Zdieľať

Príznaky tehotenstva

Príznaky tehotenstva
Som tehotná? Vynechanie menštruácie a ranná nevoľnosť môžu byť predzvesťou tehotenstva. Prečítajte si postupy, ako si aj doma potvrdíte graviditu.
Príznaky tehotenstva

Ako zistím, že som tehotná?

Medzi najbežnejšie príznaky tehotenstva patria nasledovné:

  • vynechanie menštruácie
  • citlivé a zväčšené prsia
  • bolesti v podbrušku
  • únava
  • žalúdočné problémy rôzneho typu
  • zmenená chuť do jedla, prípadne nechutenstvo
  • zvýšená citlivosť na určité pachy

 

Ak pociťujete niektoré z popísaných symptómov, je možné, že ste tehotná. Pre prvé potvrdenie, resp. vyvrátenie tehotenstva je vhodné použiť voľnopredajné tehotenské testy. S ich zakúpením by ste nemali mať problém, sú bežne dostupné v lekárňach alebo v rôznych supermarketoch.

0 %
Zľava
Zľava 5% pre klientov Union poisťovne a poistencov Union zdravotnej poisťovne.

Testy vyhodnocujú výsledok na základe prítomnosti tehotenského hormónu hCG. V prvých týždňoch po otehotnení stúpa hladina tohto hormónu v moči takmer každý deň. 

Väčšina súčasných testov je veľmi citlivá na jeho prítomnosť, preto je možné ich použiť kedykoľvek v priebehu dňa a nie je potrebné čakať na ranný moč

Testy dokážu identifikovať graviditu približne od 5. až 7. dňa od počatia. V prípade, že máte pozitívny výsledok testu, je ten správny čas na návštevu vášho gynekológa, ktorý vám urobí ďalšie testy pre potvrdenie tehotenstva. 

Bližšie informácie ohľadom vyšetrení, ktoré vás v tehotenstve čakajú nájdete v sekcii dôležité vyšetrenia počas tehotenstva.

Pozrite si tiež, čo sme v Unione pripravili 
pre budúce mamičky a bábätká.

Union Poisťovňa

Share on facebook
Share on twitter

Pomohla ti táto odpoveď?

Poskytovateľom tejto služby je Union poisťovňa, a. s., ktorá vykonáva svoju činnosť v rozsahu určenom zákonom č. 39/2015 Z.z. o poisťovníctve v platnom znení a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.
Poskytovateľom tejto služby je Union zdravotná poisťovňa, a. s., ktorá vykonáva svoju činnosť v rozsahu určenom zákonom č. 581/2004 Z.z. o zdravotných poisťovniach, dohľade nad zdravotnou starostlivosťou v platnom znení a
o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.

Hodnota vášho bývania medziročne stúpla o 18 %.
A čo vaša poistka?

Ak je poistná suma nižšia ako hodnota majetku, v prípade škodovej udalosti sa môže stať, že vyplatená poistná suma vám nebude stačiť na úplnú obnovu poistenej veci. 

Zistite, koľko by vás stálo poistenie nehnuteľnosti pri jej aktuálnej hodnote.