Zdieľať

Najpredávanejšie motorky na Slovensku

najpredavanejsie motorky na slovensku

Láska k motoristickému športu sa začína kúpou vysnívaného stroja. Aké motorky najviac preferujú Slováci? Cestovné motorky alebo offroady do terénu?

najpredavanejsie motorky na slovensku

Láska k motoristickému športu sa začína kúpou vysnívaného stroja. Aké motorky najviac preferujú Slováci? Cestovné motorky alebo offroady do terénu?

Predaj motocyklov ovplyvnila pandémia

V prvých dvoch mesiacoch roka 2020 bol celkový predaj motoriek o pár kusov nižší v porovnaní s rokom 2019. Mierny prepad predaja začiatkom roka má na svedomí v tom čase sa rozbiehajúca kríza v súvislosti s koronavírusom. 

Dlhé roky si prvenstvo v predaji motocyklov na Slovensku držala značka Honda. Až do roku 2017 to boli najpredávanejšie motorky na Slovensku s takmer tretinovým podielom na našom trhu.

Honda si držala stabilné čísla predajov najmä vďaka dobrému pomeru ceny a kvality. 

0 %
Zľava
Zľava 5% pre klientov Union poisťovne a poistencov Union zdravotnej poisťovne.

CFMOTO

Po vstupe čínskej značky CFMOTO na európsky trh sa čísla za pár rokov zmenili. Čínsky výrobca bol schopný dobehnúť v predaji celosvetovo najznámejšie značky a získať dôveru zákazníkov po celom svete. Z nenápadnej značky sa stal svetový gigant vo výrobe motoriek, štvorkoliek a motorov. 

Značka CFMOTO je zameraná predovšetkým na predaj štvorkoliek, ale vo svojej ponuke má aktuálne 4 modely motocyklov. Štatisticky drží CFMOTO prvenstvo v predaji motoriek a štvorkoliek za rok 2019 a  na začiatku roka 2020. V predaji ATV sa podiel na trhu značky CFMOTO blíži k 50 %.

Napriek vysokým číslam predajov značky CFMOTO sa Honda dokázala udržať na vrchole pomyselného rebríčka najpredávanejších značiek motocyklov. Ak by sme totiž zo štatistiky vyradili predané štvorkolky značky CFMOTO, je Honda stále číslo jeden na slovenskom moto trhu.

Yamaha

Ako sa hovorí, kde sa dvaja bijú, tretí vyhráva. V tomto prípade je to stále populárnejšia značka Yamaha, ktorá má celkové čísla predajov síce nižšie oproti Honde a CFMOTO, no v porovnaní s predajmi zo začiatku roka 2019 je pre ňu rok 2020 veľmi sľubný. Začiatkom roka 2020 predala Yamaha o 16 kusov motocyklov viac ako tomu bolo v tom istom období minulého roka.

Najobľúbenejšie sú skútre

Značky motocyklov je jedna kategória a typy motocyklov ďalšia. Rovnako ako rôzne typy motoriek môžeme vidieť na cestách aj rôzne typy motorkárov, ktoré viac alebo menej súvisia práve so strojom, ktorý vlastnia. 

Každý z nás už na prvý pohľad rozozná choppra s jazdcom v koženej bunde a drsným výrazom v tvári. Úplne iný typ ľudí vyhľadáva ľahké skútre na rýchle premiestňovanie v hustej mestskej premávke. 

Práve skútre patria k najpredávanejším typom motoriek na Slovensku. Aj keď by mnohí motorkári možno protestovali, že skúter predsa nie je motorka. Je to stroj s dvoma kolesami a motorom, takže je to čistokrvný motocykel, aj keď s “nežnejším” výrazom a menším výkonom oproti takým superšportom. 

Enduro stroje

Takmer štvrtinu predajov motoriek na Slovensku tvoria Enduro stroje a hneď po nich nasledujú naháče. Naháče sú vďaka svojej všestrannosti obľúbené aj medzi začiatočníkmi. 

Chopper – cruiser sú typy motoriek určené predovšetkým na zdolávanie dlhých trás. Majú pohodlnejší posed oproti iným typom motoriek, aby bol jazdec schopný hltať desiatky kilometrov bez väčších problémov. Na slovenskom trhu tvoria podiel predaja do 10 %. 

Slováci zriedkavejšie nakupujú motorky s výkonom do 125 ccm a malé zastúpenie majú superšporty, sport-touring a touring. Sú to športové motorky s veľkým výkonom, ktoré si vyžadujú skúseného jazdca.

Kvalitná výstroj je základ

Ktorá motorka je váš favorit? Jazdíte radšej na výkonných športových strojoch alebo si vychutnávate vietor vo vlasoch na elegantnom skútri?

Nech už je vaša voľba akákoľvek, netreba zabúdať na kvalitnú výstroj, chrániče a prilbu. Zdravie máme len jedno a musíme si ho chrániť. 

A aby bolo dobre postarané aj o vašu motorku, okrem pravidelného servisu si zabezpečte výhodné poistenie na motorku. 

Je jedno, či sa rozhodnete pre základné pzp na motorku, pripoistenie k pzp alebo havarijné poistenie motorky. Je to istota, že pri akejkoľvek, aj malej kolízií, sa máte na koho spoľahnúť a náklady na opravu nebudete musieť hradiť z vlastnej peňaženky. 

Ak ste so svojou motorkou neustále na cestách, uzatvorte si povinné zmluvné poistenie online odkiaľkoľvek, možno aj priamo zo sedadla motorky. 

Zdroje:

https://motoride.sk/c/8369/predaje-novych-motoriek-na-slovensku-2017-prepad-takmer-o-desatinu.html

https://motocykel.sk/clanok.php?id=5382

 https://motocykel.sk/clanok.php?id=5382

 https://motoride.sk/c/8369/predaje-novych-motoriek-na-slovensku-2017-prepad-takmer-o-desatinu.html

Martina Harsanyiova

VYHRAJTE iPHONE 14 A 115 ĎALŠÍCH CIEN

Aktualizujte si svoje kontaktné údaje a potvrďte marketingový súhlas. Ste v hre o:

  • iPhone 14;
  • dovolenové poukážky v hodnote 285 eur;
  • 20 eur do kníkupectva Martinus. 

Naše ambície v oblasti vedenia spoločnosti

Vykonávať naše podnikanie v transparentným a udržateľným spôsobom

  • Udržateľné investície a obchodné operácie.
  • Voľba obchodných partnerov, ktorí tiež kladú dôraz na udržateľnosť.
  • Prevádzkovať naše podnikanie transparentným a udržateľným spôsobom.
  • Chrániť informácie a dáta našich klientov a partnerov pred ich zneužitím tým, že zabezpečujeme bezpečnosť našich digitálnych riešení a služieb.
  • Budovať otvorenú, inovatívnu a etickú korporátnu kultúru.
  • Prevencia a odhaľovanie korupcie a úplatkárstva prostredníctvom školeného interného tímu.
  • Vyžadovanie tohto prístupu aj od partnerov formou zmluvných dojednaní.