Zdieľať

Exotické destinácie: Cez cestovku alebo na vlastnú päsť?

Mnohí z vás už určite zatúžili po návšteve miest, kam sa bežný smrteľník nedostane. Slováci radi cestujú a destinácie, ktoré sú od našej krajiny trochu ďalej, nie sú výnimkou. Chceli by ste sa tiež pozrieť do Južnej Ameriky alebo do Ázie? Láka vás africký kontinent?

Máte chuť na niečo exotické?

Mnohé cestovné kancelárie ponúkajú cestovateľom prakticky všetky krajiny sveta, pričom v portfóliu niektorých nájdete aj vskutku dobrodružné „zájazdy”, ktoré sú určené iba skúseným cestovateľom. S kvalitnou cestovnou kanceláriou si však môžete byť istí, že vám bude poskytnutý profesionálny servis, nemusíte plánovať trasu, zháňať ubytovanie či hľadať tie správne letenky v termíne, ktorý vám vyhovuje.

Častokrát máte k dispozícii aj sprievodcu alebo delegáta, ktorý ovláda miestny jazyk, pozná prostredie a vie nielen vyriešiť prípadné problémy, ale aj odporučiť zaujímavé pamiatky, miesta či lokálnu kuchyňu.

 

Bez cestovky

Prečo sa teda mnohí vydávajú aj do exotických končín bez komfortu cestovnej kancelárie? Najčastejším dôvodom je cena, keďže za služby cestovnej kancelárie, samozrejme, zaplatíte. Nie je to však iba o šetrení.

Ak preferujete flexibilný časový harmonogram, neobľubujete dopredu naplánovaný itinerár a radi sa rozhodujete priamo počas dovolenky, na čo máte chuť, tak vám cestovka vyhovovať nebude. Rovnako to platí v prípade, že máte chuť precestovať aj exotické miesta na vlastnú päsť, napríklad miestnou dopravou. Ďalšou výhodou cestovania na vlastnú päsť sú nielen ušetrené peniaze, ale aj možnosť viac spoznať krajinu a miestnych ľudí.

 

Do exotiky bez cestovky

Organizácia dovolenky v exotickej destinácii však nie je jednoduchá. Ako na to?

Letenky do vzdialených destinácií sa zvyknú pohybovať aj v tisíckach eur. Stačí však trochu času a trpezlivosti a aj letenku do Južnej Ameriky viete kúpiť oveľa lacnejšie. Rôzne vyhľadávače leteniek (napríklad Kayak.com alebo slovenský Pelikán.sk) uverejňujú lacnejšie ponuky na letenky alebo aj chybné tarify aeroliniek. Môžete si tak porovnať ceny viacerých leteckých spoločností a vybrať si tú najvýhodnejšiu ponuku.

Čo s ubytovaním? Okrem štandardnej ponuky hotelov môžete využiť aj iné spôsoby ubytovania. Apartmány a hotely nájdete za výhodné ceny napríklad cez Tripadvisor, Booking.com alebo Trivago. Vďaka službe AirBnB si môžete prenajať byt, dom alebo apartmán prakticky kdekoľvek vo svete. Ak si trúfate, môžete skúsiť aj Couchsurfing a zadarmo sa ubytovať u niekoho doma. V oboch prípadoch máte istotu, že nebudete tráviť čas v hotelovom rezorte, ale naozaj spoznáte krajinu a navyše ušetríte financie.

Do plánovania samotnej cesty a miest, ktoré chcete navštíviť, síce musíte investovať oveľa viac času, no aspoň si budete istí, že vám itinerár úplne vyhovuje. Aj v tomto prípade vám môže pomôcť internet, napríklad Tripadvisor, kde vám ľudia poriadia s akoukoľvek otázkou. Od toho, aký vlak si vybrať, kde sa ubytovať až po kúpu lístkov na metro alebo prenájom auta.

 

Na čo nezabudnúť pred cestou

Či už cestujete s cestovnou kanceláriou, alebo bez nej, zabudnúť na cestovné poistenie sa nevypláca. V exotických destináciách určite oceníte najmä asistenčnú službu, ktorá vám pomôže s hľadaním lekára, servisu alebo akoukoľvek inou otázkou či problémom, ktorý môže pri cestovaní nastať. Navyše, s poistením Union máte krytie liečebných nákladov v neobmedzenej výške. Výhodne a so zľavou sa môžete poistiť jednoducho a rýchlo cez internet

 

0 %
Zľava
Zľava 5% pre klientov Union poisťovne a poistencov Union zdravotnej poisťovne.

Martina Harsanyiova

CESTUJTE S NAJLEPŠÍM POISTENÍM UNIONU

Som Angie, váš nový anjel strážny. Letím k vám s najlepším cestovným poistením Unionu. Odteraz cestujete pod mojimi krídlami.

VYHRAJTE iPHONE 14 A 115 ĎALŠÍCH CIEN

Aktualizujte si svoje kontaktné údaje a potvrďte marketingový súhlas. Ste v hre o:

  • iPhone 14;
  • dovolenové poukážky v hodnote 285 eur;
  • 20 eur do kníkupectva Martinus. 

Naše ambície v oblasti vedenia spoločnosti

Vykonávať naše podnikanie v transparentným a udržateľným spôsobom

  • Udržateľné investície a obchodné operácie.
  • Voľba obchodných partnerov, ktorí tiež kladú dôraz na udržateľnosť.
  • Prevádzkovať naše podnikanie transparentným a udržateľným spôsobom.
  • Chrániť informácie a dáta našich klientov a partnerov pred ich zneužitím tým, že zabezpečujeme bezpečnosť našich digitálnych riešení a služieb.
  • Budovať otvorenú, inovatívnu a etickú korporátnu kultúru.
  • Prevencia a odhaľovanie korupcie a úplatkárstva prostredníctvom školeného interného tímu.
  • Vyžadovanie tohto prístupu aj od partnerov formou zmluvných dojednaní.