Zdieľať

Veľké uvoľnenie – 5 dôvodov prečo ešte nezahodiť rúško

Hoci rúška budeme ešte v najbližšej dobe nosiť vo vnútorných priestoroch všetci, prichádza čas veľkého uvoľnenia. Po mesiacoch ich používania majú mnohí v pláne zahodiť ich do odpadkového koša alebo nimi podpáliť ohník na vytúženej opekačke s priateľmi.

Hoci rúška budeme ešte v najbližšej dobe nosiť vo vnútorných priestoroch všetci, prichádza čas veľkého uvoľnenia. Po mesiacoch ich používania majú mnohí v pláne zahodiť ich do odpadkového koša alebo nimi podpáliť ohník na vytúženej opekačke s priateľmi.

„Rúška sú veľmi užitočný nástroj, nie len počas pandémie. Pomôžu vám a vášmu okoliu aj pri bežnej chrípke. Ešte si ich doma nechajte,“ hovorí Beáta Dupaľová Ksenzsighová, hovorkyňa zdravotnej poisťovne Union. Pozreli sme sa aj na ďalšie prípady, kedy sa vám rúško môže hodiť. 

 

1. Nachladnutie, chrípka alebo herpes na perách – to všetko sú dôvody, kedy sa vám oplatí nasadiť si rúško aj v domácom prostredí. Ochránite tak členov vašej rodiny pred nákazou.

2. Letné maľovanie oplotenia – lepšie ako vdychovať výpary z technických farieb je prekryť si nos rúškom. To isté platí aj v prípade, že prerábate a všade je množstvo prachu.

3. Obdobie alergie – kvitnú agáty, idete na návštevu do domácnosti s mačkou alebo sa chystáte do prašného prostredia? Pred tečúcim nosom a neustálym kýchaním pomôže rúško. 

4. Návšteva polikliniky alebo nemocnice – zmena zamestnania, kontrola po chorobe, či rôzne administratívne úkony. Do prostredia medzi chorých často vstupujeme, aj keď sme úplne zdraví. Pred neželaným suvenírom z tejto návštevy polikliniky nás tiež ochráni rúško.

5. Do práce – ak ste zamestnaní v potravinárstve, zdravotníctve, stavebnom priemysle alebo v kozmetickom salóne, rúško sa vám určite ešte bude hodiť.

Martina Harsanyiova

VYHRAJTE iPHONE 14 A 115 ĎALŠÍCH CIEN

Aktualizujte si svoje kontaktné údaje a potvrďte marketingový súhlas. Ste v hre o:

  • iPhone 14;
  • dovolenové poukážky v hodnote 285 eur;
  • 20 eur do kníkupectva Martinus. 

Naše ambície v oblasti vedenia spoločnosti

Vykonávať naše podnikanie v transparentným a udržateľným spôsobom

  • Udržateľné investície a obchodné operácie.
  • Voľba obchodných partnerov, ktorí tiež kladú dôraz na udržateľnosť.
  • Prevádzkovať naše podnikanie transparentným a udržateľným spôsobom.
  • Chrániť informácie a dáta našich klientov a partnerov pred ich zneužitím tým, že zabezpečujeme bezpečnosť našich digitálnych riešení a služieb.
  • Budovať otvorenú, inovatívnu a etickú korporátnu kultúru.
  • Prevencia a odhaľovanie korupcie a úplatkárstva prostredníctvom školeného interného tímu.
  • Vyžadovanie tohto prístupu aj od partnerov formou zmluvných dojednaní.