Prečo si vybrať práve Union zdravotnú poisťovňu

Union zdravotná poisťovňa ponúka svojim poistencom najširšiu ponuku zdravotných benefitov a to bez rozdielu veku, pohlavia, alebo dĺžky poistenia. Na Slovenskom trhu pôsobí už viac než desať rokov, pričom čerpá zo skúseností holandskej materskej spoločnosť Achmea s 200-ročnou tradíciou.

Achmea je najväčšou poisťovňou v Holandsku​

Ponúka životné, neživotné a zdravotné poistenie a služby spojené s dôchodkovým sporením a zdravím a je vnímaná ako veľmi silná značka. U klientov sa spája s hodnotami ako „odborná“, „férová“, „transparentná“ a „spravodlivá“.

Zmena názvu z Eureko na Achmea

Od 01.01.2012 sa zmena názvu týka aj spoločností v európskych krajinách, v ktorých Eureko pôsobí.

Zmena názvu na Achmea ale nemá žiadny vplyv na medzinárodnú stratégiu. V praxi to znamená, že pre spoločnosti Friends First v Írsku, Interamerican v Grécku, Oranta v Rusku, Union na Slovensku a Interamerican v Bulharsku, názov/značka Eureko zmizne.

Pri označení spoločností Union poisťovňa a Union zdravotná poisťovňa bude označenie „člen skupiny Achmea“.
Názov Eureko zostáva ako retailová značka Eureko Sigorta v Turecku a Eureko v Rumunsku.

Achmea B.V. je medzinárodná poisťovacia skupina registrovaná v Holandsku

Založenie a skúsenosti skupiny AchmeaB.V. siahajú 200 rokov dozadu. Je jednou z najväčších družstevných poisťovní na svete a najväčšou poisťovňou v Európe. Achmea zamestnáva viac ako 22 000 zamestnancov v 6 krajinách Európy. Achmea má silné postavenie na domácom trhu v Holandsku, ako aj v Grécku, Turecku, Slovensku, Kanade a Austrálii. Sídlo spoločnosti Achmea je v holandskom meste Zeist.