kalkulačka vám týmto spôsobom pomôže uzatvoriť povinné zmluvné poistenie za naozaj krátky čas. Výhodou je aj to, že si všetko môžete pripraviť online z pohodlia domova, čo šetrí náklady na prepravu a čas, ktorý by ste strávili cestou a v našej pobočke.

Samozrejme, ak vám je prirodzenejší osobný prístup, môžete svoje PZP uzavrieť v jednej z našich prevádzok po celom Slovensku. Náš odborný personál k vašim požiadavkám pristúpi zodpovedne a bude sa snažiť vám pomôcť.

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať pomocou infolinky na číslo 0850 003 333, e-mailom na union@union.sk, prípadne na spomínaných pobočkách.

Martina Harsanyiova

CESTUJTE S NAJLEPŠÍM POISTENÍM UNIONU

Som Angie, váš nový anjel strážny. Letím k vám s najlepším cestovným poistením Unionu. Odteraz cestujete pod mojimi krídlami.

VYHRAJTE iPHONE 14 A 115 ĎALŠÍCH CIEN

Aktualizujte si svoje kontaktné údaje a potvrďte marketingový súhlas. Ste v hre o:

  • iPhone 14;
  • dovolenové poukážky v hodnote 285 eur;
  • 20 eur do kníkupectva Martinus. 

Naše ambície v oblasti vedenia spoločnosti

Vykonávať naše podnikanie v transparentným a udržateľným spôsobom

  • Udržateľné investície a obchodné operácie.
  • Voľba obchodných partnerov, ktorí tiež kladú dôraz na udržateľnosť.
  • Prevádzkovať naše podnikanie transparentným a udržateľným spôsobom.
  • Chrániť informácie a dáta našich klientov a partnerov pred ich zneužitím tým, že zabezpečujeme bezpečnosť našich digitálnych riešení a služieb.
  • Budovať otvorenú, inovatívnu a etickú korporátnu kultúru.
  • Prevencia a odhaľovanie korupcie a úplatkárstva prostredníctvom školeného interného tímu.
  • Vyžadovanie tohto prístupu aj od partnerov formou zmluvných dojednaní.