Atoms/icons/24/grey/info-24
……………
Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií

Zdieľať

Aké poistenie auta zvážiť počas letných dní?

dovolenka autom
Ak sa na svojich cestách chcete cítiť, čo najbezpečnejšie a užívať si dovolenku bez starostí, je vhodné zaobstarať si pre vaše auto niektoré z dostupných pripoistení.
dovolenka autom
V článku si prečítate:

Či už sa chystáte autom na dovolenku k moru alebo len na párhodinovú cestu po Slovensku, nezabudnite, že bezpečnosť je na prvom mieste. V prípade, že vaše vozidlo nebude poistené, hrozí vám nielen pokuta, ale predovšetkým sa vaša vysnívaná dovolenka môže poriadne skomplikovať a predražiť.

Ušetrite si preto zbytočné starosti a vopred sa pripravte. Prečítajte si, aké poistenie auta by ste si mali zaobstarať, aby vás vaše vozidlo bezpečne priviezlo do cieľa, ale aj späť domov.

S poistením vozidla bude vaša dovolenka bezstarostnejšia

Cestovné poistenie je dnes už bežnou súčasťou dovolenky. Uzatvárate ho ešte pred odchodom do vašej vysnívanej destinácie nech už je akákoľvek. Môžete si tak bezstarostne vychutnať vaše voľné dni. Viete, že ak by sa niečo stalo, máte sa kam obrátiť a vaša poisťovňa vyrieši problém za vás.

V prípade, že cestujete vlastným autom to platí dvojnásobne. Myslite na to, že treba poistiť nielen batožinu a pasažierov, ale aj vaše vozidlo. Poistenie auta môžete riešiť týmito spôsobmi.

Povinné zmluvné poistenie musí mať zo zákona každý

Predtým, ako vyrazíte autom do svojej dovolenkovej destinácie, urobte dve základné veci: skontrolujte technický stav vášho vozidla a nachystajte si všetky potrebné doklady.

Patrí k nim aj povinné zmluvné poistenie, ktoré musí mať zo zákona uzatvorené každé vozidlo. Dokladom je Zelená karta, ktorú musíte predložiť na každej policajnej kontrole. Pred cestou do zahraničia si skontrolujte, či platí aj v krajine, do ktorej sa chystáte. Tento údaj nájdete uvedený priamo na Zelenej karte.

Nezabúdajte však, že PZP (povinné zmluvné poistenie) kryje len škody, ktoré v prípade dopravnej nehody spôsobíte iným vozidlám. Nijako nechráni vaše vlastné auto, preto sa vám na dlhších výletoch určite oplatí, ak budete mať uzatvorený aj iný typ poistenia.

Atoms/icons/80/grey-red/poistenie_auta_na_dovolenku-80

Môžete platiť za poistenie auta menej?

U nás si vyskladáte poistenie podľa seba. Splátky si nastaviť mesačne alebo štvrťročne. Prihodiť si poistenie batožiny, úrazu a prémiové asistenčné služby.

Havarijné poistenie chráni vaše auto

Tento typ poistenia chráni vaše auto v prípade zrážky s iným vozidlom, zverou alebo nárazom do stromu či plotu. Havarijné poistenie nie je povinné zo zákona, no je lepšie ak ním na cestu do zahraničia vaše auto zabezpečíte. Škody, ktoré v prípade nehody vzniknú na vašom zdraví alebo majetku, tak preplatí poisťovňa.

K havarijnému poisteniu si navyše môžete zvoliť niektoré z doplnkových poistení, ktoré využijete najmä v krízových situáciách akými sú dopravné nehody alebo poruchy na vašom aute. Môžete tak získať profesionálne asistenčné služby, poistenie batožiny alebo úrazu vodiča či preplatenie nákladov pri strete s divou zverou.

Poistenie auta na dovolenku

Predstavuje špeciálne pripoistenie auta k cestovnému poisteniu, bez ktorého by ste rozhodne nemali jazdiť do zahraničia. Je to komplexná ochrana pre vaša vozidlo v prípade nečakaných či krízových situácií. V poisťovni Union ho môžete uzatvoriť len za 1,99 eur na deň a užívať si bezstarostnú dovolenku.

Poistenie auta na dovolenku predstavuje asistenčné služby k nepojazdnému vozidlu, ktoré vám na dovolenke pomôžu v každej situácii na ceste.
Aký je rozsah asistenčných služieb?

Martina Harsanyiova

VYHRAJTE iPHONE 14 A 115 ĎALŠÍCH CIEN

Aktualizujte si svoje kontaktné údaje a potvrďte marketingový súhlas. Ste v hre o:

  • iPhone 14;
  • dovolenové poukážky v hodnote 285 eur;
  • 20 eur do kníkupectva Martinus.