Atoms/icons/24/grey/info-24
…..
Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií

Zdieľať

Čitateľky Promamy prezradili, aké boli ich prvé príznaky tehotenstva

Prvé príznaky a nezvyčajné chute v tehotenstve

Nevoľnosť, únava, ale aj neodolateľná chuť raňajkovať držkovú, nadýchať sa „vône“ benzínu, či chlipkať ocot priamo z fľaše. Prečítajte si, ako prežívali prvé týždne tehotenstva naše čitateľky.

Prvé príznaky a nezvyčajné chute v tehotenstve

Adika: Vkuse mi bolo zle, až tak, že som žila na vode a nevládala som vstať z postele. Že som tehotná, som zistila v siedmom týždni, tým sa všetko vysvetlilo a skončila som v nemocnici na infúziách. Maličká je už niekoľko mesiacov na svete a všetko je našťastie v poriadku.

Michaela: Viac dní po sebe som zaspala poobede pri telke (som človek, ktorý NIKDY nedokáže zaspať cez deň).

Monika: Jednoducho som to tušila, veď som na to čakala dosť dlho. A rodičia mi z neba poslali odkaz, keď som jedno nedeľné ráno vykročila z dverí, že idem do práce. Hneď som si zapálila cigaretu a keď som sa pozrela na oblohu, bola krásne modrá, len dve krátke čiarky bolo vidno, ktoré zanechali lietadlá. Pre mňa to bol jasný odkaz od mamy. ZAHOĎ TÚ CIGARETU! Test mi to nakoniec aj potvrdil. Konečne som v 40-ke otehotnela a môj synček má už vyše roka.

Janka: Všetko mi začalo smrdieť. Aj obyčajná krásna voňavka bola zrazu iná a príliš silná. Všetko som cítila dvojnásobne. Napínalo ma všade, nič mi nechutilo a chcela som len krupicovú kašu. Na raňajky, na obed a na večeru… a bola som cca v 10 týždni tehotenstva.

Timea: Psík začal spávať pri mojom bruchu a ovoniaval mi ho. Potom, asi o týždeň, mi začalo všetko smrdieť, a až potom mi meškali. A tak som si asi dva týždne po meškaní urobila test, no už som vedela, aký bude výsledok…

Petra: Neskutočná únava a bolesť prsníkov… do toho meškanie menštruácie, a potom už aj po dvoch týždňoch celodenné nevoľnosti… a život iba na suchároch… Najlepšie bolo, že po 13. tt sa to znova zlepšilo a zjem všetko, čo mi príde do cesty.

Lenka: Vracala som zo všetkého. Oči som mala stále unavené a podľa mojej mamy boli zvláštne. Mala vraj rovnaké, keď bola tehotná, takže to vedela skôr ako ja. Začala som jedávať jedlá, z ktorých by som sa predtým povracala. Keď som cítila cigaretový dym a cesnak, tak mi bolo zle, že som hocikedy takmer odpadla. Mávala som kŕče, kvôli ktorým som skončila v nemocnici, kde zistili, že som v 2. mesiaci.

Eva: Mne bolo od samého začiatku zle, žalúdok ako na vode, stále som bola unavená. Trvalo to prakticky do konca tehotenstva. Druhé tehotenstvo mi dalo poriadne zabrať. Nevedela som, či sa mám báť pôrodu, alebo sa tešiť, že sa konečne vrátim do normálneho režimu.

Stanka: Plakala som, stále a pri všetkom. Aj reklama mi pripadala dojímavá, dokonca aj umývanie podlahy. Až som si povedala: dopekla, čo je so mnou?! Zašla som k doktorovi, a hoci ten povedal, že tehotná nie som, nakoniec som bola. Bola som tam totiž asi 10 dní po otehotnení.

Ľudka: Stála som na benzínke ešte 5 minút po natankovaní a vychutnávala som si „vôňu“ benzínu… A tak to bolo až do konca tehotenstva.

Peťa: Každý deň som musela raňajkovať držkovú polievku!

Zuzka: Keď som vyliala tretiu kávu po sebe, lebo mi nechutila, vedela som, koľká bije. Som kávičková fajnšmekerka.

Maťa: Chcela som piť ocot priamo z fľaše!

Biba: Myslela som, že zamrznem. Nikdy mi nebola taká zima, ako v oboch tehotenstvách.

Zdroj: https://www.facebook.com/promamask/

Stretli ste sa s poverami a mýtmi týkajúcimi sa tehotenstva? Prečítajte si o nich v našom článku: https://www.promama.sk/tehotenstvo/10-najcastejsich-mytov-o-tehotenstve-s-ktorymi-ste-sa-stretli-uz-aj-vy

Promama

Promama

Sme tím žien, ktorý sa s veľkým nadšením stará o Promamu. Chceme byť miestom, ktoré vám poradí, podporí vás a ukáže materstvo také, aké v skutočnosti je. Redakčný tím Promamy pripravuje niektoré články, hľadá na webe relevantné a zaujímavé informácie na tehotenské a materské témy. V spolupráci s odborníkmi, ale aj ochotnými mamičkami či oteckami, vymýšľa a realizuje prípravu redakčných videí.

Promama

Sme tím žien, ktorý sa s veľkým nadšením stará o Promamu. Chceme byť miestom, ktoré vám poradí, podporí vás a ukáže materstvo také, aké v skutočnosti je. Redakčný tím Promamy pripravuje niektoré články, hľadá na webe relevantné a zaujímavé informácie na tehotenské a materské témy. V spolupráci s odborníkmi, ale aj ochotnými mamičkami či oteckami, vymýšľa a realizuje prípravu redakčných videí.

AKTUALIZUJTE SI ÚDAJE, KTORÉ VÁM POMÔŽU ZLEPŠIŤ VAŠE ZDRAVIE

Získajte bezplatné upozornenie na preventívnu prehliadku u vášho všeobecného lekára. Aktualizujte si váš e-mail a telefón a aktivujte si službu preventívna pripomienka pre poistencov Union zdravotnej poisťovne.