Zdieľať

Aj drsným motorkárom sa pri týchto zážitkoch roztápa srdce

Vo väčšine článkov o motorkároch sa dozviete, že ich láska k motorke spočíva hlavne v pocite slobody počas jazdy a adrenalíne, ktoré so sebou jazda prináša.

 

Vo väčšine článkov o motorkároch sa dozviete, že ich láska k motorke spočíva hlavne v pocite slobody počas jazdy a adrenalíne, ktoré so sebou jazda prináša. S kolegami motorkármi v Unione sme sa však zhodli, že v živote motorkára prichádza k desiatkam životných udalostí, ktoré sú preňho jedinečné a posilňujú jeho lásku k svojmu stroju. A je jedno, či ste motorkár, ktorý v práci oblieka montérky alebo kancelársky kravaťák.

Na čo sa teda môžete ako motorkár tešiť? Často sú to maličkosti. Prečítajte si silné momenty zo života motorkárov.

Keď som sa do motoriek zamiloval

Možno si to vôbec nepamätáte, lebo ste boli ešte malé dieťa. Láska k motorkám však vo väčšine prípadov začala po tom, ako ste s nimi prišli do kontaktu v detstve. Či už ste videli motorku svojho suseda, alebo ste s rodičmi navštívili veľtrh. Príbeh Jurajovej lásky k motorkám začal práve počas takéhoto veľtrhu:

„Mal som 5 rokov, keď sme boli s otcom na výstave motoriek a posadil ma do sedla superšportu. Pamätám si to nadšenie. Od tej doby sa neviem zbaviť zrýchleného tepu, ktorý vo mne motorky vyvolávajú.“

 

Keď som si kúpil svoju prvú

Tento jedinečný zážitok snáď asi ani nemusíme vysvetľovať. Je pre presne ten „deň D,“ kedy sa sny motorkárov pretavili v realitu. Robo nám to opísal takto:

„Mal som čerstvých 20 rokov. Dva roky som šetril. Keď mi rodičia prispeli zvyšnú čiastku tak som hneď utekal do predajne. Keď mi predajca dal do ruky kľúče, vedel som, že vznikol vzťah, ktorý vydrží celý život.“

 

Keď na ňu prvýkrát vysadneš

Prvý kontakt s novým strojom býva veľmi silný. Tobôž keď si už s predajcom podáte ruky a odovzdá vám vašu novú lásku. To, po čom ste doteraz len snívali, alebo ste mali možnosť zažiť len cez požičané, sa konečne stáva vašou každodennou realitou. Ten pocit, s ktorým odchádzate z obchodu, ktorý vám pripomína, že od tohto momentu si kedykoľvek môžete ísť zajazdiť a vyvetrať si hlavu od každodenných problémov je na nezaplatenie. Matúš si naňho spomína takto:

„Na svoje prvé kilometre nikdy nezabudnem. Bolo sobotné dopoludnie, keď som z predajne odchádzal s úplne novým strojom. Samozrejme, prvá cesta smerovala na benzínku. Mojej mašinke treba dať papať. Láska predsa ide cez žalúdok. V mojom prípade aj cez nádrž.“

Keď ostatní stáli a ja so mohol ísť

Okrem slobody a vetra vo vlasoch je štrikovanie pomedzi autá v kolóne ďalší z hlavných dôvodov, prečo si ľudia v mestách kupujú motorky, či skútre. Igor si presne pamätá, ako mu to zachránilo situáciu:

„V práci ma čakal náročný deň. Po týždňoch práce som mal prezentovať svoj projekt pred vedením firmy. Do noci som dorábal posledné detaily. Ráno však bolo hrozné. Zaspal som… Rýchlo som sa obliekol, naštartoval svoju Vespu a letel som do práce. Tesne pred firmou bola taká kolóna, že som nevidel na jej koniec. Autom by som tam stál 30 minút. Moja vespička to zvládla za päť. Prezentáciu som akurát stihol. Rovnako ma neminulo ani povýšenie o pol roka.“

 

Keď som viezol svoju prvú ľadvinku

Jazda so spolujazdcom je náročná a vyžaduje si zodpovednosť. Spája sa však aj s rôznymi príbehmi, ktoré niekedy skončili ako hotová love story. Príbeh Jula a jeho prvej ľadvinky je presne tento prípad:

„Všetko to začalo vtedy, keď jej ušiel autobus pred nosom. Práve som šiel okolo a videl som, ako zúfalo nadáva, že nestihne prednášku. Zastavil som na zastávke a ponúkol jej odvoz. Odvtedy sme spolu  4 roky a okrem spoločného domova je to práve láska k motorkám, ktorá nás spája.“

 

Keď som sa jej musel vzdať

Sú však aj momenty, kedy sú motorkári dotlačený svojou polovičkou k tomu, aby sa svojej motorky aspoň na istý čas vzdali. Častým príkladom je práve moment, keď sa im narodí dieťatko. Možno ste to zažili aj vy, keď vás vaša polovička požiadala, aby ste sa aspoň na pár mesiacov, prípadne rokov, vzdali svojej vášne. Alan na to spomína v dobrom:

„Bol pondelok ráno, keď mi manželka oznámila, že je tehotná. Nezabudla dodať: Vieš, čo to znamená… Ten neuveriteľný pocit šťastia, že sa stanem otcom sa vo mne striedal so zvláštnym pocitom. Vedel som, že sa budem musieť vzdať svojej druhej lásky.

Prvá jazda s mojim synom

Väčšina rodičov vychováva svoje deti k svojmu obrazu. Chcú, aby im boli vštiepené hodnoty, ktoré samy uznávajú a na základe ktorých sa rozhodujú. Preto po dlhom čakaní, kým vaše dieťa dovŕši 12 rokov, väčšina motorkárov stihne svoje dieťa posadiť do sedla alebo ho nechá pomáhať pri umývaní. Slávo si ale pamätá na moment, keď mohol prvýkrát ísť prevetrať svoje dve lásku súčasne:

„Obliekol som mu novú bundu a prilbu, posadil som ho na miesto pre ľadvinky, vysvetlil som mu ako sa počas jazdy správať. Nikdy nezabudnem na ten pocit, ktorý vo mne vyvolala prvá jazda s mojim synom, keď oslavoval 12 rokov. Bola to tá najlepšia narodeninová oslava, akú som mu mohol pripraviť.“

Keď som oprášil svoju starú lásku

Silným momentom v živote skúseného motorkára je čas, keď jeho ratolesti začnú žiť svoj vlastný život. Vtedy príde čas, keď máte na svoje záujmy naozaj dostatok času. Števo si na tento moment dobre pamätá:

„Nikdy nezabudnem na ten moment, keď moje deti  odišli na školu a ja som sa mohol vrátiť k tej vášni, ktorá nikdy nevyhasla. Otvoril som garáž, podišiel do rohu, ktorému som sa roky vyhýbal. Odokryl som plachtu a odfúkol silnú vrstvu prachu, ktorá sa za tie roky na mojej láske usadila. Teraz prišiel čas postarať sa aj o teba.“

 

Motorky a Union? Žijeme tým, čo predávame a meníme životy k lepšiemu

Na produktoch pre motorkárov pracujú v Unione motorkári. Preto presne vieme, čo vám máme v rámci poistenia naservírovať a vy si vyberiete len to, čo naozaj potrebujete. S klasickým PZP vám Union pomôže v prípade vami zavinenej nehody preplatiť škody na zdraví až do výšky 5,3 milióna EUR a škody na majetku až do výšky 1,1 milióne EUR.

Poistíme vám aj batožinu, ktorú vám môžu ukradnúť a preplatíme takúto škodu až do výšky 1000 EUR.

Ponúkame vám aj také asistenčné služby, ktoré sú praktické a neplatíte za niečo, čo nemáte šancu v prípade problémov využiť. Ak je potrebný odťah, odtiahneme a poskytneme vám náhradné vozidlo. Ak kvôli tomu musíte prespať v hoteli, uhradíme vám až 50 EUR na osobu na noc. Pomôžeme vám aj pri vybitej batérií, defekte alebo aj pri strate kľúčov. Ponúkame vám ale omnoho viac. Spoznajte naše poistenie a vypočítajte si cenu toho vášho.

 

Martina Harsanyiova

CESTUJTE S NAJLEPŠÍM POISTENÍM UNIONU

Som Angie, váš nový anjel strážny. Letím k vám s najlepším cestovným poistením Unionu. Odteraz cestujete pod mojimi krídlami.

VYHRAJTE iPHONE 14 A 115 ĎALŠÍCH CIEN

Aktualizujte si svoje kontaktné údaje a potvrďte marketingový súhlas. Ste v hre o:

  • iPhone 14;
  • dovolenové poukážky v hodnote 285 eur;
  • 20 eur do kníkupectva Martinus. 

Naše ambície v oblasti vedenia spoločnosti

Vykonávať naše podnikanie v transparentným a udržateľným spôsobom

  • Udržateľné investície a obchodné operácie.
  • Voľba obchodných partnerov, ktorí tiež kladú dôraz na udržateľnosť.
  • Prevádzkovať naše podnikanie transparentným a udržateľným spôsobom.
  • Chrániť informácie a dáta našich klientov a partnerov pred ich zneužitím tým, že zabezpečujeme bezpečnosť našich digitálnych riešení a služieb.
  • Budovať otvorenú, inovatívnu a etickú korporátnu kultúru.
  • Prevencia a odhaľovanie korupcie a úplatkárstva prostredníctvom školeného interného tímu.
  • Vyžadovanie tohto prístupu aj od partnerov formou zmluvných dojednaní.