Zdieľať

13 inšpiratívnych podujatí pre deti, ktoré sa oplatí zažiť

februárové podujatia pre deti - bábky v podkroví

Druhý mesiac v roku ponúka množstvo podujatí, na ktorých sa zabavia deti aj dospelí. Chcete sa s prvými astronautmi vydať na Mesiac? Alebo vás skôr láka karneval na lyžiach či preteky tradičných saní?

februárové podujatia pre deti - bábky v podkroví

Výstava „Z rozprávky do rozprávky“

KDE: Trenčiansky hrad

KEDY: celý február

Ak sa vyberiete na Trenčiansky hrad, okrem Studne lásky, hladomorne a Matúšovej veže určite navštívte aj výstavu bábok pochádzajúcich zo Starého divadla Karola Spišáka v Nitre. Prezriete si zhruba stovku drevených hercov – od najmenších postavičiek po urastené 180 centimetrové bábky. Výstava je v priestoroch Kasární a potrvá až do 10. mája, vstupné na Dolné nádvorie hradu je 5,50 €, no deti a dôchodcovia majú zľavu.

zdroj: Trenčianske múzeum, Trenčín

Cesta na mesiac

KDE: Kysucké múzeum v Čadci, Moyzesova 50

KEDY: celý február

Máte doma malého astronauta alebo astronautku? Vyberte sa spolu na Mesiac. Sprevádzať vás budú Neil Armstrong a Edwin Aldrin, ktorí absolvovali fascinujúcu výpravu ako prví. Na výstave sa dozviete, čo je napísané na pamätnej plakete na Mesiaci, koľko trvala prechádzka prvých astronautov po vesmírnom telese a množstvo iných zaujímavých detailov. Fotky, dobové dokumenty a rôzne fascinujúce repliky môžeme obdivovať celý február. Výstava je otvorená denne okrem soboty, posledný vstup na prehliadku je o 15.30 hod. Základné vstupné je 2 €, školáci platia polovicu, deti do 6 rokov majú výstavu zadarmo.

Výstava „Veže do neba“

KDE: Bibiana, Bratislava

KEDY: celý február

Od Babylonskej veže po 163-poschodový vežiak Burdž Chalífa v Dubaji – nová interaktívna výstava v Bibiane nás prevedie najvyššími a najzaujímavejšími stavbami súčasnosti aj minulosti. Deti sa zoznámia s vynálezmi a technickými pomôckami, bez ktorých by takéto stavby nebolo možné postaviť, ale aj s problémami, s ktorými musí rátať každý stavebník. Ako je to napríklad s protipožiarnou bezpečnosťou či odolnosťou voči zemetraseniu? A sú mrakodrapy šetrné k životnému prostrediu? Dozviete sa na prvom poschodí Bibiany.

zdroj: www.bibiana.sk

Výstava „Bábky v podkroví“

KDE: Rosenfeldov palác, J. M. Hurbana 28, Žilina

KEDY: celý február

Páčila by sa vašim deťom dobrodružná a tak trochu tajomná cesta podkrovím plným bábok? Na prechádzke stretnete marionety, maňušky a javajky, nazriete za oponu, zahráte si v tieňovom divadle, odfotíte sa ako Pipi dlhá pančucha, zahráte sa s drakom a vyskúšate si, ako sa robí bábkové predstavenie. Vstupné je 3 €, deti do 18 rokov majú vstup zadarmo. Prehliadky sa konajú od pondelka do piatka vždy o 10.30 hod. alebo o 14.00 hod.

zdroj: www.rosenfeldovpalac.sk

Karnevalová lyžovačka v maskách

KDE: Snowparadise, Veľká Rača – Oščadnica

KEDY: 1. február

Chcete sa na svahu stretnúť s červenou čiapočkou, ježibabou či kocúrom v čižmách? Zájdite si do strediska Snowparadise vo Veľkej Rači – Oščadnici, kde vypukne karnevalová lyžovačka. Nezabudnite prísť v maske. Najlepšie karnevalové kostýmy získajú ocenenia v podobe skipasov, okuliarov, prílb a ďalších užitočných športových pomôcok. Registrácia masiek bude medzi 8.30 hod. do 11.00 hod. v zákazníckom servise Dedovka, karneval trvá od 8.30 hod. do 14.00 hod., vyhlásenie víťazov bude o 13.00 hod. pri aprés ski bare Dedovka.

zdroj: Divadlo Jozefa Gregora Tajovského, Zvolen

Pom Pomove rozprávky

KDE: Divadlo Jozefa Gregora Tajovského vo Zvolene

KEDY: 2. február

Viete, kto je to Pom Pom? Ťažko povedať. Raz vyzerá ako klbko vlny, inokedy ako parochňa, maliarova štetka alebo huňatý brmbolec na papuči. Najčastejšie však sedí na hlave Bambuľky, ktorej rozpráva bláznivé príbehy o tučnom Artúrovi Buchtovi, kýchajúcom maliarovi Floriánovi Hapčíkovi a ďalších bizarných postavičkách. Predstavenie na motívy kultových príbehov pre deti z pera maďarského autora Istvana Csukása je vhodné pre deti od 4 rokov, ale zaručene sa zabavia aj dospelí. Začiatok o 15.00 hod., vstupenky v hodnote 4 € na www.djgt.sk. Lístky kupujte v predstihu, pretože sa rýchlo míňajú!

„Krojovka na svahu“

KDE: Mýto Ski& Bike, Mýto pod Ďumbierom

KEDY: 1. február

Krojovka na svahu – to je módna prehliadka tradičných krojov, ktorá sa koná priamo na zasneženom kopci. Na programe sú Veselí chlapci z Horehronia, Heligonkári, Hugánske ľadové medvede, animátori a ľudoví tanečníci. Organizátori mysleli aj na občerstvenie, medzi ktorým určite zahviezdia legendárne buchty zo Zbojskej. Kto mal na vysvedčení samé jednotky, získa skipas za výhodnú cenu 5 €.

Výstava modelov a miniatúr ModelCon

KDE: Mestská športová hala v Trnave

KEDY: 1. február

Autíčka, motorky, lietadlá, lode, ponorky, železnice, ale aj sci-fi figúrky a diorámy. Láka vás takýto miniatúrny svet? Vyberte sa do športovej haly v Trnave, kde sa zídu modelárske kluby zo Slovenska, Čiech aj Maďarska. Na návštevníkov čaká tiež pestrý sprievodný program, stolové a strategické hry, digitálna herná zóna, ukážka plne funkčného trojmetrového modelu vrtuľníka BELL 230 a ďalšie zaujímavosti. Výstava trvá od 9.00 hod. do 16.00 hod., základné vstupné je 2 €, študenti platia polovicu, deti do 6 rokov majú vstup zadarmo.

Krňačky Turecká

KDE: Obec Turecká, okres Banská Bystrica

KEDY: 8. február

V lete haluškový festival, v zime krnačky. Slávne preteky na tradičných rohatých sánkach vznikli už v roku 1957, keď sa chlapi v krčme prekárali, koho sánky sú rýchlejšie. Adrenalínové majstrovstvá sa konajú na svahoch Krížnej, prichystané bude i občerstvenie a ľudová zábava. A ako bonus si užijete nádherné prostredie Veľkej Fatry. Len aby nasnežilo!

zdroj: OZ Stará tržnica

Detský blší trh

KDE: Stará tržnica, Bratislava

KEDY: 8. a 29. február

Minuloročný detský blšák v Starej tržnici mal ohromný úspech. Usporiadatelia sa preto rozhodli, že podujatie sa bude pravidelne konať ako súčasť klasických blších trhov. Ak máte doma hračky, knižky či oblečenie, ktoré už nepoužívate, vaše deti ich môžu posunúť niekomu, kto ich ocení. Stačí, keď im prenajmete stôl za 10 €, ktorý si môžu rozdeliť s kamarátom. Deti sa tak naučia rozlúčiť s nepotrebnými vecami a zároveň si vyskúšajú rolu obchodníkov. Podujatie je určené pre deti od 6 do 12 rokov v sprievode rodičov alebo starých rodičov. Blšák potrvá od 9.00 hod. do 15.00 hod., viac na www.staratrznica.sk.

zdroj: Divadlo Veteš

Predstavenie Anna

KDE: Ticho a spol., Školská 14, Bratislava

KEDY: 9. február

Väčšina divadelných predstavení je vhodná buď pre dospelákov, alebo pre malé deti. Táto inscenácia divadla Veteš je určená najmä pre vekovú kategóriu, ktorá sa v angličtine nazýva „young adults“, teda mladí dospelí. Odhadujeme, že zaujme hlavne dievčatá a ich mamy, ktoré vyrastali na slávnom príbehu kanadskej spisovateľky Lucy Maud Montgomeryovej. Predstavenie na motívy románu Anna zo zeleného domu začína o 16.00 hod., vstupné je 5 €, lístky kúpite na www.tichoaspol.sk.

Čarovanie s vápnikom

KDE: Schaubmarov mlyn, Cajlanská 225, Pezinok

KEDY: 9. február

Myslíte si, že geológia do galérie umenia nepatrí? Na tomto nedeľnom workshope sa presvedčíte o opaku. Inšpiráciou je výstava Kabinet kozmetiky kalcia, ktorá je výsledkom rezidenčného pobytu Anetty Mony Chişy a Mareka Piačeka v Schaubmarovom mlyne. Na rodinnom workshope sa najskôr zoznámite s vápnikom a jeho podobami, či už v malokarpatskej prírode, alebo v umení. Neskôr prídu na rad chemické pokusy, a napokon si zo sadry vytvoríte vlastné sedimenty hornín. Vstupné je 4 € / rodič + dieťa, rodinné vstupné je 7 €.

zdroj: Slovenská Národná Galéria: Schaubmarov mlyn

Zimomravenie

KDE: Kammerhof, Banská Štiavnica

KEDY: 22. február

Február nepatrí k mesiacom bohatým na rodinné festivaly. Výnimkou je slávne Zimomravenie plné koncertov, divadelných predstavení, kreatívnych dielní, stolových hier a netradičných rodinných prehliadok v rámci expozícií Banského múzea. Nečaká nás len program vo vyhriatom interiéri. Čerešničkou na torte je outdoorová napínavá pátracia hra, ktorá prebieha v uliciach mesta. 

Silvia Gašparcová

Autorka: Silvia Gašparcová

Skúsená autorka, ktorá si prešla redakciami viacerých lifestylových magazínov. Doštudovala Kulturológiu, nedoštudovala Vedu o výtvarnom umení. Baví ju dobrá literatúra, umenie a dizajn, ale bez mučenia priznáva, že nepohrdne ani trashovou popkultúrou a povrchnými článkami o móde a kozmetike. Je mamou deväťročnej Grétky. Nechodí na rodičovské kurzy a nikdy nedočítala žiadnu výchovnú príručku. Skôr je typ easy-mamy, ktorá dá na vlastný inštinkt. Našťastie, zatiaľ to stačí 🙂

Silvia Gašparcová

Silvia Gašparcová

Skúsená autorka, ktorá si prešla redakciami viacerých lifestylových magazínov. Doštudovala Kulturológiu, nedoštudovala Vedu o výtvarnom umení. Baví ju dobrá literatúra, umenie a dizajn, ale bez mučenia priznáva, že nepohrdne ani trashovou popkultúrou a povrchnými článkami o móde a kozmetike. Je mamou deväťročnej Grétky. Nechodí na rodičovské kurzy a nikdy nedočítala žiadnu výchovnú príručku. Skôr je typ easy-mamy, ktorá dá na vlastný inštinkt. Našťastie, zatiaľ to stačí :-)

Silvia Gašparcová

Skúsená autorka, ktorá si prešla redakciami viacerých lifestylových magazínov. Doštudovala Kulturológiu, nedoštudovala Vedu o výtvarnom umení. Baví ju dobrá literatúra, umenie a dizajn, ale bez mučenia priznáva, že nepohrdne ani trashovou popkultúrou a povrchnými článkami o móde a kozmetike. Je mamou deväťročnej Grétky. Nechodí na rodičovské kurzy a nikdy nedočítala žiadnu výchovnú príručku. Skôr je typ easy-mamy, ktorá dá na vlastný inštinkt. Našťastie, zatiaľ to stačí :-)

VYHRAJTE iPHONE 14 A 115 ĎALŠÍCH CIEN

Aktualizujte si svoje kontaktné údaje a potvrďte marketingový súhlas. Ste v hre o:

  • iPhone 14;
  • dovolenové poukážky v hodnote 285 eur;
  • 20 eur do kníkupectva Martinus. 

Naše ambície v oblasti vedenia spoločnosti

Vykonávať naše podnikanie v transparentným a udržateľným spôsobom

  • Udržateľné investície a obchodné operácie.
  • Voľba obchodných partnerov, ktorí tiež kladú dôraz na udržateľnosť.
  • Prevádzkovať naše podnikanie transparentným a udržateľným spôsobom.
  • Chrániť informácie a dáta našich klientov a partnerov pred ich zneužitím tým, že zabezpečujeme bezpečnosť našich digitálnych riešení a služieb.
  • Budovať otvorenú, inovatívnu a etickú korporátnu kultúru.
  • Prevencia a odhaľovanie korupcie a úplatkárstva prostredníctvom školeného interného tímu.
  • Vyžadovanie tohto prístupu aj od partnerov formou zmluvných dojednaní.