Atoms/icons/24/grey/info-24
……………
Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií

Zdieľať

Dovolenka s deťmi na Slovensku? Na tieto miesta sa dostanete aj s kočíkom!

dovolenka na slovensku, dovolenka s kočíkom, dovolenka s malým dieťaťom

Aj s najmenšími deťmi sa dá vyraziť na dobrodružný výlet. Slovensko ponúka množstvo bezbariérových dolín, prírodných parkov, skanzenov či náučných chodníkov, kde si trochu oddýchnete od každodennej rutiny.

dovolenka na slovensku, dovolenka s kočíkom, dovolenka s malým dieťaťom

Bielovodská dolina, Vysoké Tatry

Verili by ste, že jednu z najtichších a zároveň najviac fotogenických dolín vo Vysokých Tatrách zvládnete v pohode aj s kočíkom? Stačí sa vybrať na poľsko-slovenský hraničný priechod v Lysej Poľane. Modrá turistická značka začína zhruba 200 metrov od parkoviska a pokračuje až po horáreň Biela voda. Zhruba štvorkilometrový chodník je vysypaný jemným štrkom a vedie popri rieke Biela voda. V cieli čakajte prekrásne výhľady na tatranské štíty, turistický prístrešok a studničku. Nezabudnite si zobrať občerstvenie, pretože v horárni nie je bufet.

zdroj: http://www.arboretum.sav.sk/

Arborétum Mlyňany, okres Zlaté Moravce

Aj na „dolniakoch“ sa nájdu krásne miesta na kočíkovanie. Vyskúšajte napríklad Arborétum v Tesárskych Mlyňanoch, ktoré sa nachádza kúsok od Vrábľov. V obrovskom areáli nájdete romantický Ambrózyho kaštieľ, ale najmä kilometre náučných chodníkov, ktoré vás prevedú cez Himaláje, Japonsko, Čínu, Severnú Ameriku či Kóreu. V arboréte je niekoľko jazierok a množstvo altánkov s priam meditatívnou atmosférou. Škoda, že tu nie je žiadny bufet ani kaviareň. Jedinú možnosť občerstvenia ponúka automat na nápoje a bufet pri vchode do areálu.

Kvačianska dolina

Nájdete ju v jednom z najčarovnejších kútov Slovenska, na pomedzí Liptova a Oravy. Zaparkujte na parkovisku v Kvačanoch a potom už len vyrazte pozdĺž hlbokej doliny. Cesta je udržiavaná a vôbec nie nudná, pretože vám ju spríjemnia výhľady na útesy, žblnkot potoka a zopár vyhliadkových mostíkov ponad kaňon. Posledných pár metrov sa zídu pomocné ruky, pretože treba prekonať kamenistú strmú cestu nadol. V cieli čaká funkčný vodný mlyn s priam rozprávkovou atmosférou, malými vodnými kaskádami, nezbedné stádo kôz a obchodík s negýčovými suvenírmi.

Atoms/icons/80/grey-green/info-80

Skanzen Vychylovka, Nová Bystrica

Na Kysuckom skanzene máme radi jeho pestrosť a rôzne zákutia. Tak ako aj v iných skanzenoch, aj tu nájdete tradičné stavby, do ktorých môžete pokojne zvedavo nakúkať. Zaujímavé je, že väčšina stavieb pochádza z dedinky Riečnica, ktorá bola zaplavená vodnou nádržou. Okrem rôznych typov budov tu nájdete aj zatrávnené verejné priestranstvá s pasúcimi sa ovcami, zo dve ihriská, útulnú krčmičku s občerstvením aj potôčik, v ktorom si môžete osviežiť unavené nohy. Určite využite aj jazdu historickou lesnou železničkou, ktorá premáva každú hodinu.

Kaštieľ Fričovce, pri Prešove

Nelákajú vás hory a doliny? Vyberte sa do Fričoviec neďaleko Prešova, kde sa nachádza renesančný kaštieľ obkolesený parkom. V kaštieli je trojhviezdičkový hotel, no park je prístupný aj pre verejnosť. Nájdete v ňom bežné aj zriedkavé dreviny, vodný kanál, jazierka, ihrisko s drevenými preliezkami aj trávnaté porasty ako stvorené na piknik. Ak sa vám nechce chystať jedlo, v kaštieli je dobrá reštaurácia.

Jánska dolina

Liptovský Ján nie je len turistické stredisko. Je to dedina, v ktorej cítiť históriu na každom kroku. Pôsobili tu Štúrovci, odohráva sa tu Reštavrácia Jána Kalinčiaka, je tu niekoľko zemianskych kaštieľov. Ak sa ubytujete priamo v dedine, oceníte reštaurácie, termálny prameň, ale aj mincovú expozíciu v Podzemí pod vežami, kde si môžete vyraziť vlastnú mincu. Ak ale uprednostňujete prírodu, ubytujte sa priamo v Jánskej doline, kam vás dovedie asfaltka. Nájdete tu galériu replík známych stavieb, herný areál Piesočkovo pri hoteli Strachanovka, ale aj Stanišovskú jaskyňu, ktorú v pohode zvládnete aj s bábätkom v nosiči, nie však v kočíku.

Náučný chodník Majdán v Malých Karpatoch, Horné Orešany

Zaparkujte za poslednými chatami v lokalite Olšovský mlyn a vyberte sa po asfaltke smerom do Karpát. Chodník má dĺžku 5,5 km a spestrí ho nielen pekná príroda, ale aj kopa náučných tabúľ a zaujímavostí. Hneď na začiatku je jaskynná vyvieračka s pitnou vodou, neskôr prídu na rad aj drobné rybníky s chovom pstruhov a vodná nádrž Parina. Pri ceste naspäť si doprajte odmenu na chate Majdán, kde varia preslávený guláš z diviny.

Minifarma Lubina, okres Nové Mesto nad Váhom

Trochu väčšie detičky si celkom určite užijú výlet na farmu plnú zvieratiek. Na Slovensku je ich neúrekom a Minifarma na kopci nad Lubinou patrí k tým najkrajším. Farma je kontaktná, čo znamená, že hladkanie je povolené. Na výber máte zajačiky, kozy, ovce, kone, somáre, lamy, teliatka, jelene a ďalších chlpatých či operených obyvateľov. Deti celkom iste ocenia aj vodné ihrisko s bazénom, dospeláci zasa oddychovú zónu s hojdacími sieťami a sedacími vakmi. Lístky stoja 6 € za osobu, detičky do 3 rokov majú vstup zdarma.

zdroj: http://www.minifarma.sk/

Čachtický hrad, kúsok od Nového Mesta nad Váhom

Zrúcaniny zvyčajne nie sú kočík-friendly, ale bývalý hrad krvavej grófky je výnimkou. Nebojte sa, je to príjemná prechádzka, ktorá vás nebude stáť ani krv, ani pot. Auto nechajte na hornom (spoplatnenom) parkovisku nad Čachticami a po polhodine chôdze ste na hrade. V areáli je stála expozícia, obchodík so suvenírmi a občerstvením, toalety, ale predovšetkým krásny výhľad na okolie. Ak máte dieťatko v šatke či nosiči, na hrad sa môžete vydať z dediny Višňové. V takom prípade vám cesta potrvá približne 45 minút.

Galéria Dobrá hračka, Tatranská Lomnica

Ak vás v Tatrách zastihne zlé počasie, schovajte sa v tomto hračkárskom raji, ktorý nájdete kúsok od Múzea TANAP. Galéria Dobrá hračka je dizajnovaná pre trochu staršie deti, no niečo sa nájde aj pre najmenších. Krpci sa tu zahrajú s kilami plastelíny, s pomocou rodičov sa prejdú po zvlnenom hračkárskom chodníčku, nájdu vykopávku, alebo budú len tak vnímať veselé farby a tvary. Za jedno dieťa a jedného dospeláka zaplatíte 7 €/hodinu, každá ďalšia hodina vás bude stáť 6 € navyše. Pozor, kočík treba pri vstupe odložiť.

0
na zuby
Prispejeme vám 150 € na starostlivosť o zuby a ústnu dutinu
Získajte inovatívne zubné kefky Oral-B iO, náhradné hlavice či ďalšie produkty značky Oral-B oveľa výhodnejšie.
Silvia Gašparcová

Autorka: Silvia Gašparcová

Skúsená autorka, ktorá si prešla redakciami viacerých lifestylových magazínov. Doštudovala Kulturológiu, nedoštudovala Vedu o výtvarnom umení. Baví ju dobrá literatúra, umenie a dizajn, ale bez mučenia priznáva, že nepohrdne ani trashovou popkultúrou a povrchnými článkami o móde a kozmetike. Je mamou deväťročnej Grétky. Nechodí na rodičovské kurzy a nikdy nedočítala žiadnu výchovnú príručku. Skôr je typ easy-mamy, ktorá dá na vlastný inštinkt. Našťastie, zatiaľ to stačí 🙂

Silvia Gašparcová

Silvia Gašparcová

Skúsená autorka, ktorá si prešla redakciami viacerých lifestylových magazínov. Doštudovala Kulturológiu, nedoštudovala Vedu o výtvarnom umení. Baví ju dobrá literatúra, umenie a dizajn, ale bez mučenia priznáva, že nepohrdne ani trashovou popkultúrou a povrchnými článkami o móde a kozmetike. Je mamou deväťročnej Grétky. Nechodí na rodičovské kurzy a nikdy nedočítala žiadnu výchovnú príručku. Skôr je typ easy-mamy, ktorá dá na vlastný inštinkt. Našťastie, zatiaľ to stačí :-)

Silvia Gašparcová

Skúsená autorka, ktorá si prešla redakciami viacerých lifestylových magazínov. Doštudovala Kulturológiu, nedoštudovala Vedu o výtvarnom umení. Baví ju dobrá literatúra, umenie a dizajn, ale bez mučenia priznáva, že nepohrdne ani trashovou popkultúrou a povrchnými článkami o móde a kozmetike. Je mamou deväťročnej Grétky. Nechodí na rodičovské kurzy a nikdy nedočítala žiadnu výchovnú príručku. Skôr je typ easy-mamy, ktorá dá na vlastný inštinkt. Našťastie, zatiaľ to stačí :-)

VYHRAJTE iPHONE 14 A 115 ĎALŠÍCH CIEN

Aktualizujte si svoje kontaktné údaje a potvrďte marketingový súhlas. Ste v hre o:

  • iPhone 14;
  • dovolenové poukážky v hodnote 285 eur;
  • 20 eur do kníkupectva Martinus. 

Naše ambície v oblasti vedenia spoločnosti

Vykonávať naše podnikanie v transparentným a udržateľným spôsobom

  • Udržateľné investície a obchodné operácie.
  • Voľba obchodných partnerov, ktorí tiež kladú dôraz na udržateľnosť.
  • Prevádzkovať naše podnikanie transparentným a udržateľným spôsobom.
  • Chrániť informácie a dáta našich klientov a partnerov pred ich zneužitím tým, že zabezpečujeme bezpečnosť našich digitálnych riešení a služieb.
  • Budovať otvorenú, inovatívnu a etickú korporátnu kultúru.
  • Prevencia a odhaľovanie korupcie a úplatkárstva prostredníctvom školeného interného tímu.
  • Vyžadovanie tohto prístupu aj od partnerov formou zmluvných dojednaní.